köpek eğitimi

Satılık Dachsund

dog tipsq

Bir diğer adı sosis köpek diye adlandırılan köpeğin uzun gövde yapısı ve kubbe tarzı kafatası yapısıyla bilinen, Adının zorluğundan dolayı genellikle sosis köpek olarak adlandırılan bu köpek ırkı Almanya’ da üretilmiştir. Satılık Dachsund köpeğin ırkına baktığımız da 17. yy kadar uzandığını görebiliyoruz. Bu yıllarda yapılan melezleştirme çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır. Almanya sınırları içerisinde kalmıştır. Almanlar genel olarak bu ırkı domuz ve porsuk avlarında kullanmayı tercih edenlerden olmuşlar. 19 yy başlarında İngiltere ve Amerika’ya da getirilmiştir. Bu sayede ün kazanıp tüm dünya tarafından bilinmiştir. Bununla da kalmayıp Resmi olarak AKC tarafından tanınmış ve bilinmiş bir ırk olmayı başarmıştır.

Çok iyi koku alan burunları ve kilometrelerce uzaklıkta ki minik bir sesi bile rahatlıkla duyabilen keskin kulakları sayesin de fizik açısından da av köpeği olabilmesi için her hangi bir engel olmadığı için av köpeği olabilmektedirler.

 

Fiziksel özellikler hakkında

Kısa boyludurlar.

Kaslı bir yapıları vardır.

Av için oldukça idealdir.

Yer kazma yeteneğine sahiptirler.

Boyları 15-25 cm arasında değişmektedir.

Kiloları ise 12-14 arasında değişkenlik gösterir.

Enerjik ve sevecendirler.

 

Dachsund fiyatları hakkında

Zor bulunabilen bir ırk olmakla birlikte birçok ırkı andırdığı düşünülen saf bulma konusunda zorluk çekebileceğiniz Dachsund fiyatları 1.000 tl ile 3.000 arasında değişkenlik göstermektedir. Satılık Dachsund bulabilmeniz için öncelikle veteriner hekimden ırkı ile ilgili bilegiler alıp, internette satılık Dachsund ilanlarına bakabilirsiniz.

Bu ırk kendi içerisinde 3 farklı özellikle bölünmüştür. Kısa tüylü Dachsund, tüysüz Dachsund, uzun tüylü Dachsund olarak adlandırılır. Enerji seviyeleri oldukça yüksek olan Dachsund ne kadar hareketli olduğunu gördüğünüz de siz bile bu duruma çok şaşıracaksınız. Tam bir aile köpeğidir. Çok fazla havlama huyu yoktur. Apartmanda bakımı uygundur. Evinizde ya da ona bakacağınız alanda sizin başka bir hayvanınız varsa Dachsund, onunla iyi geçinemeyebilir. Dachsund uyumsuz değillerdir. Etrafında ki hayvanlarla oyun oynamaktan oldukça keyif alır. Siz daha onu çok tanımadan oyun oynadığınız bile bunu fark edebilirsiniz. Eviniz de ya da bahçede baktığınız diğer hayvanınız çekimser bir yapıya sahip ise onunla Dachsund arasında ciddi bir mücadele sizi kıskanma gibi durumlar sıklıkla karşılanabilir.

 

 

Dachsund bakımı hakkında

Birçok köpek ırklarına göre oldukça kolay beslenen bir ırk olan Dachsund, Ev ortamında enerjisini atamadığı durumlar da onu muhakkak dışarı çıkarmanız gerekmektedir. Av köpeği gibi birçok özelliği taşıyan Dachsund oldukça gezmeye ihtiyacı olan bir köpek ırkıdır. Mutlaka enerjisi atılıp eve girmelidir. Enerjisinin fazla olmasından dolayı bol miktarda ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Oyun canlısı olan köpeğiniz Dachsund olabildiğince vakit ayırmanız gerekmektedir.

Orta derece de tüy döken Dachsund tüylerinin bakımı için haftalık olarak düzenli bir şekilde tüylerinin taranması yeterli olacaktır. Dachsund birçok köpek ırkına göre son derece farklı bir fizik yapısı olduğu için beslenmesine çok dikkat edilmelidir. Çünkü vücudunun yağlanma olasılığı vardır. Özel mamalar ile beslenmelidir. Yaşı ilerlemiş olsa bile yavru köpek maması kullanmanız daha uygun olacaktır. Çünkü ağzı küçük oldugundan dolayı yavru köpek mamaları daha uygun olacaktır. Dachsund ırkı köpeğin bakımı ile ilgili çok fazla kişisel bir yorgunluğunuz olmaz aile bireyleri ile oldukça ılımlı bir sekilde anlaşacak olan Dachsund ırkı köpeğin öncelikle sizin aile bireylerinize alışmasını bekleyiniz. Sonrasında cana yakın olan bu Dachsund hem çocuklarınızın eğitiminde hem sosyalleşmelerinde çok katkı sağlayacaktır. Satılık Dachsund ilanlarına internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Onu evinize getirmeden önce mutlaka Dachsund belirli bir alan hazırlayın bu onu çok mutlu etmekle birlikte ailenize daha çabuk alışmasını sağlayacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Dachsund

https://www.petyavru.com