köpek eğitimi

Satılık Küçük Irk Ev Köpekleri

Bu hikayeler mukemmel okumalisiniz ️ Satilik Kopek Yavrulari ilaninin hemen altinda kucuk bir cocu

Satılık Küçük Irk Ev Köpekleri

Bir apartman dairesinde bakımı en kolay köpek ırkı küçük ırk köpeklerdir. Ancak bundan her küçük ırk apartman dairesinde bakılır anlamı çıkarılmamalıdır. Çünkü bazı küçük ırk köpekler av köpeği kategorisinde bulunmakta ve egzersiz ihtiyacı fazla olabilmektedir. Bu nedenle bu tarz küçük ırkların evlerde bakılması uygun olmayabilir. Egzersiz ihtiyacı fazla olan küçük ırkların hem evde bakımı zordur hem de bir takım sağlık problemlerini de beraberinde getirebilmektedir. Egzersiz gereksinimi olan küçük ırklar hem enerjilerini atamadığından ev içerisindeki eşyalara zarar verebilmekte hem de sağlıklı bir kas ve vücut gelişimi gösterememektedir. Bu nedenle evinizde beslemek için küçük ırk bir köpek arıyorsanız köpek almadan önce bakımı hakkındaki detayları iyice araştırmalısınız. Bununla birlikte sizin köpeğinize ne kadar zaman ayırabileceğiniz de önemlidir. Bazı türler aşırı egzersiz ihtiyacı olmamasına rağmen sahipleri ile çok vakit geçirmek isteyebilir. Bu durum da köpeğinize mutlu bir hayat sunamayacağınız anlamı taşımaktadır.

Evinizde bakabileceğiniz küçük ırk köpeklere örnek olarak Yorkshire Terrier, Dachshund, Minyatür Poodle, Shih Tzu, Minyatür Schnauzer, Chihuahua, Pomernian, Pug, Boston Terrier, Maltese, Beagle, Kaniş, Amerikan Cocker, Avustralya Terrier, Jack Russell Terrier, Fransız Bulldog gibi köpek türleri verilebilir. Yukarıda da özellikle belirttiğimiz gibi hangi türü seçeceğiniz çok önemlidir. Özellikle evinizde bir çocuk varsa tür seçimi bir kat daha önem kazanmaktadır. Bazı küçük ırklar çocuklarla çok iyi anlaşabilirken bazıları çocukları hiç sevmez. Bu durum hem çocuğunuz için hem de yeni alacağınız küçük ırk köpeğiniz için istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Her bir küçük ırkın karakter ve davranışlarının birbirinden farklı olabileceğini hiç bir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız.

Küçük ırkların diğer ırklara göre gerek bakımı olsun gerekse eğitimi olsun bir takım farklılıkları bulunmaktadır. Bir küçük ırkın eğitiminde dikkat edilmesi gereken iki konudan ilki tuvalet eğitimidir. Küçük ırklar evde bakılmak için alındığı için tuvalet ihtiyaçlarını da dışarıda olmadıkları sürece çoğunlukla evde gidermek zorundadırlar. Bu nedenle kötü sürprizlerle karşılaşmamak adına küçük ırklara ilk önce verilmesi gereken en önemli eğitim tuvalet eğitimidir. Eğitimlerinde dikkat isteyen diğer konu ise küçük ırkların fazla havlamasıdır. Birçok küçük ırk kendinden fazla ses çıkarabilme yeteneğine sahip olduğundan çoğu kez toplum içerisinde dalga konusu olmaktadır.

Ancak bir apartman dairesinde bu durum rahatsız edebileceği diğer insanları düşünürsek hiç uygun bir davranış olmayacaktır. Küçük ırklara verilmesi gereken ikinci önemli eğitim de gereksiz her şeye havlamamaları gerektiğidir. Beslenme konusuna gelince de küçük ırklarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu küçük kemikli besinler verilmemesidir. Bu tarz besinler köpeğinizin boğazına kaçarak boğulmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle özellikle küçük ırkları hazır kuru ya da yaş mama ile beslemek daha uygun bir davranış şekli olacaktır.

Alacağınız köpek ister küçük ırk olsun ister büyük ırk olsun almadan önce mutlaka bir köpeğin sorumluluğunu alabileceğinize kendinizi inandırmadan almayın. Eğer bir köpeğin sorumluluğunu almaya hazırsanız size uygun bir küçük ırk araştırmasını yapabilirsiniz. En son ise Satılık Küçük Irk Ev Köpekleri ilanlarına bakmaya başlayabilirsiniz. Alacağınız küçük ırk köpek fiyatları ortalama olarak 200 TL’den başlayıp 500-600 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bazen iyi bir küçük ırkı köpek barınaklarından ya da alıp bakamadığı için sahiplendirmek isteyen başka birinden ücretsiz olarak da bulabilirsiniz. Ancak bu şekilde edineceğiniz köpekler büyük ihtimalle yavru olmayacak, eğitimli değilse de eğitimi oldukça zor olacaktır. Özellikle evde bakılacak olan köpeklerin eğitimi önemli olduğu için mutlaka yavruyken alıp eğitimine eve gelir gelmez başlanması hem sizin için hem de köpeğiniz için iyi olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Küçük Irk Ev Köpekleri