köpek eğitimi

Satılık Köpekler

Satılık Köpekler

Köpeklerin bakılması sabır ve tecrübe edinerek kısa zaman da düzgün bir şekilde yapılması kolaydır. Evcil hayvanların bakımının yanı sıra Kedilerin ve köpeklerin tam dengeli ve sağlıklı beslenmesinin öneminin sürekli vurgulanmasına karşılık, bazı kedi sahipleri hala bu konuda bilinçsiz tavırlar sergilemektedirler. Oysa sağlıksız beslenme, kedileri hayatları boyunca olumsuz şekilde etkileyen bir durumdur. Sağlıksız besin kaynaklı beslenen kedilerin birçok hastalık ile karşılaşması olasıdır. Sağlıklı bir kediye sahip olmak isteyen her kedi sahibinin bu konuda gerekli tedbirleri alması son derece önemli ve yerine getirilmesi gereken bir sorumluluktur. Kedi bakımı köpek bakımına göre daha az sorumluluk ve daha az sabır gerektiren bir bakımdır. Sebebi ise kedilerin tuvalet eğitiminin doğuştan olmasıdır.

Köpek sahibi olmak isterseniz ya da köpek sahiplenmek amacı ile ücretli bir şekilde köpek almak isterseniz ilk önce yapmanız gereken çevrenizdeki hayvan severlere danışmaktır. Ardından internette gezinirken satılık köpekler ile ilgili ilanları incelemeniz gerekir. Köpek alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Öncelikle türleri bakımından ne kadar önemli ve bakımının ne kadar kolay olması gerektiğini araştırmanız gerekir. Bunun için öncelikle tür ırk cins kavramlarını öğrenmeniz gerekir. Bir tür içinde ortak karakterleri olan ve bu karakterlerin kalıtım yolu ile yavrularına geçiren hayvan grupları ırk olarak tanımlanmaktadır. Her evcil hayvan türü kendi içinde birbirlerinden belirli farklarla ayrımı yapılabilen birçok ırk bulunmaktadır. Hayvanların evcilimlesin yeni ırkların meydana getirilmesinde önemli bir noktadır.

Türlerin hayvan yetiştiriciliği tarafından farklı coğrafi bölgelerde evcilimeler ve sonrasında kendileri ile beraber farklı yerlere göç etmeleri sonucunda çevresel etkenlere bağlı olarak hayvanlardaki adaptasyon sonucunda çevresel etkenlere bağlı olarak hayvanlardaki adaptasyon sonucunda görülen bir takım morfolojik ve fizyolojik farklılıklar yeni ırkların oluşmasındaki diğer etkenlerdendir. Farklı bölgelerde gelişen bu ırklar da belli başlı karakterlerinin geliştirilmesi amacı ile daha sonra yine insanlar tarafından çeşitli silah metotları uygulanmış seçilmiş bireylerin damızlık da kullanılması ile amaç uymayanların yetiştirme dışında bırakılması neticesinde hem norfolojik hem de verimler yönünden kendi içinde birbirine benzeyen ırklar geliştirmiştir.

Yetişkin köpeklerin oluşumu sayesinde Yeni ırkların meydana gelmesinde ki diğer bir faktör ise, oluşturulan bu saf hayvan gruplarının sahip oldukları özelliklerin bir araya getirilmesi amacı ile iki veya daha fazla ırkın birleştirilmesi yapılmıştır. Bu birleştirmenin diğer adı melezlemedir. Melezleme ile meydana getirilen popülasyonlarda oluşan genetik çeşitliliğin fazla olması, ortaya farklı tiplerde bireylerin çıkmasını sağlayarak istenen karakterlere sahip hayvanların seleksiyonuna imkân yaratmaktadır.

Satılık köpekler sayfasından yada çevrenizden aldığınız yardım ile edinmiş olduğunuz köpeğinizin artık mama kullanımı ve genel bakımları size aittir. Hayvan severlerin talepleri üzerine birçok mama ve mama firması markası bulunmaktadır. Bu mama firmalarının üretmiş oldukları özel Mamalar birçok yöntem ile işlenerek kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı en yaygın olanı öğütmedir. Tahıllar sert bir dış kabuğa sahip oldukları için hayvanların öğütülmemiş halini kullanması oldukça sakıncalıdır. Bu sakıncalar arasında en önemlisi sindirim sistemi bozukluklarına sebep olmasıdır. Bu nedenle bazı özel durumlar haricinde hayvanlara mutlaka öğütülmüş tahıl ürünleri verilmesi gerekmektedir. Gerekilen durumlarda ise ezilmelidir. Bu sayede sert ve dayanıklı dış kabuk parçalanacağından dolayı sindirim enzimleri daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışacaktır.

Köpeğinizin satılık olması ya da sahiplendirme olması sizin için çok önemli bir unsur olmamalıdır. Genellikle toplumumuz da herhangi bir yerinde engel var ise o kedi ve köpekler tercih edilmemek ile birlikte aynı zaman da bazı kişiler de sadece engelli hayvanların bakımlarını üstlenmektedir. Satılık köpek arayışı içerisinde iken ırk özellikleri sizin için çok önemli değil ise bir sahiplendirme yolu ile de köpek tercihinizi yapmanız mümkündür.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Köpekler