köpek eğitimi

Malamut Satılık Yavru İstanbul

kopus1 184

Malamut cinsi köpeğin diğer adı alaska kurdudur. Yapı olarak geniş omuzlu ve güçlüdür. Çok zeki ve sadık bir köpek cinsidir. Siyah beyaz kürklü dış görünümüne sahiptir. Kurda benzeyen bir görünüşü vardır. Malamut cinsi köpeklerinin kuyrukları yukarı doğru kıvrıktır. Husky ve malamut cinsi köpekler birbirine benzer fakat cinsleri farklıdır. Yavru iken alındığı zaman eğitimi çok daha verimlidir. Malamut satılık yavru istanbulda çeşitli yerlerde ve semtlerde satılır. Fiyat değişkenliği köpeğin eğitimine ve cinsine göre değişmektedir. Bu değişkenlik köpeğin safkan veya melez olmasına göre de değişir. Safkan köpeklerin fiyatları normalinden daha pahalıdır. İnternet üzerinden fiyat araştırması yapılarak alınır.

Malamut Köpek Özellikleri

kopus1 193

Malamut köpek cinsleri kuzey kökenlidir. Malamut köpek cinsi köpekler apartman hayatı için çok uyumlu değillerdir. Çok aktiftirler ve mutlaka bir bahçeye ihtiyaç duyarlar ve enerji seviyeleri çok yüksektir. Kürkleri sayesinde soğuk havaya karşı oldukça dayanıklıdırlar. Ağır bir gövdesi vardır ve yaşama ortalaması 10-12 yıl kadardır. Kokusuz ve temiz bir köpek cinsidir. Yılda ortalama iki kez tüy dökerler. Ulumayı ve toprağı kazmayı çok seven bir köpektir.

Malamut Yavru Köpek Eğitimi

Malamut cinsi köpekler disiplinli bir eğitime cevap verirler. Eğitim aşamasında zor bir cinstir ve lider olmak ister. Eğitim sürecinde kararlı bir tavırla yaklaşılmalıdır. Malamut köpek cinsinde bekçilik duygusu vardır ve ev ortamı müsait ise bahçede bir kulübe hazırlanmalıdır. saldırgan bir yapısı olduğu için sosyalleştirme eğitimi önceden verilmelidir. Evde eğitimi oldukça zordur mutlaka destek alınması gerekir. Tuvalet dersinden başlayarak temel itaat ve ileri itaat dersleri verilmelidir. İsteğe köre alan koruma kişi koruma gibi eğitimlerde verilir. Bu köpek cinsi çok sevecendir ama aynı zaman da zor bir köpektir. Bu yüzden uzman yardımı alınmalıdır. Köpek eğitiminde sabırlı olunmalıdır. Gereksiz yere köpeğe ceza uygulanmamalıdır. Ödül ve ceza zamanında uygulanmalıdır eğer zamanında uygulanır ise eğitimine katkısı olacaktır. Köpek yavru iken her zaman istenilen davranışı sergilemeyebilir bunun analyışla karşılanması gerekir. Köpek eğitim ve oyun sırasında ısırıp saldırganlaşır ise hemen oyuna ara verilmelidir ve olası şeylerin önüne geçilmelidir. Eğitim evde veriliyor ise kişi programa uymalı ve temel komutlar vermelidir. Otur, kalk yat gibi temel komutlar verilir. Yavru köpek eğitimi yetişkin bir köpeğe göre daha çok sabır ister ve zaman ister. Köpek satın alınırken veya sahiplenirken bu göz önünde bulunmalıdır.

Malamut Yavru Köpek Bakımı

Çok hareketli olan malamut cinsi köpeğe bol bol aktivite yaptırılmalıdır ve oyun alanı mutlaka olmalıdır. Bu köpek cinsinin tüyleri sık olduğu için en az haftada iki kez tüyleri fırçalanmalıdır. Ağız bakımı da önemli rol oynamaktadır. Haftada en az iki kez diş fırçalama işlemi gerçekleşmelidir. Düzenli olarak veteriner hekime götürülmeli ve aşılarının tam ve eksiksiz yapılması gerekmektedir. Malamut köpek cinsi için yıkamaya gerek duyulmaz ancak bir kuru şampuanla temizlenebilir. Köpek yavru iken bahçede tek başına oynamaya bırakılmamalıdır. Hareketli köpekler oldukları için kaçma ihtimali düşünülmelidir. Ev içerisinde bakılıyor ise dikkatini çeken eşyalar ortadan kaldırılmalıdır. Aksi taktirde dökme ve kırma işlemi gerçekleşebilir. Elektrik kabloları gibi ortada duran ürünler kaldırılmalıdır. Yavru köpek bakımında en önemli şey disipline bağlı kalınmasıdır. Beslenme ve egzersiz gibi konularda disipline bağlı kalınmalıdır. Yavru köpekler 2-4 saat arasında tuvalet gereksinimi hissederler. Dışarıya tuvalete çıkarılmak isteniyor ise bu saatler göz önünde bulundurulmalıdır. Güvenilir ve eve yakın bir veteriner hekim tercih edilmelidir. Veteriner hekimin söylediklerine uyulmalıdır. Mama saatleri yavru köpek için düzenli bir şekilde ayarlanmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Malamut Satılık Yavru İstanbul