köpek eğitimi

Lhasa Apso Satılık Yavru

kopek 176

Lhasa yavrusu almayı düşünüyorsanız onun karşı konulmaz görünüş de olduğunun farkındasınız demektir. Erken sosyalizasyon ve eğitim, Lhasa’nın bir aile üyesi olarak başarısı için kesinlikle şarttır. Böylece doğal eğilimini sağlıklı bir şekilde yönlendirmiş olursunuz. Bununla birlikte bu uzun ömürlü, sağlam köpeğin sağladığı sadakat, sevinç ve arkadaşlık açısından çok çaba harcamanız gerekir. Sağlıklı bir köpek yavrusu almak için, sorumsuz bir damızlıkçı, köpek yavrusu fabrikası veya evde beslenen hayvan mağazasından asla köpek almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciyi arayın. Aşılarının yapılmış olduğundan emin olun ve aşı karnesini isteyin.

kopek 179

Lhasa Apso Özellikleri

Lhasa Apso köpeği orijinal olarak dağlık topraklardaki saraylarda ve manastırlarda son derece saygın bir bekçi köpeğidir. Bugünkü Lhasa artık bir saray muhafızı değil, öncelikli olarak ailesini tehlikeden koruyan bir aile arkadaşıdır. Boyu küçük olmasına rağmen, Lhasa sağlam ve bağımsız bir köpektir. Yüzlerce yıldır kraliyet bekçisi olmak için yetiştirilen Lhasa hayata atalarının yaptığı şekilde yaklaşıyor. Ev ve ailenin sadık koruyucusudur. Lhasa’nın koruyucu niteliği, küçük ve uzun boylu akıcı tüyleri kendisine yabancı olanları şaşkına çevirebilir. Yabancılardan şüpheleniliyor ve işini koruyucusu olarak ciddiye alıyor. Zeki, bağımsız ve yaramazdır.

Lhasa yavrusunu eğitmede tutarlılık anahtardır, bu nedenle manipülasyon eğilimi gösterebilir. Bu küçükler meraklı ve enerjiyle doludur ve oynamayı severler. Lhasa yavaş yavaş olgunlaşır ve üç yaşına gelene kadar puppyish kalır. Yeni sahiplerin Lhasa yavrularını eğitirken bunu akılda tutmaları gerekir, aksi takdirde Lhasa’nın dersleri çok ciddiye almayı reddetmesi ile hayal kırıklığına uğrayabilirler. Sandığı eğitimi önerilir.

Bir Lhasa’yı düşünüyorsanız, çok bakım yapacağınızdan emin olun veya profesyonel bir tımarcı ile anlaşın. Lhasa uzun bir süre yaşar. Ömürleri ortalama 12 ile15 yıldır bazıları 17 ila 20 yıl yaşamaktadır.

Lhasa’nın dişlerini düzenli olarak fırçalayın ve veteriner hekiminiz dişlerini düzenli olarak kontrol ettirin.

Lhasa ApsoBoy- Kilo

Boy erkeklerde 25-28 cm yükseklikte ve 5-7 kg ağırlığa sahiptir. Dişiler biraz daha küçüktür.

Lhasa ApsoKişilik

Lhasa Apso kişiliği, özel ve ilginç bir karışımdır. Mutlu, yaramaz ve eğlenceli bir köpektir. Evini ve ailesini ciddiye almaya çalışır. Lhasa küçük olabilir, ancak nazik değildir. Sağlam ve güçlü, ve doğal olarak yabancılarla savaşıyor. Arkadaş edinmesi için, kişinin tehdit oluşturmadığını bilmesi gerekir. O mükemmel bir bekçi köpeğidir. Köpek dersleriyle başlayan eğitim ve toplumsallaşma çok önemlidir. Ona iyi köpek davranışları öğretin. Lhasa sahipleri güçlü, nazik lider olmalı. Lhasa aktif değil ve içe kapanıktır. Diğer birçok ırktan farklı olarak, sinir enerjisini azaltmak için güçlü bir egzersize ihtiyaç duymaz. Bununla birlikte, kısa yürüyüşlerden ve oyun oynamaktan keyif alıyor. Lhasa, ailesine yakın kalmaktan hoşlanır ve onları odağı olmayı sever. Bununla birlikte, bağımsız doğası gereği, evde makul sürelerle yalnız bırakıldığında iyi olur. Lhasa genellikle ayrılma kaygısı çekmez. Mizaç, kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir. Güzel mizaçlı yavrular, meraklı ve eğlenceli, insanlara yaklaşmaya ve onlarla kalmaya isteklidir.

Lhasa ApsoBakım

Lhasa, sınırlı alana sahip kişiler için mükemmel bir seçimdir. Apartman veya konut yaşamında iyi uyum sağlar ancak dışarıda çitlerle çevrili bir bahçede oynamayı da sever.

Lhasa her gün birkaç kısa yürüyüşe çıkarılmalıdır. Yüksek enerjili bir köpek değildir Kucağınızda oturmaktan evin etrafında dolaşarak, oyuncaklarıyla oynamaktan ve sizi geçenlere karşı uyarmaktan mutluluk duyar.

Lhasa’yı temizleme zorlu olabilir. Ayrıca, bu köpeğin zihinsel olgunlaşma için büyük bir zaman alacağını da unutmayın. Bir yaşına geldiğinde tam boyuta ulaşabilir, ancak davranışları hala oldukça köpek yavrusu olacaktır. Eğitim sırasında özellikle sabırlı olun. Olumlu ve tutarlı olun ve uzun süre devam etmeye istekli olun.

Lhasa ApsoBeslenme

Önerilen günlük miktar günde 3/4 – 1 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir ve iki öğün yemekten o

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Lhasa Apso Satılık Yavru

https://www.petyavru.com