köpek eğitimi

Great Dane Satılık Yavru

great dane

Gücü, zarafeti, dayanıklılığı ile dev bir köpektir. Yapısı gereği ile fazla değişkenliği olmayan bir köpektir. Fakat koşulları gerektirdiğinde ise saldırgan olabilirler. Yumuşak huylu, sabırlı ve duygulu olan köpeklerdir. Bu köpeği yabancıları korkutmasını önleyebilmeniz açısından ya da birinin bir baş darbesi ile yıkmasını önlemek için hızlı bir şekilde hemen iyi bir itaat eğitiminden geçmesi gerekmektedir. Bunu ihmal etmemelisiniz. Tarih boyunca av köpeği olarak, savaş köpeği olarak, küçük araba çeken köpek olarak, bekçi köpeği olarak ve muhafız köpek olarak kullanılmıştırlar. Halen şimdilerde az da olsa bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır. Bekçilik konusunda son derece başarılı olan bir köpektir.

 

Bu köpeğin küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmesi gerekmektedir. Ailesini koruyabilmesi için koruma eğitimi verilmemesi gerekmektedir. Eğitim verilmemesinin nedeni 2 ya da 3 yaşından sonra zaten bu köpeklerin kendilerini koruyabilecek olmalarıdır. Bu köpek çok büyük olması nedeni ile bu köpeğin eğitimine önem verilmesi gerekli olmaktadır. Bu köpek büyüdüğünde çocukların ona yaslanıp hareket etmemesi gerekmektedir. Bazı köpeklere karşı bu köpekler saldırgan hallerde bulunabilirler. Daha bu köpek yavru iken başka köpekler ile beraber büyürse eğer ilerde bu gibi sorunları olma ihtimali daha da düşecektir. Eğitim konusunda zayıftırlar ve zordur.

 

Bu köpeğin diğer adları Deutshe Dogge, German Mastiff, İri Danimarkalıdır. Bu köpeğin renk çeşitliliği siyah çehreli, benekli, açık kahverengi… Mavi, siyah, beyaz üstüne düzensiz siyah beneklerdir. Bu köpeğin ilk çıkmış olduğu yer Almanya’dır. Bu köpeği çıkmış olduğu tarih Orta Çağ’dır. Bu köpeğin orijinal işlevleri av, koruma ve büyük oyun avlarıdır. Bu köpeğin günümüzdeki işlevi ise arkadaştır. Bu köpeklerin ortalama olarak ömür süreleri 6 ya da 8 yıldır. Bu köpeklerin alın kısımları basık, uzun ve ensiz olan bir başları vardır. Bu köpeklerin burun kanalları geniştir. Bu köpeklerin boynu uzun kaslıdır. Ön bacakları dümdüz butları kaslı, kısa ve siyah çatmakla olan yuvarlak ayaklara sahip bir köpektir.

 

Genellikle gözleri siyah ve yuvarlaktır, canlı ve zeki ifadelidirler. Kulakları uzun, dik ve sivridir. Tüylerinin rengi farklılık gösterebilir. Hepsi kısa, kalın, parlak ve sık tüylü olmaktadırlar. Parlak tüylere sahip olan köpekler siyah gözlü iken, mavi tüylü olan köpekler ise açık renkli gözlere sahip olabilirler. Bu köpeklerin boyları erkek köpekte 76 – 81, dişi köpeklerde ise 71- 76 cm olmaktadır. Bu köpeklerin ağırlıkları erkek köpekte 45 – 60 dişi köpeklerde de 45 – 60 kg kadar olabilirler. Bu cins köpekler karakteristik özellikleri ve temel kökenleri bakımından aşağı yukarı aynı olmaları ile birlikte kendi içlerinde bir kaç cinse ayrılmaktadırlar. Farklılıklarındaki en belirgin olan özellik olarak ise tüylerinin renklerinden gözlenebilmektedir. Alacalı Great Dane, kumral Great Dane ve benekli Great Dane, alacalı Danua’lar tüm Great Dane cinsine mensup olan köpeklerin en gösterişli olanı olmaktadır.

 

Özellikleri aynı ama tüy rengi değişik olmaktadır. Asil duruşlu, zarif, dayanıklı olan dev olan köpeklerdir. ” Köpekleri Apollosu1 olarak tanınmakta olan köpeklerdendir. Ortamlara göre değişken özellik göstermeseler bile herhangi bir tehdit durumu sezdikleri bir durum söz konusu olduğunda saldırganlaşmaktadır. Sabırlı, duygulu, yumuşak huylu olan canlılardır. Eve gelen yabancıları korkutmaması için iyi bir şekilde itaat eğitimi almaları gerekli olmaktadır. En az 400 yıl önce domuz avından kullanılmak amacı ile geliştirilmiş olan bir köpek soyudur. Alman Mastifi olarak bilinmekte olan bir köpektir. Bu köpekler cana yakındırlar, sahiplerine bağlıdırlar, atılgandırlar ve çeviktirler. Alım bir gövde yapıları vardır, iri ve sağlam çene yapılarına sahiptirler. Tırnaklarının her zaman kısa tutulması gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Great Dane Satılık Yavru

https://www.petyavru.com