köpek eğitimi

Rodoslu Ridgeback yavru

cute big dogs and babies 12 2

ÇOK İYİ BİR BEKÇİ, MÜKEMMEL AV KÖPEĞİ

Şirketimizin kuruluş amacı scrli yavru eğitimli köpek diye anıla, anne ve baba tarafından gelen atalarının soyunun kayıt ile tescilli yavrular üretmektir. Safkanda denen ırklar soyu takip edilerek, kayıt tutan ulusal ve uluslar arası kuruluşlar ve birlikler vardır. Şirketimiz uzman kadrosu bu konuda Türkiye’nin öncü kuruluşudur. İşimizin doğası gereği, köpek ırklarının karakterlerini, olası hastalıkları, eğitim yöntemlerini bilmekteyiz. Her köpeğin kendine has dünyası, o dünyayı şekillendiren özel eğitim yöntemleri vardır. Çocuklarınızın eğitimine önemli katkı sağlayan bir öğretmendir. Onları çokça sevmek, ilgi göstermek, sabırlı davranmak, ırkını yansıtacak özellikleri yaşaması için özgür bırakılması gerekir. Bu onların gelişimine size uyumuna yardımcı olacaktır.

İnsana hizmet etmek amacı ile yıllar tüm hayvan ırkları daha güçlü, daha yetenekli, daha güçlü yapmak için uzun süren melezlemeler geçirerek,  yetenekleri arttırılır. Köpekler içinde bu durum aynısıdır. Yeni ortaya çıkan köpek ırklarına özel yetenekler kazandırılır. Dolayısı ile her doğan ırkın karakteri birbirinden farklıdır. Bu durum onlara has alışkanlıklar kazanmaları anlamına gelmektedir. Bir ırka mensup köpek almak ve onu ailenin bir parçası yapmadan önce, şunlara dikkat etmez iseniz, köpeği iki gün sonra bırakırsınız. Bu olunca da hem siz hem köpek gereksiz yere üzülür. Bu için uzun uzun araştırıp, şirketimize danışmadan köpek alımı yapmayın. Çünkü köpek, ailenin bir parçası olmadıktan sonra onu almanın hiçbir anlamı yoktur. Tersine yapacağınız davranış, eve getirdiğiniz ırk huzursuzluk yaratır. Veteriner evleri, sokaklar ve barınaklar bir heves uğruna sokaklarda kaderine terk edilen köpeklerin bu kaderi yaşamasının neticesidir.

Orijinal bir almaya Rodoslu Ridgeback yavrusu karar verdi iseniz şunlara dikkat ediniz. Bu tür iri, adaleli, güçlü görünüşü güzel bir köpektir. Buğday renkli tüyleri kısa ve parlaktır. Göğüs kısmı ve ayaklar beyazdır. Çok gelişkin dişleri, parlak canlı bal rengi gözleri vardır. Zeki, kolay öğrenen sağdık bir ırktır. Yabancılara karşı mesafeli davrandığından sosyalleşmesi için küçük yaşta eğitilmelidir. Diğer köpek ve hayvanlar ile kolay anlaşamazlar. Evde hareketsiz bir ırktır ama büyükçe bir bahçe isterler. Çok dayanıklıdır. Uzun süre durmadan koşabilir. Bütün bu özelliklerinden ötürü mükemmel bir av köpeğidir. Küçük yaşta alışmaz ise çocuklara alışması da güçtür. Fazla yemek verilmemelidir. Diğer ırklara saldırgan tavrı lider özelliklerinden kaynaklanır. Bu neden ile sürekli tedbirli davranmak gerekir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rodoslu Ridgeback yavru