köpek eğitimi

English Setter Satılık Yavru İstanbul

kopek 180

English Setter Satılık Yavru istanbul ile bu sevimli köpeğe sahip olabilirsiniz. Birçok hayvan satış merkezinde bu muhteşem türün çeşitleri mevcut bulunuyor. Fiyat aralığı ise 500 ve 2000 TL arasında değişken bir köpek türü olarak biliniyor. English Setter orta boy bir cins köpek köpeğidir. Kırmızı İrlandalı Setterler, İrlandalı Kırmızı ve Beyaz Setterler ve siyah-beyaz Gordon Setterleri içeren Setter ailesinin bir parçasıdır. Esas olarak beyaz gövde katının orta uzunlukta olduğu, bacaklar arkasında, göbeğin altında ve kuyrukta uzun ipeksi saçakları vardır. Tabaka renk lekelerine sahiptir ve farklı renk çeşitlerine belton denir.

kopus1 189

Nazik ama bazen güçlü iradeli, mütevazi bir silah köpektir ve dayanıklılık ve atletizm karışımı için yetiştirilen, bıldırcın, sülün ve gurme gibi oyunu avlamak için kullanılır. Çalışırken, köpek avcılığının havadaki kokusunu metodik olarak araştırır. Bunlar, bazen Laverack veya LlewellinSetter olarak adlandırılır, çünkü bunlar, 19. yüzyılda büyük gelişme döneminde cinsin ünlü soy adlarıdır. Av stokundan olanlar genellikle gösteri sergisi için yetiştirilenlerden daha ince yapıda ve daha az kaslıdır.. Genellikle makul derecede sağlıklı olanların, ortalama ömürleri 11-12 yıl arasındadır.

English Setter Nasıl Bir Köpektir

English Setter, zarif bir genel görünüme sahip orta boy bir silah köpektir. Boyu dişiler için 61 cm erkeklerde 69 cm arasında değişebilir. Cins, bıldırcın, sülün ve saman gibi oyunu avlamak üzere tasarlanmıştır ve kuşların havadaki kokusunu ararken kafasını yüksek tutarak çok fazla yer kaplayabilmelidir. Kafanın hafifçe kubbeli olması iyi derinlikli bir ağızlığa sahip olduğu anlamına gelir ve gözlerin son derece keskindir. Kulakların üstü gözlerle aynı hizada durur ve şık bir kat halinde uzanır. Uzun kas boynu, iyi açılı omuzları ve derin derisi vardır. Vücut, yüksekliğine orantılı, ılımlı bir uzunluğa sahiptir ve sırt bölümüne sahiptir. Sırtına göre kuyruğunu taşır ve kuyruk, hock’a ulaşmak için yeterince uzun olmalıdır.

Ana gövde kaplaması orta boydan kısadır, düz durur ve ipeksi bir doku içerir. Uzun ipeksi kat – genellikle “tüyler” olarak adlandırılır ve kulakları, boyunları, göğüsleri, ön bacaklardaki, karnın altındaki ve arka bacaklardaki saçaklar oluşturur. Kuyruk da uzun kat ile tüylerden oluşur. Tüyleri düz olmalıdır, ancak hafif bir dalga görülebilse de aşırı derecede kıvırcık değildir. Tabanın temel rengi farklı renkli tikli beyazıdır. Ayrıca benekleri vardır. Geçerli kombinasyonlar siyah (mavi belton), turuncu lekeli beyaz (turuncu belton), turuncu lekeler ve hafif burun (limon belton),kahverengi lekeleri ile beyaz veya mavi olan “üç renk” den oluşan gövdeye sahip olabilir. Flecking vücuda büyük lekeler oluşturmamalı ve lekeler tüm vücuda dağıtılmalıdır. Yavru köpeklerde, yetişkinlerin sahip oldukları tüm işaretleri olmayabilir.

English Setter Yavruları

Özellikle çalışma yetiştirme çizgilerinden geliyorsa güçlü iradeli ve yaramaz olabilir. İngiliz Setterlar enerjik, insan odaklı köpekler olup, onları dikkat ve aktivite verebilen ailelere arkadaşlık edebilir. Onlar bol egzersiz ihtiyacı olan aktif köpeklerdir ve egzersiz günde iki saat kadar önerilir. İçinde daha düşük enerji olma eğilimi ve kanepede patates ve tur köpekleri olmaktan hoşlanmazlar. İngiliz Setterlar çok akıllıdırlar ve diğer bir cinsin yapabileceği herhangi bir görevi yerine getirmek üzere eğitilebilirler. Bununla birlikte, eğitilmesi her zaman kolay değildir, çünkü doğal kuş içgüdüsü onları dış ortamlarda rahatsız etme eğilimindedir. Yavru iken alınıp sahiplenildiğinde ve iyi bir eğitim verildiğinde son derece sadık ve eğlenceli olabilirler. Bu türün yavruları son derece sevimlidir, oyuncu ve çok akıllıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

English Setter Satılık Yavru İstanbul