köpek eğitimi

POMERANİAN BOO

bernese smzzpp 1

Pomeranian boo cinsi köpekler güvenli yerlerden temin edilmesi koşulunda sıkıntı ve sorun yaşanmamaktadır. Böyle bir köpeğin sahibi olmadan önce araştırmalarınızı iyi yapmalı ve bu işi seneleri vermiş uzmanlardan temin etmelisiniz. Scrli yavru eğitimli köpek sadece bu konuda uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi olan kişilerle bağlantı kurularak alınır. Köpek cinsimiz genellikle tilkiyi andırır ve koyu gözlerinin parlak olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Köpek cinsinin en bilinen ve en çok gördüğünüz yaygın rengi ise, turuncu, kızıl, krem, siyah ve kahverengidir. Düşük olasılıkla da olsa iki renge de hakim köpeklerimiz vardır. Karakter bakımından kesinlikle çok keyifli ve coşkulu olan bir cinstir. Eğitme olayı kolaylıkla olur. Kolaylıkla öğrenir, kolaylıkla da kavrar  ve kesinlikle senelerce çok sadık kalabilen bir köpektir. Ayrıca halk arasında bilinen en mükemmel özelliği de bekçi köpeği olmasıdır. Yabancı insanlara karşı koyması gereken mesafeyi genetiğinden edinerek bilir ve sahibine son derece güven verir. İstediklerinizi yaptırma sırasında havlama sistemiyle eğitim verebilirsiniz. İletişiminizi de havlama eğitimiyle kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Scrli yavru eğitimli köpek  özellikleri arasında inatçılık ön plandadır. Köpek, ayrıca cesur olması sebebiyle isteklerinize bazen uyum sağlayamaz. Ancak eğitim ile bu sorunda zamanla törpülenebilir. Öğrenmeye çok açık halleri vardır. Bir şeyler öğrendiği zaman sevinirler. Çocuğunuz varsa kesinlikle eğitimi ile ilgili mutluluk duyabilirsiniz. Köpeğinize patron olduğunuzu göstermelisiniz. Üzerinde hakim olduğunuzu bilmeli. Aksi halde cesur olduğunu söylemiştik. Çocuklarla çok güzel anlaştığı gibi yaşlılarla da mükemmel bir bağ kurmaktadır. Bahçeli eve gerek duymaksızın, apartman yaşantısına uyumlu bir cinstir. Temizliğinden söz edecek olursak da sık sık su ile yıkamak yerine kuru şampuan sistemi uygulanması daha doğru olacaktır.

Yoğun tüyleri kuru şampuana daha elverişlidir. Scrli yavru eğitimli köpek ne yazık ki tüyleri her mevsim döken bir cinstir. Ancak günlük tarama yapıldığı taktirde çok yoğun tüy dökümü kısıtlanabilir. Köpek aile yaşantısına ve ortamına uygun bir cins olduğundan emin olabilirsiniz. Sadık ve bir o kadar da inatçı bir köpektir. Uzunca yıllar yaşayabilme özelliğine de hakimdir. İyi bakıldığı taktirde yaklaşık 13 ile 15 sene yaşayabilmektedirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

POMERANİAN BOO