köpek eğitimi

Bull Terrier Satılık Yavru

bull terrier elityavru

Günümüzde birçok hayvan sever köpek sahibi olmak istemektedir. Ayrıca okulların tatil olmasıyla birlikte birçok genç hayvan sever karne hediyesi olarak köpek istemektedir. Eğer köpek almayı düşünüyorsanız sizin için çok iyi bir tercih olan Bull Terrier cinsi köpeği düşünmenizi tavsiye ederim. Çon asil hayvanlar olan bu cins köpek çok güçlüdür. Ayrıca birçok renk çeşidi de bulunmaktadır ama en çok görülen ve en popüler olan rengi beyazdır. En az rastlanan renkleri ise kızıl ve kahve rengi desenlileridir. Ama bu renkte az rastlanan bull terrier köpeklerinin fiyatı da biraz pahalıdır.

 

Eğer siz de Bull Terrier Satılık Yavru arıyorsanız ortalama olarak 1200 – 1700 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Ayrıca garip bir görüntüye sahip olan köpek biraz korkunç gözükse de normalde oldukça cana yakın ve sevecendir. Peki bu Bull Terrier yavrularının bakımı tam olarak nasıl olmaktadır ve özellikleri nelerdir? Günümüzde sıkça sorulan sorulardan biri haline gelen soruları şimdi inceleyeceğiz. Öncelikle Bull Terrierler genellikle cesur köpeklerdir. Oldukça cesur olan bu köpekler bir o kadar da oyun oynamak istemektedirler. Oyuna düşkünlüğü ile bilenen bu ırkta sosyalleşmek en önemli şarttır. Eğer bir Bull Terrier yavrusu alacaksanız günde en az 2 saat onu yürüyüşe çıkarmanız gerekmektedir. Bunların yanında kendi ailesine çok sevecen davranan bu köpek çabuk sinirlenmektedir ve eğer kızarlarsa saldırganlık yapabilirler o yüzden biraz dikkatli olmalısınız.

 

Eğitimleri biraz zaman alabilir. Çünkü Bull Terrier cinsi köpekler ne yapmak isterlerse onu yaparlar pek söz dinlemezler. Ama sizde Bull Terrier Satılık Yavru almak istiyorsanız onu küçüklükten eğitmeye başlamalısınız. Bu hem onun için hem de sizin için faydalı olur. Küçük yaştan eğitimine başlanan Bull Terrier cinsi köpeklerin büyüyünce saldırganlıklarının azaldığı gözlemlenmiştir. Ayrıca oyun oynamayı sevdikleri için muhtemelen evdeyken önüne ne gelirse parçalamaya kemirmeye başlayacaktır. Özellikler terlikler, pet şişeler, sehpa kenarları onların en sevdiği yerlerdir. Bu nedenler onları eve tek başına yalnız bırakmamanız veteriner hekimler tarafından da, profesyonel eğitmenler tarafından da önerilmektedir. Bull Terrier cinsi köpekler yüzyıllar öncesinden dayanan içgüdü ile koruma köpeği olarak yetiştirilmişlerdir. Bu konuda ekstra bir eğitime gerek duymayan bu köpekler otomatik gerçekleşen bir içgüdü ile sizi ve ailenizi korumak isteyecektir. Bu nedenle diğer cinsten köpeklerle de pek anlaştığı söylenemez. Bu nedenle eğer Bull Terrier Satılık Yavru alırsanız dışarı çıkacağınızda ona mutlaka tasma takmalısınız. Çünkü koruma içgüdüsü ile diğer köpeklere saldırabilir ve hoş olmayan durumlar oluşabilir. Boyut olarak da çok büyük bir tür olmayan Bull Terrierler büyüdüklerinde ortalama olarak Erkek köpeklerde 53 – 56 cm arası olmaktadırlar. Dişiler ise onlardan biraz kısa ortalama olarak 50 – 53 cm’dir. Kiloları erkek ve dişilerde de aynı olan bu cinsin ortalama olarak 20 – 27 kilo arasında değişmektedir.

 

Burunlarının üst kısmının biraz büyük olması onlara garip görünüm kazandırmış ve çoğu hayvan severin onları bu yüzden sevmesini sağlamıştır. Ortalama olarak 12 – 15 sene arasında yaşayan bu köpeklerin kökeni 1830’lara dayanmaktadır. O dönemlerde köpek dövüşlerinde bile kullanılmış olan bu köpeklerin saldırgan olma sebeplerinin biri de budur. Eğer siz de Bull Terrier Satılık Yavru sahibi olmak istiyorsanız ortama olarak 1500 lirayı feda etmeniz gerekecektir. Ancak bu güzel dostlarımız için değecek olan bu para, apartman dairesinde bile yaşıyorsanız sizi Bull Terrier sahibi yapacaktır. Birçok internet sitesinde satışı yapılan bu yavrular oldukça bir popüler hal alacağa benziyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bull Terrier Satılık Yavru