köpek eğitimi

Englısh Cocker Satılık Yavru

Englısh Cocker

İngiliz cocker cinsi köpekler özellikleri açısından son derece dayanıklı, çok enerjik ve sevgi dolu köpeklerdir. Bu tatlı köpeklerin özellikle de çocuklarla arası çok iyidir. Çocuklara kendilerini hemen sevdirirler. Bu köpekler kızdırılmaktan hiç hoşlanmazlar. İngiliz cocker cinsi köpekler ne çok havlar, ne az havlar diyebiliriz. Tanımadığı insanlarla arası çok iyidir. Sahiplenecek bireyler için çok iyi bir dost veya arkadaş olur. Son derece hareketli köpeklerdir. İngiliz cocker köpeklerinin bazıları çok sosyaldir, bazıları ise çok utangaçtır. Sahiplenmeden önce alıcıların dikkat etmesi gereken konulardan biridir. İngiliz cocker köpeklerinin dişileri bazen daha dominant karakterde olabiliyor. Bu köpeklerin eğitiminde dikkat son derece şarttır. Her köpeğin eğitilmesinde dikkat şarttır.

 

Son derece sabır ve özveri gerektirir. Hiçbir insanı kaba kuvvetle eğitemeyeceğiniz gibi hiçbir köpeği de bu şekilde eğitemezsiniz. Bu köpekler kedilerle çok iyi anlaşırlar. İngiliz cocker cinsi köpeklerin bazıları yani kızıl renkte olanlar Rage sendromu denen bir kişilik bozukluğu yaşarlar. Aniden çok öfkelenip, sinirlenip saldırabilirler. Bu duruma geldiklerinde verdiğiniz hiç bir komutu dinlemezler. Bu durum yaklaşık 1 dakika gibi bir sürede son bulur. Bu köpek cinsini satın almak isteyen bireyler önceden bu kişilik bozukluğu durumunu iyi araştırmalıdır. Aksi takdirde ciddi problemler yaratabilir. Egzersizleri düzenli olarak yaptırılırsa evde beslemek için son derece uygundur. Apartman yaşamına kolay adapte olur. Yaptıracağınız her türlü egzersizden çok keyif alır. Tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Bazılarının tüyleri yün şeklindedir. Bu durum bazı zorluklar yaşatabilir. Çünkü zamanla tüyler yumak olur. İngiliz cocker köpeklerinin boyu ortalama 38-43cm aralığında değişmektedir. Bu köpeklerin kiloları ise ortalama 12-15 kilogram ağırlığında değişmektedir.

 

Gerektiği zaman yıkanması gerekir. Kulak bakımına çok özen gösterilmelidir. Tüy dökme oranı diğer köpeklere göre normaldir. Ortalama 12-15 yıl yaşayabilen bir köpektir. Yaygın olarak görülen hastalıklar ise kulak enfeksiyonları ve rage sendromudur. İngiliz cocker cinsi köpeklerin eğitimi son derece kolaydır. Zeki yapıları sayesinde vereceğiniz komutları son derece kolay kavrayabilirler. İngiliz cocker cinsi köpeklerin temel itaat eğitimi 3 aylıkken başlatılabilir. İngiliz cocker cinsi köpekler doğru yaptıkları şey için ödüllendirilmelidir. Yanlış yaptıkları zamanlarda ise yüksek sesle uyarılmalıdır. Bu köpeklerin eğitimi verilirken sahibinin kararlılığını görmelidir. Bu şekilde başarılı bir eğitim verilmiş olunur.

 

Eğer bu köpeklere eğitimi sırasında şiddet ve baskı uygulanırsa, köpek içine kapanabilir veya şiddet eğilimi gösterebilir. Bu köpeklerin beslenmesine çok dikkat edilmelidir.

Orta boy bir ırk oldukları için aşırı kilo almaları engellenmelidir. Yoğun A vitamini içeren özel köpek mamaları tercih edilmelidir. İngiliz cocker köpeklerini kesinlikle ev maması ile değil özel kuru mamalarla beslemek gerekmektedir.

 

Köpeğiniz eğer çok hareketliyse verilen mama miktarını arttırabilirsiniz. Mama yiyeceği saatlerde mutlaka kabının yanına bir de su koymanı gerekir. Bu köpeklerin göz çevresinde oluşan çapaklara çok dikkat edilmesi gerekir. Günlük olarak oluşan çapaklar temizlenmezse çeşitli göz enfeksiyonları oluşturabilir. Bu köpeklerin gözleri her gün özel solüsyonla temizlenmelidir.

 

Tırnakları kesilirken dipten kesilmemeye özen gösterilmelidir. Bu köpekler hastalık konusunda oldukça hassaslardır. Her türlü özen ve dikkati göstermek gerekir. Bu köpeklerin bir çok genetik hastalığa yatkınlıkları bulunmaktadır. Gözleri oldukça hassas olduğu için göz tansiyonu, katarak ve çeşitli göz enfeksiyonlarına oldukça yatkındır. Eğer köpeğin gözlerinde kızarıklık ve ya kaşınma başlamışsa mutlaka veteriner kontrolünden geçmesi gerekir. English Cocker Satılık Yavru bakımı zor olan bir köpek cinsidir. Sahiplenecek olan bireylerin bakımına ciddi özen göstermesi ve sorumluluk bilinci olan bireyler olması gerekir. Bu köpeklerin bakımı ihmal edildiği takdirde ciddi hastalıklara yakalanabilir. Bu köpekler sevimli surat ifadelerinden dolayı satın alınma oranı bakımından çok tercih edilen köpeklerdir. Fakat görüldüğü gibi bakımı sanıldığı kadar kolay değildir. Genetik hastalıklara çok yatkındır. Düzenli bakımını yapmayacak olan bireylerin bu köpekleri sahiplenmemesi gerekir. Bakımları aksatıldığı takdirde ciddi problemleri ortaya çıkarır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Englısh Cocker Satılık Yavru