köpek eğitimi

Boernoel Satılık Yavru İstanbul

kopus1 185

Boernoel köpekleri özellik olarak dünyada bulunan güçlü ırklardan biridir. Evde beslemek isteyenler için uygun bir ırk değildir. Sahibine çok bağlıdır fakat kendi doğasına düşkündür. Ev ortamı bu köpekleri bunaltabilir ve saldırgan bir yapı almasına neden olabilir. Sahibine bağımlılığı onu diğer yabancılara karşı soyutlamıştır. Çevreye alışkın değildir. Güney Afrika kökenli olmasından dolayı av ve savunma karakterinde olan ırklardır. Bu nedenden dolayı eğitilmesi en zor olan ırklardan biri diyebiliriz. Kendinize alıştırmanız ve sosyal çevreye uyum sağlaması için iyi bir köpek eğitmeninden yardım alınması gerekir. Boerboel satılık yavru istanbul çevresinde bulunmakta. Yavru iken satın alarak yetişkin bir köpek olana kadar eğitilerek istediğiniz karaktere bu cinsleri koyabilirsiniz.

Boerbonel Yavru Köpeğini Nereden Satın Alabilirim?

Boerbonel köpekleri dış görünüş itibari ile kangal köpeklerine benzemekte. Bu özelliği onu ağır ve güçlü bir cüssede olmasını sağlar. Yavru iken satın alındığında bakımı ve çevreye alışması bir o kadar kolay olur. İstanbul’da bu ırkların satıldığı yerler vardır. Yurt dışından getirtilen bu özel ırkların satışlarına internet sayfalarından da bulabilirsiniz. Yetişkin Boernoel köpekler size ve bulunduğunuz alan uyum sağlayamayabilir. Bunun için eğitim alması ve itaat komutlarını çok iyi öğrenmesi gerekiyor.

Boerboel satılık yavru istanbul belli mekanlarda ve çiftlik alanlarında satılmakta. Geldiği ülkede bu köpekler çiftliklerde aslanlara karşı hayvanları korumakta. En az 70 kg olan bu köpeklerin yavruları da güçlü bir cüsseye sahiptir. Satın almak için uygun fiyatlarda yerler vardır. Tek ırk olarak satın almak istiyorsanız İstanbul’un belli çevrelerine bakmanız yeterli olacaktır. Çiftlikler ve köpek eğitim merkezlerinde bu köpek ırklarını kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

kopus1 184

Boerbonel Köpeklerinde Eğitim Nasıl Olmalıdır?

Koruma ve savunma iç güdüsüne hakim olan bu güçlü ırkların eğitimleri küçük yaşlarda verilmelidir. Soğuk kanlı ve atik oldukları için yetişkin yaşta eğitimleri riskli olabilir. Aslanlara karşı mücadele veren bu gösterişli ırklar itaat basamaklarının hepsini tam olarak geçer. Av, koruma, çiftlik, güvenlik gibi alanlarda bu ırklardan satın alabilirsiniz. Eğitimlerine bakıldığında sosyal çevreye uyumlu olması gerekir. Aksi taktirde saldırgan ve ne yapacağı belli olmayan bir türe dönüşebilirler.

Sezgilerinde emin olan, anında harekete geçen ve hızlı düşünme kabiliyetine sahip olan bu köpeklerin eğitimi de zorludur. Yavru iken eğitimleri daha kolaylaşır. İstanbul’daki bir çiftlikten satın alabileceğiniz bu köpekleri, kulübelere giderek sahip olabilirsiniz. Eğitimleri açık alanda ve çiftlik gibi mekanlarda olmalıdır. Ev ortamında bu köpeklerin uyum göstermesi hem sahibine hem de çevre için tehlike saçabilir. Eğitildiklerinde sadık, koruma becerisine sahip, tehlikelere karşı atik, dıştan gelen saldırılara savunma mekanizması gelişmiş bir ruh haline bürünürler.

Boerboel Köpeklerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kas ve iskelet sistemine bakıldığında iri ve güçlüdür. Bakım yapılırken bu bölgelere masaj uygulayarak köpeğin rahatlaması sağlandığında gün içinde daha aktif ve hareketli olurlar. BU köpeklerin en güzel özelliği ise suyu çok seviyor olmalarıdır. Yüzme yetenekleri ve olası sel baskınlarına karşı kendini ve çevresindeki insanları kurtarabilecek niteliğe sahiptir. Tüy bakımı gerektirmeyen fakat kas bölgesi için bakım yapılması tavsiye edilir. Pati bakımları ve tırnak kesimleri düzenli olarak yapılması gerekir. Fevri ve atik oldukları için bu bakımlar yapılmadığında kendini rahatsız hissederek saldırgan bir yapı içine girerler.

Bakım denildiğinde sadece akıllara vücut gelmemeli. İyi beslenmesine yardımcı olmak ve egzersizlerin yaptırılması gerekir. Özgürlüğüne düşkün olan bu köpekler ilgiyi severler. Boerboel satılık yavru istanbulbölgesinde bazı yerlerde mevcuttur. Bu alanlar Boerboel köpeklerine nasıl bakım yapıldığı hakkında yardımcı olurlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Boernoel Satılık Yavru İstanbul