köpek eğitimi

Dogo Argentino Satılık Yavru

dogo

Köpek severlerin hoşuna giden yeni köpek cinslerinden biri de kas yapısı gelişmiş ve iri olan köpeklerdir. Pitbull dışında artık yurt dışından getirtilen bir çok yeni bir tür var. “Dogo Argentino” bu köpeklere örnektir. Son derece güçlü ve bir o kadar aynı boyutlara sahip olan bu köpek cinsi isminden de tahmin edilebileceği üzere bir Latin Amerika ülkesi olan Arjantin’de yetiştirilmeye başlanmıştır. Peki dogo argentiono satılık yavru ne kadar yada bakımı zor mu apartmanda oturan biri için doğru tercih mi gibi sorulara cevap olarak aşağıdaki inceleme yazımız şu şekildedir:

 

Öncelikle dogo argentino Türkiye’de yetişmeyen fakat bir çok kişinin özel sempati ve hayranlık beslediği bir cinstir. Son derece atletik bir görüntüsü ve oldukça kaslı bir yapısı vardır. Çene yapısı çok güçlü olması ile birlikte makas şeklinde kapanan ve sağlam dişlere sahiptirler. Kulak yapısı aslında uzun ve kıvrık haldedir fakat bu köpeğin sahipleri genelde kulaklarını kestirip dik bir şekilde kalmalarını ister. Kulakları kesildikten sonra ise daha sert bir bakışı sahip olur. Gözleri iri ve genelde kahverengi yada ela renkte olabilmektedir. Burun kısmı siyah, göğüs kısmı ise geniş ve derin bir haldedir. Vücudunu saran tüyler genelde sık ve beyaz haldedir kuyruğu ise uzundur.

 

 Dogo Argentino Bakım Ve Karakter Özellikleri

 

 

Dogo Argentino cinsi köpeklerden genelde harika bir bekçi olarak yararlanılmaktadır. Ailesine aşırı derece bağlılık gösterir ve çok akıllıdır. Çocuklarla genel olarak arası iyidir bir sorun çıkarmaz. Öpülmeyi ve ilgiyi her zaman sever. Eğitim konusunda hemen cevap verebilse de katı ve dominant bir sahip ister. Kurallar her zaman önem gösterir ve yetişkinlik çağına geldikleri zaman asabi tavırlar sergileyebilirler. Saldırgan genel olarak değildirler fakat onlara karşı meydan okuma, uyarıcı bir davranışta bulunma her köpek gibi tepki gösterebilirler. Bu cins herkese uygun değildir. Nedeni ise uzun süre avcılıkta kullanılmıştır ve iyi bir avcı köpeğidir. Uygun bir yavru alındıktan sonra sosyalleştirme ve eğitime hemen başlanmalı. Diğer köpeklerle beslenmesi iyi gelebilir fakat yetişkinlik çağında uyumsuz davranışlar gösterebilir.

Dogo Argentino dövüş köpeği olarak kullanılması sebebi ile karakter yapısında kalıtsal olarak bir çok değişiklik olmuştur. Bu yüzden bir çok Avrupa ülkesinde beslenmesi ve bakılması yasaktır. Bu yasağa Türkiye dahil mi diye soracak olursanız evet dahildir.

 

Dogo Argentino için egzersiz son derece önemlidir. Bu ihtiyacı giderebilmek için ufak bir alanda yeterlidir. Küçük bir bahçesi olan bir ev onu mutlu etmeye yeter fakat avcılık genleri nedeni ile egzersizlerini kesinlikle yapması gerekmektedir. Ayrıca apartmanda beslemeye uygun bir köpek cinsidir. Bahçede bakacak olan kişiler için önemli bir iklim uyarısı bulunmaktadır. Bu köpek türü kış ve soğuk havaları sevmezler bu yüzden böyle durumlarda kapalı kalmaları gerekmektedir. Dogo Argentinolar ılıman iklimleri severler ve bu havalarda mutlu olurlar. Sağlık problemleri açısından en az sorun yaşayan köpek türlerinden biridir.

 

Dogo Argentinoların tüy ve cilt bakımı oldukça kolaydır. Tüylerinin kısa olması bakımında son derece kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda bu özellikler kötü kokmasına da engellemektedir. Temizlik bakımında özelli dikkat edilmesi bölge tırnaklarıdır. Tırnak bakımının çok iyi yapılması gerekmektedir. Tüy dökme problemi ortalama olarak görülmektedir. Dogo Argentinoların ortalama ömürleri 13 – 15 yıl arasındadır.

 

Dogo Argentino köpek türünün kökü 1920’li yıllara coğrafi olarak da Arjantin’e dayanmaktadır. 1978 tarihlerin Avusturya’ya getirilerek Avrupa’ya tanıtmak amaçlanmıştır fakat bu olay amacından sapmıştır. Çok kısa süre içerisinde dövüş köpeği olarak yetiştirilmeye başlamıştır. Bu sebeplerden dolayı bir çok ülkede beslenmesi yasaktır

 

Dogo Argentino Satılık Yavru Ne Kadar?

Dogo Argentino yavrularının satılık fiyatları yaptığımız ilan analizlerinde 700 – 1200 TL arasında seyretmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Enes
  3 yıl önce

  Bana 1 tane erkek lazim fiyat ne kadar

  yorum beğen
 • Remzi Atasagun Poyrazoğlu
  4 yıl önce

  1 aylık erkek yavru fiyatı ne kasar olur acaba e posta atabilir misiniz?

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Dogo Argentino Satılık Yavru