köpek eğitimi

Satılık King Charles Spaniel

08 cavalier king charles

Satılık King Charles Spaniel

King Charles Spaniel köpekleri süs ve av köpek sınıfında yer almaktadırlar. Gayet sevimli, cana yakın ve akıllı köpeklerdir. Spaniel köpek ailesinin ufak boyutta ki üyeleridir. King Charles Spaniel köpeklerinin tüyleri gayet güzel görünürler ki bunun sebebi de tüylerinin parlak ve pürüzsüz olmasıdır. Düz yapılı bir kuyruğa sahiptirler. Sahip oldukları renk özelliği sadece üçtür. Bu renkler ise : Bronz-kahve, siyah ve beyazdır. Maalesef diğer köpek türlerinde de rastladığımız gibi King Charles Spaniel köpekleri de bazı hastalıklara karşı yatkınlık göstermektedirler. King Charles Spaniel köpeklerinde en çok rastlanan hastalıklardan biri ise ikili kapakçık hastalığıdır. Bu hastalık bu tür köpeklerde kalp yetmezliği gibi istenmeyen durumlara yol açar. King Charles Spaniel türündeki köpeklerin çoğu bu hastalığa yakalanmakta ve maalesef ki hayatlarını bu hastalıktan dolayı kaybetmektedirler.

Satılık King Charles Spaniel türünde bir köpek almayı düşünüyorsanız doğru bir karara vardığınız söylenebilir. Zira bu köpekler oldukça zeki, akıllı ve itaatkar bir ırktır. Onlara verdiğiniz komutları kolayca anlar ve öğrenebilirler. King Charles Spaniel köpeklerinin en sevilen özelliklerinden biri ise tam olarak bir kucak köpeği olmalıdır. Bu da istediğiniz her şeyi köpeğinizi yanınızdan ayırmak zorunda kalmadan yapabileceğiniz anlamına gelir. Sahip olduğu birçok olumlu yön vardır fakat maalesef ki genetik olan kalp hastalıkları bu köpeklerin genel olarak ölümüyle sonuçlanır ve bu da sizi oldukça üzebilir. O yüzden satılık King Charles Spaniel türünde bir köpek almadan önce iki kere düşünmenizde fayda var çünkü sonrasında duygusal olarak çok üzülebilirsiniz.

Yahut bu türde bir köpek alma konusunda kararlıysanız mutlaka şeceresini kontrol ederek anne ve babasının bu hastalığı taşımadığından emin olun. Onun dışında oldukça sadık bir köpek türü olduklarını belirtmekte fayda var çünkü bu tür köpekler sahiplerini mutlu etmekten çok zevk alırlar. Ailenizdeki çocuk üyelerle ve diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşırlar ve çok sabırlıdırlar. Kendilerinden büyük olsun ya da küçük olsun hiçbir köpek cinsine karşı saldırgan davranışlarda bulunmazlar. Satılık King Charles Spaniel ırkına ait olan köpekler girdikleri her ortama kolayca uyum sağlayabilirler ve ayrıca evcil oldukları için apartmanda beslemeye uygun olan köpeklerdir. Özellikle de meşgul biriyseniz ve çok fazla dışarı çıkarmak zorunda kalmak istemeyeceğiniz bir köpek türü istiyorsanız+ köpek türü tam size göre. Karşısındaki kişinin yaşının ne olduğu fark etmeden ona ayak uydurabilir. Sahne ve oyunculuk konusunda oldukça başarılıdırlar ve kabiliyetlidirler. Ayrıca sevilmekten ve ilgi görmekten çok hoşlanırlar.

En sevdikleri sevilme şekli ise kucağa alınıp sevilmektir. Hareketlidirler, hareket eden nesneleri yakalamaya çalışmaya bayılırlar.

Rahatlarına oldukça düşkün olan King Charles Spaniel köpekleri sizi en sevdiğiniz koltuğunuzdan edebilir ve kendileri yerleşebilirler. Bu tür köpeklerin tüylerinin düzgün olarak taranması ve fırçalanması çok önemlidir. Gerek görülürse banyo ve kuru şampuan ile temizlenebilirler. Bu türe mensup olan köpeklerin derileri çok hassas olduğu için çok yıkanmaya elverişli değillerdir ve buna anında tepki gösterirler. Onların derilerinin bizimkinden hassas ve farklı olduğunun bilincinde olarak kendi şampuanınızla bu türden bir köpeği yıkamaya çalışmayın. Siz bu tür yanlış hareketlerde bulundukça onların derisi soyulmaya başlar ve derilerinden kötü bir koku yayılır. Bu nedenle köpeğinizin bakımını yapmak istiyorsanız veya yaz aylarında serinlemesi gerektiğini düşünüyorsanız bir bezi hafifçe soğuk suyla ıslatarak köpeğinizi silebilirsiniz. Bu onu hem serinletecek hem de rahatlatacaktır. Köpeğinizin bakımını yaparken kulağına su kaçmamasına özen gösterin zira bu durumdan ötürü kulak iltihabı oluşabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Damla bakiler
  4 yıl önce

  Ben bu köpeği almak istiyorum ama çok güzel
  Ben damla

  yorum beğen
 • Damla bakiler
  4 yıl önce

  Ben bu köpeği almak istiyorum

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Satılık King Charles Spaniel