köpek eğitimi

Lhasa Apso Satılık Yavru

Lhasa Apso

Lhasa Apso Özellikleri

 

Lhasa Apso, özellikle görünümü ile dikkat çekmektedir. Yere kadar uzanan parlak tüyleri bulunmaktadır. Altın sarısı, krem ve bal rengi en çok görünen renkleridir. Aynı zamanda tüylerinin arasında gri ve siyah tonları da bulunabilir. Tüyleri parlak görünse de, aslında sert ve sıktır. Tüyleri başının üzerinden başlar ve gözlerini kapatır. Sakalı ve bıyığı da bulunmaktadır. Lhasa Apso cinsi sağlamlığıyla tanınmaktadır. Aynı zamanda oldukça dost canlısıdır. Sahibine yakın ve kibar olduğu kadar yabancılara karşı uzak ve mesafelidir. Çevresindeki insanların ona sert davranmasına tepki gösterebilir.

 

Dominant bir sahibi olduğu sürece eğitimi daha kolay olur. İyi bir bekçi köpeği olarak da bilinmektedir. Bu da güçlü sesinden gelmektedir. Görmeyen kişiler havlamasını duyduğu zaman, olduğundan çok daha büyük bir köpekmiş gibi düşünebilirler. Evde başka bir köpek varsa, onunla çekişebilir ve kavgalar edebilir. Bu nedenle eğitime ihtiyaçları vardır. Yalnız kalmayı sevmezler, dişileri iyi bir annedir. Korktukları ya da tedirgin olduklarında olduğundan daha saldırgan bir köpek haline gelebilirler. Hem ev içerisinde hem de ev dışarısında oldukça hareketli bir köpektir. Ev ortamında beslenebilir ancak hareketli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Lhasa Apso’nun fazla hareket etmeyi istemezler.

 

Uzun tüylere sahip olduğu için günlük bir taramaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle kulakla ve gözler iyi temizlenmelidir. Çünkü hem kulak kısmında hem de göz kısmında fazlasıyla tüy bulunmaktadır. Tüyler arasında olabilecek topaklara ve yabancı maddelere özellikle dikkat edilmelidir. Diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Oyun oynamayı ve eğlenmeyi severler. 25 ile 28 cm arasında boy uzunlukları değişmektedir. Uzun tüylere sahip olmalarına rağmen, beklendiğinden az tüy dökerler. Ortalama olarak 15 yıllık bir ömre sahiptirler. Gerekirse, kuru şampuanlama yapılabilir. Kilosu 5 ile 7 arasında değişmektedir. Fazla sportmen bir köpek olmamalarına rağmen yürüyüşü severler.

 

Lhasa Apso Satılık Yavru

 

Lhasa Apso yavruları, oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Fazla bilinmeyen bir ırk olsa da, yavruyken herkesin sahip olmak isteyeceği bir köpektir. Ev ortamı için uygundur. Dost canlısıdır. Tek yapmamanız gereken ona kötü davranmamaktır. Eğitime çok fazla açık değildir. Ancak yavruyken alınıp eğitilmesi daha kolay eğitilmesi açısından avantaj sağlayacaktır. Yavruyken tüyleri kısa ve kıvırcıktır. Büyüdükçe uzar. Oldukça iyi işitirler. Evde başka bir köpek varsa alıştırmanız gerekir. Yavruyken bu durum daha kolay olur. Yavru olmasına rağmen çok fazla dışarı çıkmaya ihtiyaç duymazlar. Çocuklarınızla arkadaş olurlar ancak, çocuğunuzun canını acıtması karşısında yavru olsa bile saldırgan bir hal alabilirler. Lhasa Apso duygusal bir köpektir.

 

Gözleriyle iletişim kurarlar. Bu nedenle size bir şey anlatmak istediğinde yüzünden anlamaya çalışmanız gerekir. Evine bağlı olan bir köpek olduğu için sahipleri onun için çok önemlidir. Korumacı ve bekçi bir köpektir. Ev içerisine girdiğiniz andan itibaren onun yerini ve onun olan eşyaları tanıtmalı, öğrenmesini sağlamalısınız. Bu sayede evi daha çok benimseyecektir. Çocuklarla arası iyi olsa da, inatçıdır ve kalabalıktan hoşlanmaz. Her köpekte olduğu gibi Lhasa Apso cinsinde de ilk eve geliş oldukça önemlidir.

 

Dayanıklı bir köpek olsa da, ürkütülmemelidir. Hemen çocuklarla tanıştırılmalı ve alışması sağlanmalıdır. Birçok yerde 1 ile 3 aylık Lhasa Apso satılık yavru bulunmaktadır. Alınacak yavru köpeklerin ilk olarak veteriner kontrolünden geçirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Daha büyük köpeklerde ise aşı defteri alınmalıdır. Her köpek gibi Lhasa Apso cinsinin de özel mamaları bulunmaktadır. Bu mamaların yavru için olanları ilk olarak tercih edilmelidir. Fazla hareket etmedikleri ve yatmayı çok sevdikleri için öğünlerin ona uygun olarak ayarlanmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • serdar
    7 yıl önce

    ya arkadaşlar hep zenginlermi hevesini alıçak bu ne rakamlar köpek alıcaz 5 milyar 2 milyar ya inek alırım 2 sene ete para vermem ya 1.000 milyara bi evde besliçek uysal büyümeyen havlamayan şirin yavrular bulamadım vallaha bu zevkimizi alamıçaz yardımcı olun bana

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Lhasa Apso Satılık Yavru

https://www.petyavru.com