köpek eğitimi

Satılık Labrador

labrador retriever image 1a

Satılık Labrador

Labrador köpek ırkının kökeninin Kanada’dan geldiği düşünülmektedir. Oldukça sevimli bir görünüşe sahip olan labrador köpekleri, en çok tercih edilen köpekler arasında ön sıralarda gelmektedirler. Güçlü ve oldukça dayanıklı bir fiziksel yapıya sahip olan labrador köpekleri, av köpeği olarak kullanılabildikleri gibi farklı alanlar için özel eğitimler alarak oldukça başarılı bir şekilde kullanılabilirler. Dünya genelinde ki tüm köpek ırkları arasında eğitimi en kolay yapılan köpekler arasında ön sıralarda gelmektedir. Üstün zekaları ve tam itaatleri sebebi ile kolay eğitilebilir olmaları, labrador köpeklerinin çok farklı alanlarda oldukça faydalı olmalarını sağlamaktadır.

Labrador Köpek Irkının Fiziksel Özellikleri

  Labrador köpekleri oldukça dayanıklı bir fiziksel yapıya sahiptirler. İskelet sistemleri çevik ve hızlı bir şekilde hareket edebilmeleri için özel olarak çevrilmiştir. Birçok köpek ırkına göre daha büyük bir vücut yapısına sahiptirler. Dişi ve erkek labrador köpekleri fizyolojik olarak bir birinden pek fazla farklılık göstermezler. Erkek labrador köpeklerinin boyları yaklaşık olarak elli altı cm ile altmış üç cm arasında, dişi labrador köpeklerinin boyları ise elli beş cm ile altmış bir cm arasında değişiklik göstermektedir. Vücut yapısı olarak kilo almaya oldukça fazla yatkındırlar. Ancak doğaları gereği çok fazla enerjik ve hareketli oldukları için, fazla kilo aldıkları pek fazla gözlenmez.

Erkek labrador köpeklerinin ağırlıkları yirmi sekiz kg ile otuz beş kg arasında, dişi labrador köpeklerinin ağırlıkları ise yirmi beş kg ile otuz bir kg arasında değişiklik göstermektedir. Labrador köpekleri oldukça dayanıklı bir kürk yapısına sahiptirler. Soğuğu karşı oldukça fazla dayanıklı olmaları, dayanıklı kürk yapılarından kaynaklanmaktadır. Kürk renkleri genel olarak siyah, sarı ve ya kahverengi tonlarında olmaktadır. Labrador köpeklerinin bakımı birçok köpek ırkına göre daha kolaydır. İyi bir şekilde bakıldıklarında, labrador köpekleri yaklaşık olarak on yıl ile on üç yıl arasında yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

Labrador köpek ırkı üstün fiziksel özelliklerinin yanı sıra oldukça güçlü sezgilere sahiptir. Koku alma sistemleri birçok köpek ırkına göre oldukça iyi bir şekilde gelişmiştir. Güçlü ve dayanıklı yapılarının arkasında, oldukça duygusal ve dost canlısı hayvanlardır. Kalabalık ortamlarda olmaktan çok hoşlanırlar. Kalabalık ailelerin bakması için oldukça ideal bir köpek ırkıdır. Hem sahiplerine karşı, hem de sahiplerinin ailelerine karşı oldukça sadık ve itaatkârdırlar. Onlarla oynamaktan ve vakit geçirmekten büyük zevk alırlar. Yabacılara karşı da oldukça ılımlı olan bir köpek ırkıdır. Saldırgan tavırlar sergilemezler. Yabancı köpeklere karşı oldukça dost canlısıdır.

Onlarla oynayıp vakit geçirmekten büyük zevk alırlar. Soğuğa dayanıklı oldukları için dış ortamlarda oldukça rahat bir şekilde beslenebilirler. Günlük olarak çok fazla hareket etmesi gereken bir köpek ırkıdır. Günlük olarak yeterince hareket edemezlerse, psikolojik olarak kendilerini rahatsız hissedebilirler. Depresyon haline girme ihtimalleri de oldukça yüksektir. Bu yüzden günlük olarak fiziksel aktivitelerini yerine getirebileceği imkânları sunabilecek olan kişilerin beslemesi daha doğrudur. Kapalı ortamlarda bakılmak istendiği takdirde günlük düzenli bir şekilde dış ortama çıkarılmaları şarttır. Tüy yapıları, kürk yapılarının güçlü dokusundan dolayı oldukça sağlamdır. Tüy dökme problemi ile pek karşılaşılmaz. Ancak düzenli olarak tarama ve bakım işlemlerinin yapılması her açıdan daha sağlıklı olacaktır. Özellikle bahçeli evlere sahip olan kişilerin beslemesi için oldukça ideal olan bir köpek ırkıdır. Son zamanlar da bu tarz evlere sahip olan insanların satılık labrador ilanlarına daha fazla rağbet gösterdiği gözlenmektedir. Sahip olduğu üstün özellikleri ile adından oldukça söz ettiren labradorlar, her alanda gözde olmaya devam etmektedirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Labrador