köpek eğitimi

Rottweiler Satışı Scr Li

rottweiler

Rottweiler Satışı Scr Li

Köpek eğitimleri günlük yaşam ortamlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler köpeklerin sağlık, bakım, beslenme ve çevreye olan uyumluluklarını da etkilemektedir. Etkiler köpek ırklarına göre değişmektedir. Bazı köpekler hassas oldukları için görecekleri muamele onların yapılarına yansımaktadır. Bazı türler ses tonundan bile etkilenirken, bazı köpekler bu ses tonuna karşı daha saldırgan ve agresif olabilirler. Bunların eğitimleri karakter yapılarına göre değişmektedir. Özellikle yavru olarak sahiplenilen köpeklerin eğitimi ve bakımı küçük yaşlarda başlayacağı için seçilerek ırka dikkat edilmektedir.

Her ırk ev ortamı için sahiplenilmemektedir. Bakımları ve yaklaşım şekillerine göre değişiklik gösterecektir. Bunun için köpek üzerinde otorite kurulması gerekmektedir. Bazı köpek türlerinde bu otorite kurulamadığında sahibi ile köpek arasında oluşan bağ kopuklukları yaşanmaya başlar. Bu durum için bazı köpeklerin sahiplenilmesi yavru iken gerçekleştirilmelidir. Belli yetişkinlik çağına gelen köpekler üzerinde kurulacak olan otorite de zorlanılacaktır. Bu köpeklerden biri de Rottweiler’ dir.

Rottweiler Köpeklerinde Bakım ve Eğitim;

Bakım olarak diğer köpeklere göre daha kolaydır. Tüy dökme oranı azdır. Tüyleri kısa olduğu için, tüy dökülmeleri de azalmaktadır. Deri bakımı ve esnekliği korunmaktadır. Bunun için belirli zamanlarda yapılması gereken bakımlar gereklidir. Bunun dışında beslenme şekilleri de günlük besin miktarını geçmemelidir. Bu köpek türünde metabolizma olarak yağ depolama özelliği fazla olduğu için kilo alma durumları da fazladır. Bu yüzden protein ağırlıklı beslenmeleri gerekmektedir. Tahıl ve tahıl özlerine olan hassaslıkları için kullanılacak mama içerikleri vardır. Bunlar ile tahıl besin ihtiyacı karşılanabilmektedir.

İşitmelerinde keskin duyuşları ile bilinen bu köpekler aynı zamanda koku almada da yeteneklidirler. Bu yüzden bu köpekler genel olarak bekçilik, güvenlik, asayişlerde, polis köpekleri olarak kullanılabilmektedirler. Bunun için bir takım eğitimlerden geçmeleri gerekmektedir. Bu eğitimleri uzman eğiticiler tarafından verilmesi gerekmektedir. Özellikle yavru iken sahiplenilmeleri gerekmektedir. Yetişkinliklerinde bu köpekler üzerinde otorite kurmak zor hale gelecektir. Eğitimleri temel itaat eğitiminin yanında ileri itaat eğitimleri mevcuttur. İleri itaat eğitimlerini başarı ile geçen bu köpek türleri için güvenlik olarak kurum ve kuruluşlara alınması sağlanmaktadır.

Rottweiler satışı SCR li Türkiye üzerinden satış olanakları daraltılmıştır. Sebebi ise bu köpek türlerinin bazı durumlarda tehlike saçabileceği düşünülmektedir. Bu köpekler normal ortamlara ve ev ortamına alımı için evcilleştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde agresif yapıda olan bu köpek türleri için itaat etmeleri zorlaşacaktır. Bu köpeklere sahip olmak isteyen kişiler için köpek eğitim kurumlardan, barınaklardan vb. uzman personellerin çalıştığı alanlardan sahiplenilmesi tavsiye edilir. Bu kurumlarda bu köpeklerin eğitilerek evcilleştirilmesi hem çevreye olan durumunu hem de sosyalleşmeleri sağlanmaktadır.

Yavru köpek satışları ile yetişkin köpek satışları arasında fark vardır. Yavru köpekler yetişkin köpeklere göre ücreti daha fazladır. Sebebi ise; bu köpekler küçükten nasıl eğitilir ise o şekilde agresif karakteri ortadan kaldırılabilir. Diğer türlü yetişkin köpeklerin sahiplenilmesi zor olacaktır. Özellikle ilk defa köpek sahibi olacaklar için bu cinse ait köpeklerin sahiplenilmesi tavsiye edilmemektedir. İlgi ve otoriteyi üzerinde sağlamak zordur. Eğitim görmüş Rottweiler ile eğitimsiz alınan köpek arasında ücret farkı olacaktır. Örneğin 400 ile 500 arasında değişen ücret farkı eğitimsiz rottweiler köpekler içindir. Eğitimi sağlanmış köpekler için bu miktar artış gösterecektir. Bu köpeklerin alım ve satımı belli bir yasal izin ile gerçekleştirilmektedir. Bu yasal izinler dışında merdiven altı diye tabir edilen yerlerde satılan köpeklerin alışverişi yasaktır. Ve hayvan haklarına girerek ceza almaları için yasal işlemlerin başlatılması gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler Satışı Scr Li