köpek eğitimi

Satılık Köpek Yuvaları

kegelm 132704616078

Satılık Köpek Yuvaları

Sımsıcak dostlarımız onlar. Masum bakışları ve bizi mutlu etmek için gösterdikleri çabalarıyla can yoldaşlarımız. Kimi zaman oyun arkadaşı, kimi zaman birlikte yürüyüş yaptığınız eğlenceli bir yoldaş. Bir bahçeniz varsa köpeğinizin de özgürce kendi yaşam alanını kullanması hem onu hem de sizi memnun eder. Ancak soğuktan, sıcaktan, yağmurdan, kardan da korunması gerekir sevgili dostunuzun. Ona barınabileceği korunaklı bir yuva gerekir. İşte köpek yuvası ya da köpek kulübesi köpeklerin içinde barındığı, genelde ahşap olmak üzere plastik malzemeden de yapılabilen evlerdir. Köpeğin girebileceği büyüklükte bir kapıları bulunur. Özellikle bahçede beslenen köpekler için ideal olan bu evler sevimli dostlarımızı yağmurdan, soğuktan ve güneşten koruyacaktır.

  Çok sevdiğimiz dostlarımızın en iyisini hak ettiğini düşünürüz hep. Bizi koşulsuz seven köpeklerimiz için seçeceğimiz yuvanın en önemli özelliği sağlıklı olmasıdır. Köpeğinize zararlı kimyasallar içermemeli; bit, parazit, böcek gibi haşereler içinde yaşayamamalıdır. Dikkat edilecek önemli bir diğer özellik de yuvanın yapımında kullanılan malzemenin dayanıklı olmasıdır. Nasıl ki kendi barınacağımız evlerin kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılmasını istiyorsak köpeklerimiz için de daha azıyla yetinmeyiz elbette ki. Kaldı ki köpekler doğaları gereği kemirirler. Kemirmeyi seven köpeklerinizin dişleri kaşındığında ya da oyun oynamak istediklerinde, bunların dışında gelişen farklı durumlarda bir şeyleri ısırmak ve kemirmek isteyeceklerdir.

Bu nedenle köpeğiniz için barınacağı bir yuva ararken kulübenin dayanıklı malzemeden dizayn edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Yuva eğer ahşaptan yapılmışsa boyanmış ve yıkanabilir olmalıdır. Kulübelerin temizliği yapıldıktan sonra kapağı açık tutulmalı ve havalandırılmalıdır. Kapı olarak ahşap ya da plastik aksam tercih edilebilir. Satılık köpek yuvaları incelenirken izolasyonun iyi yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Kulübe köpeğinizin rahat edebilmesi için soğuğu geçirmemeli, güneş ışığını direkt içeri almamalı, yağmurdan etkilenmemelidir.

İyi bir köpek kulübesinin içinde kıvrımlar ve delikler olmamalıdır. Yuvanın çatısından ve bacasından içeri su almadığına emin olunmalıdır. Eğer köpeğiniz küçük köpek ırklarından birine ait bir cins ise kulübenin ebadı küçük,   büyük ırk bir köpekse ebat da büyük olmalıdır. Kulübe ne kadar büyükse köpeğinizin o kadar rahat edeceği şeklindeki düşünce hatalıdır. Çünkü köpekler kendilerinin sığabileceği ama küçük alanlarda kendilerini daha güvende hissederler. Bu nedenle satılık köpek yuvaları araştırılırken köpeğe uygun büyüklük esas alınmalıdır. Yuva köpek içindeyken başını eğerek ayağa kalkabileceği ve içinde dönebileceği ebatlarda olmalıdır. Köpek yuvasının zemini köpeğin rahat edebileceği şekilde ayarlanmış olmalıdır. İçinde yaşayacak olan köpeğin rahatı en çok dikkat edilecek husustur. Kulübenin ahşap zemini katiyen toprak zeminle temas etmemeli, yerden 5-10 cm yukarı alınmalıdır. Bunun amacı ahşap ya da farklı malzemeden yapılmış olsun, tabanın suyla temas etmesi durumunda malzemede meydana gelecek bozulmanın önüne geçerek yuvanın dayanıklılığının uzun süre sağlanması ve yuvanın kullanım süresinin arttırılmasıdır.

Kimi köpek sahipleri köpeklerinin kulübeleri üzerine köpeğin ırk özelliklerini yazan bir tabela asarlar. Bu tabela sevilen ve beklenen misafirlerle köpeğin tanıştırılmasını sağlarken istenmeyen davetsiz misafirler için de caydırıcı bir uygulama olabilmektedir. Piyasada çok farklı modellerde ve renklerde satılık köpek yuvaları bulabilirsiniz. Köpek yuvası fiyatları yuvanın büyüklüğüne, kullanılan malzemeye, dizaynın kalitesine göre değişebilmektedir. Piyasa da hazır olarak satın alabileceğiniz modeller dışında isteğiniz üzerine özel tasarım dizaynlara da ulaşabilirsiniz. Köpeğinizin alışkanlıklarına ve kendi zevkine göre belirlediğiniz niteliklere sahip bir kulübeyi sipariş ile yaptırabilirsiniz. Bütçenize göre istediğiniz modeli seçebilir, köpeğiniz için istediğiniz renkte bir kulübeye sahip olabilirsiniz. Unutmayın, misafirlerinizi ilk karşılayan mekan olarak köpeğinizin yuvası sizi ve köpeğinizi yansıtmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Köpek Yuvaları