köpek eğitimi

Satılık Beagle

beagle

Satılık Beagle

Beagle türü köpekler genelde herkesin sevdiği türden köpeklerdir. Sevimli görünümleri ve uysallıkları birçok kişiyi etkilemeyi başarmaktadır. Oldukça hayat canlısı ve neşeli köpeklerdir. Sürekli mutluluktan kuyruk sallarlar. Akıllı, cesur ve sosyaldirler. Sakin bir yapıları vardır ve aynı zamanda da oldukça sevecendirler. Eğer çocuğunuz varsa ve bu nedenle de satılık beaglesatılık beagle türü köpek almayı düşünüyorsanız çok yerinde bir karar vermişsiniz diyebiliriz. Çünkü Beagle türü köpekler çocuklarla gayet mükemmel bir şekilde anlaşırlar ve onları koruyup eğlendirirler. Çocuklarla iyi anlaştığı kadar da diğer köpek türleriyle de iyi anlaşırlar. Fakat Beagle türü köpeklerin küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmeleri çok önemlidir. Eğer küçük yaşlardan itibaren yabancı kişilere karşı sosyalleştirilmemişlerse yalnız bırakılmamalıdırlar.

Beagle türü köpekler oldukça kararlıdırlar ve ne istediklerini gayet iyi bilirler. Bunlara ek olarak gayet iyi de bir gözlemcidirler. Sıkı ama sakin bir şekilde eğitilmeli ve terbiye edilmelidirler. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Eğer satılık beaglesatılık beagle arıyorsanız imkânınız varsa sadece bir tane almamaya özen gösterin. Özellikle de meşgul biriyseniz ve evde uzun süre bulunamıyorsanız iki tane Beagle türü köpek almanız çok daha mantıklı olacaktır. Beagle türü köpekler komşularınızla aranızın biraz bozulmasına sebep olabilir çünkü genel olarak yüksek sesle ulumayı severler. Size de bazı konularda zorluk çıkartmaları mümkündür çünkü genelde burunlarının dikine gitmeyi severler. Etrafı çevrili olmayan bir yere beagle türü köpeğinizi salarsanız meraklı ve gözlemci olduğu için keşif yapmak için uzaklara gidebilir. Göz kulak olmanız da fayda var. Beagle türü köpeklerinin iki ayrı tipi vardır ve bu iki ayrı tip genel olarak tüylerinden ayırt edilebilirler. Örneğin birisi yumuşak tüylüyken diğeri sert tüylüdür.

Bıldırcın, sülün ve yaban tavşanı avlamak konusunda oldukça ustadırlar. Bunların yanında balık avlarında da kullanılabilirler. Olumlu şöhretlerini ise insanlara eşlik edebilmelerine borçludurlar. Hem harika bir aile dostu olma özelliği göstererek ailenizin önemli bir üyesi haline gelebilirler hem de harika bir narkotik arama köpeği olma özelliği gösterirler. Ufak boyutlarda olması maalesef onun daha çok tıbbi deneylerde kullanılmasına yol açar. Evde yaşayabilirler fakat oldukça aktiflerdir. Ancak doya doya oynayabilmek ve enerjilerini atabilmek için bir ortama ihtiyaç duyarlar. Düzenli olarak günlük yürüyüşler yaptırmalı ve kesinlikle rahatça oynayabileceği bir alan bulmanız gerekmektedir. Dışarıda gezdirirken veya oynatırken dikkat etmeniz gereken önemli başka bir husus ise beagle türü köpeğinizi tasmasız dolaştırmamanız olacaktır. Çünkü kesife meraklı olan bu köpekler uzaklara gidebilir ya da diğer köpeklerin peşine takılabilirler. Bunların dışında beagle türü bir köpeğin evinize neşe ve mutluluk getireceğinden emin olabilirsiniz. Eğitimlerine diğer çoğu köpek türlerinde olduğu gibi erken yaşlarda başlanmalı ve sabırlı olunmalıdır.

Tahmin edildiğine göre Beagle cinsi köpekler Kraliçe Elizabeth çağında eski İngiliz tazısı ve Harrier’in çiftleştirilmesiyle ortaya çıktı. Beagle türü köpeklerin minyatür türleri de o zamanlar mevcuttu ve boyları ise sadece 30 cm’di. Beagle türü köpekler koku avcısı familyasında yer almaktadırlar. 1300’lerde İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Orijinal işlevleri ise tavşan avıdır. Ortalama yaşam ömürleri 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Kiloları ise 8 – 14 kg ağırlığındadır. Beagle türü köpeklerin diğer başka isimleri ise İngiliz Beagle, English Beagle ve İngiliz Biggle’dir. Egzersiz ihtiyaçları ve enerji seviyeleri yüksektir. Gayet sıcakkanlıdırlar. İyi bir oyunculukları vardır ve sahnede başarılı oyun sergilerler. İnsan, hayvan, çocuk fark etmeden herkesle iyi dostluk kurarlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Beagle