köpek eğitimi

Satılık Boxer

boxer kopegi karakteri

Satılık Boxer

Köpekler her zaman için insanlar ile iyi iletişim kurduğundan dolayı evde ya da işyerin de her zaman için beslenmesi tercih edilen evcil hayvan cinsidir. Birçok köpek ırkı ve türü vardır. Kişiler arzusuna göre yaşadıkları ortama göre edinme sebebine göre bir köpek ırkı belirleyip köpek alması gerekir. Fakat köpek alırken de dikkat edilmesi gereken en önemli husus öncelik ile edinmeyi düşündüğünüz köpek cinsinin yaşamasına uygun bir ortamınız var mı? Ve bakımını üstlendiğiniz köpeğin tüm ihtiyaçlarını giderebilecek misiniz? Köpek bakmak demek sadece hayvana yemek ve su vermek değildir. Bakımını üstlendiğiniz köpeğin rahatını düşünerek, köpeğin tüm ihtiyaçlarını gidermeniz gerekir.

Herkesin istediği köpek türünün farklı olduğundan yukarıda bahsettik. Edinmek istediği köpek türü Boxer cinsi bir köpek türü olanlar için, bu tür hakkında biraz bilgi verelim. Boxer’ ler, Türkiye’ de çok fazla sayıda bulunan bir köpek türüdür. Güçlü bir vücut yapısına sahip olmanın yanında kürkü sık ve parlaktır. Vücudunda kahverengi tonların da lekeler bulunur. Genel olarak da kahverengi tonlarda olan bir köpek türü olduğu gibi beyaz renkte Boxer köpekler de vardır ama genel olarak kahverengi tonlarında olanları tercih edilir. Kuyrukları kesik yapıya sahip olduğu gibi isteğe göre kulakları kesilebilmekte olmasına rağmen bu cins köpeklerin kulaklarının kesilmesi yasaklanmıştır.

Baş büyüklüğü vücuduna orantılı durumdadır. Burnu büyük olan bir hayvandır ve burun rengi siyahtır. Koruma içgüdüsü yüksek olan bir köpek ırkıdır ve çocuklar ile iyi iletişim kurabilmektedir. Merak duygusu fazla olmak ile beraber mutlu bir hayvandır ve ilgi bekler. Bu tarz bir köpeğe eğitim aldırırsanız diğer hayvanlar ile de iyi iletişim kurabilir. Küçük yaşta eğitim aldırmanız gereken bir hayvandır. Salya akıtır ve horlar. Bu sebep ile evde beslemek zor olabilir. Evde beslemek zorunda iseniz, enerjik bir köpek türü olduğu için hayvanın günlük enerjisini atması için düzenli egzersiz ve yürüyüş yaptırmanız gerekir. Aşırı soğuğa ve aşırı sıcağa karşı direnci olmayan bir köpek türüdür.

Boxer türü köpeklerin bakımı zor mudur?

Boxer türü bir köpek cinsinin bakımı çok zor olmamak ile beraber tüy yapıları kısa olduğu için haftada bir kez tüylerini fırçalamanız bakım için yeterlidir. Çünkü kendi kendini temizlemeyi bilen bir köpek türüdür.

Boxer köpeklerin ortalama sahip oldukları ağırlık erkekler de 26 kg ile 33 kg arasında değişir. Dişi olanlarında ise 25 kg ile 30 kg arasında değişir. Boy olarak dişiler 52 cm ile 62 cm arasında değişir iken erkekler de ise boy 55 cm ile 64 cm arasında değişir. Ortalama yaşam süresi 11 ila 14 yıl arasında değişir.

Köken olarak Alman ırkı bir köpek türüdür. İki mastif cinsi köpeğin çapraz üremesi sonucu ortaya çıkan bir türdür. Oldukça yetenekli bir köpek türüdür ve özellik ile koruma ve güvenlik köpeği olarak kullanabilirsiniz. Bu kadar özelliğe sahip bir köpek edinmek istiyorsanız yavru iken edinin ve eğitim aldırın. Boxer cinsi bir köpeği satın alabileceğiniz net bir rakam aralığı vermek mümkün değildir. Satın alacağınız yerin verdiği rakama göre ve sizin pazarlıklı veya pazarlıksız ödeyeceğiniz rakamlar değişir. Fakat bu tarz bir köpek edinecekseniz cinsini ve ırkını bilerek emin olduğunuz bir yerden almanız her zaman için size avantaj sağlar. İlk defa eviniz de köpek bakacaksanız da deneyiminiz yok demektir. Bu sebep ile ilk defa köpek bakacaklar için edinilmesi doğru olmayabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Boxer