köpek eğitimi

Satılık Melez

40 Big Dog Puppy Pictures 21

Satılık Melez

Satılık melez köpek konusu açılınca onlar hakkında bazı tatsız eleştiriler duyabilirsiniz fakat bunlara itibar etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz çünkü melez köpekler de safkan köpekler kadar değerli ve tatlıdır. Melez köpeğin ne olduğunu anlayabilmek için ilk olarak melez kelimesinin anlamını öğrenmemiz gerekiyor. Melez kelimesi sadece hayvanlar için değil aynı zamanda insanlar için de kullanılır. Farklı ırktan iki kişinin bir araya gelmesiyle doğan çocuğa melez denir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi bu durum köpekler için de geçerlidir. Farklı iki ırktan bir araya gelen ve çiftleşen köpeklerin dünyaya getirdiği yavrulara “melez” denir.

Düşünülenin aksine melez köpekler muhteşem hayvanlardır. Hatta safkan köpeklerden bile daha üstün olduklarını söylemek bir bakıma mümkün. Farklı ırkların genetik özelliğini taşıyan melez köpekler bu özelliklerinden dolayı daha üstündürler ve oldukça da tatlıdırlar. Zaten köpek sever ve hayvan sever olan kişiler safkan köpeklere düşkünlük göstermez çünkü zaten her köpek oldukça özeldir ve de güzeldir. Bir köpeğin melez bir köpek olması onu diğer safkan köpeklerden asla daha değersiz yapmaz aksine değerini arttırır. Siz de eğer gerçek bir köpek sever ve hayvan severseniz safkan köpekler ile melez köpekler arasında bir ayrım yapmıyorsanız sizin için en iyi seçenek satılık melez ilanlarına göz atmak olabilir.

Bu sayede hem farklı genlerden oluşan akıllı, sadık, cana yakın ve sevimli bir köpeğe sahip olmuş olursunuz hem de size en uygun ilanı seçerek istediğiniz köpeğe sahip olabilirsiniz. Ayrıca elbette ki melez köpek satın almak gibi bir zorunluluğunuz yok. Herhangi bir köpek barınağından sevgiye ve şefkate muhtaç olan bir melez köpeği sahip edinebilirsiniz. Bu sayede hem para ödememiş olur hem de bir sahibin sıcaklığını arayan bir melez köpeğe sahip olmuş olursunuz. Birçok melez köpek çeşidi bulunmaktadır. Olabilecek en doğru kararı verebilmeniz için aradığınız özellikleri barındıran bir melez köpek aramanız çok daha mantıklı olacaktır.

Eğer köpeğinizin ev ortamında rahat bir şekilde yaşamasını ve fazla dışarı çıkma ihtiyacı hissetmeyen bir melez köpek türü istiyorsanız Pug türünde bir köpek tercih edebilirsiniz. Özellikle de köpek sahibi olmak isteyen çoğu kişi köpeklerini apartmanda beslemek istemektedirler. Eğer siz de köpeğinizi apartmanda beslemeyi düşünüyorsanız bu şartlara uygun bir köpek seçimi yapmanız gerekmektedir. Zira bazı satılık melez köpek türlerinin oldukça hareketli ve enerjik yapıları vardır ve evde beslenmeye kesinlikle müsait değillerdir. Eğer alacağınız köpeğin sık sık dışarı çıkartılması ve egzersiz yaptırılması gerekiyorsa onu asla apartmanda beslemeye çalışmayın. Bu köpek için büyük bir eziyet olacaktır ve özgür ruhlu olduğu için kendini kapana kısılmış hissedecektir. Bir canlıya bu denli acı çektirmek adil bir durum olmayacağından bahçeli eviniz olmadığı takdirde eve ortamına uygun bir köpek türü seçiniz.

Kendinize uygun bir melez köpek bulduğunuzda ilk isteyeceğiniz şeylerden biri de elbette ki köpeğinizin vereceği komutları anlaması ve sizinle rahat bir şekilde anlaşabilmesidir. Bu sebeplerden dolayı köpeğinizin iyi ve kaliteli eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Köpeğiniz için uzman bir eğitmen bulabilirsiniz ya da internetten gerekli araştırmaları yapıp gerekli teçhizatları aldıktan sonra köpeğinizi kendiniz de eğitebilirsiniz fakat elbette ki en güvenilir ve sağlıklı çözüm işini iyi bilen uzman bir eğitmene köpeğinizi emanet etmeniz olacaktır. Daha sonrasında sabırlı davranırsanız köpeğinizdeki değişiklikleri fark edebilirsiniz. İyi bir eğitim sayesinde köpeğinizle aranızda olan iletişim gelişir ve dostluğunuz sağlamlaşır. Bu nedenlerden dolayı melez köpeklerin verimli bir eğitim almaları hem kendileri hem de sahipleri için çok önemlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Melez