köpek eğitimi

Havanese Satılık Yavru

kopus1 176

Havanese açık kahverengi, siyah, siyah – beyaz renklerde olabilirler. Ev ortamına uyum sağlar, bahçesiz evlerde de rahatlıkla bakılabilir bir cinstir. Yavru olarak alınıp, aile bireylerine alışması sağlanmalıdır. Kısa ve yuvarlak kulakları aşağıya doğru bükülür. Uzun ve gür tüylere sahip olurlar. Boyları 20 – 28 cm aralığında olup, kilo ortalaması 3 – 6 kilogram aralığındadır.

kopus1 194

HavaneseKarakter Yapısı

Çok oyuncu ve bir o kadar aktif bir cinstir. İlgi görmediklerinde istenmeyen davranışlar sergileyebilirler. Ev eşyalarınızı karıştırabilir. Çekmecede ki çoraplarınızı odanın ortasına taşıyabilirler. Yabancılar ile arası çok iyidir. Herkesi oyun arkadaşı olarak görür. Ancak havlayarak sizi uyarırlar. Çocuklarla arası çok iyidir. Yetişkinlerle oynarken boyunlarında, omuzlarında gezen bu sevimli dostlar, çocukları ürkütmemek için kuyruğunu hızlı hızlı sallayarak oturur ve sevilmesine müsaade eder. Evde küçük çocuklarınız var ise onlara çok iyi bir oyun arkadaşı olmaya adaydır. Hassas köpeklerdir.

HavaneseYaşam ortamı

Ev ortamında bakılmaları daha uygundur. Sıcağa dayanıklıdır ancak çok soğuk havalarda hasta olmaları muhtemeldir. Çok soğuk havalarda onu dışarıya daha az çıkarmak yerinde olacaktır.

HavaneseEgzersiz İhtiyacı

Ufak bir cins olan bu köpekler çok enerji dolu olur ancak sizi yormazlar. Ona vereceğiniz bir top ile dahi evin içinde koşturur, enerjilerini boşaltırlar. Uygun havalarda onu dışarı çıkarmanız ve sosyalleşmesini sağlamanız onu çok mutlu edecektir.

HavaneseBakımı Nasıl Yapılır?

Tüyleri uzun ve sıktır. Haftada 2 ya da 3 kez tarama yapmalı ve tüy dökülmesini önleyen vitamin takviyesiyle tüy bakımı tamamlanmalıdır. Tüyleri uzun olduğu için kuruması uzun sürecektir, dolayısıyla kış aylarında nispeten daha az yıkanması hasta olmaması için oldukça önemlidir.

Havanese Eğitimi

Havanese çok zeki ancak bir o kadar inatçı bir cinstir. Tek bir kişi tarafından eğitilmesi gerekir. Ondan daha inatçı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sizin otoritenizi kabul ettiğinde işiniz kolaylaşır ve birçok oyun öğrenebilir, komut almaya uygun hale gelir. Sahibi dışında başkasının komutlarına cevap vermeyecek kadar da kibirlidir. Bu onun tek kişiye itaat özelliğini pekiştirir.

Temel itaat eğitimi

Havanese cinsi zeki, akıllı ama inatçı olacaktır. Otur, kalk, Gel, yat, getir, aferin, pati ver gibi komutları içeren temel eğitimi vermek için yavru iken edinmeniz size itaat etmesini ve benimsemesini kolaylaştırır. Öğrendiği davranışları kolay pekiştirirmesi için ödül olarak en sevdiği mamayı yada ödül kemiklerini kullanabilirsiniz. Algıladığı ve yerine getirdiği her komutta onu ödüllendirin. Ses tonunuz eğitim konusunda temel enstrüman olacaktır. Havlayarak komutu yerine getirmeden ödülü almaya çalışır ancak sizin sesiniz onun sesini bastırdığında size karşılık vermeye ve ancak doğru hareketi yaptığında ödüle hak kazanacağını kısa sürede anlar. Bunun için kararlı duruşunuz önem arz eder. Temel eğitimini almış havanese satılık yavru fiyatları aldıkları eğitim doğrultusunda eğitimsiz olanlara göre daha yüksek olacaktır ancak uzun vadede kazançlı bir alışveriş olacağı da muhtemeldir.

İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi köpeğinizin tüm komutları tasmasız olarak gerçekleştirmesini, onu gezdirirken sizi sürüklememesini sağlar.

Eğer ileri eğitim konusunda uzman değilseniz ve itaat etmesi konusunda zorlanıyorsanız ileri eğitim konusunda bir köpek eğitim merkezinden yardım almanız ya da köpeğinizi alırken ileri itaat eğitimi almış olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Havanese satılık yavru fiyatları eğitim almamış olanlara göre artış gösterse de tasmasız verilen ileri itaat eğitimleri son derece hareketli bir cins olan bu köpekler için konunun uzmanları tarafından verildiğinde başarılı sonuçlar alınacaktır. İleri itaat eğitimini başarıyla tamamlayan bir havanese diğer petlerle daha iyi anlaşır. Eğer köpeğinizde davranış bozuklukları gözlemliyorsanız eğitim merkezine bırakırken istenmeyen davranışları oradaki uzmanlara ifade etmelisiniz. Profesyonel eğitim veren bu merkezlerde köpeğinizin davranış bozuklukları üzerine de gidilerek daha uyumlu bir tutuma geçirilmesi sağlanacaktır.

Havanese fiyatları

Havanese satılık yavru fiyatları rengi, cinsiyeti, yaşı, aldığı eğitimler gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Havanese Satılık Yavru