köpek eğitimi

BullTerrier Satılık Yavru istanbul

kopus1 185

Bullterrier cinsi köpekler kaslı, enerjik ve atletik vücutlu bir köpek cinsidir. Bullterrier cinsi köpeklerin sık ve kısa tüyleri bulunmaktadır. BullTerrier cinsi köpeklerin en sıra dışı özellikler ise kafatası yapısıdır. BullTerrier cinsi köpekler rugby topuna benzeyen uzun, üst tarafın tamamına yakını düz ve alın çıkıntısı olmayan bir kavisle burun kısmında son bulan kafatası yapısı bulunmaktadır. Göz yapısı küçük, koyu renkli, badem şeklin de ve birbirine olan mesafeleri yakındır. Vücut yapısı kaslı ve oldukça sıkıdır. Omuz kısımları kalıplı ve kuyruğu yere doğru yatay bir şekilde uzanmaktadır. Görüntü itibari agresif ve saldırgan bir yapıda bulunsa da nazik ve güvenilir bir köpek cinsidir.

BullTerrier Cinsi Köpeklerin Karakteri

Bullterrier cinsi köpekler cesaretli, korku bilmeyen, enerjik bir köpek cinsidir. Oyun oynamaya çok düşkündür ve oldukça komik bir köpek cinsidir. Bullterrier cinsi köpekler nazik ve sahibine sadık bir köpektir. Görüntüsü insana farklı düşündürtse de insanın sevgisine ve ilgisine muhtaçtır. Bullterrier cinsi köpekler doğru bir eğitim ile sosyalleştirilmiş ise son derece sadık bir köpektir. Bullterrier cinsi köpekler çocuklar ile çok enerjik olabilmektedirler. Kendi sahipleri tarafından kızdırılmayı aldırış etmeseler de yabancı kişiler tarafından kızdırılmaktan hoşlanmazlar.

Ama genel olarak dost canlısı bir köpek cinsidir. Bullterrier cinsi köpekler inatçı oldukları için eğitile bilmesi diğer köpeklere oranla daha düşüktür. Eğitimi profesyonel eğitmenler tarafından disiplinli ve eğitim sırasında bol övgülü bir sistematik ile gidilmelidir. Eğitim sırasında sert davranılması BullTerrier cinsi köpekleri huzur etmektedir ve inatçı ruhları ortaya çıkmaktadır. Bu köpek cinsleri doğal koruma köpekleridir. Doğan koruma köpeği olduğundan dolayı ekstra koruma teknikleri gösterilmemelidir. Bullterrierler cinsi köpekler sahipleri ile bol bol zaman geçirmek istemektedirler aksi taktirde eşyalara zarar verebilmektedirler. Yavru iken diğer hayvanlar ve köpekler ile sosyalleştirilmeleri lazımdır. Küçüklüğünden itibaren disiplin bir eğitim verilmez ise başına buyruk bir köpeğe dönüşmektedir. Eğitimi tam olarak verildiği taktirde güvenilir, sakin, nazik ve yumuşak bir köpek olmaktadırlar. Diğer Köpek cinslerine karşı saldırgan olabilirler. Bu sebepten dolayı tasmasız gezdirilmemelidir.

BullTerrier Cinsi Köpeklerin Kökeni

BullTerrier Cinsi Köpekler 1830’lu yıllarda İngiltere’de Bulldog ve boğalar arasındaki dövüşler yasaklanınca dövüş meraklılarının köpek dövüşlerinde dövüşecek daha kaslı, çevik ve enerjik bir ırk ortaya çıkarmak istemişlerdir. Bu kapsamda güçlü bulldog ve en cesur terrierleri cinsleri ” bullterrier ” cinsi köpeklerin temellerini atmışlardır. Birmingham’lı bir köpek üreticisi James Hinks, Bulldog ve günümüzde nesli tükenen Eski Beyaz İngiliz Terrieri başta olmak üzere Dalmaçya gibi birden fazla ırkı melezleyerek beyaz ve zarif bir köpek yaramıştır. Yeni yarattığı bu köpek cinsini de BullTerrier ismini vermiştir. Ancak bu yeni ortaya çıkartılan köpek cinsi beklenildiği gibi dövüş ringlerinde başarılı olamamıştır. BullTerrier cins köpekler fare avcısı, koruma ve bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır.

kopus1 188

BullTerrier Cinsi Köpeklerin Bakımı

Bull cinsi köpeklerin tüyleri kısa ve sıktır. Yumuşak bir tarak yardımı ile BullTerrier zaman zaman ölü tüyleri gidermek için nadir de olsa fırçalanmalıdır. Kulak yapıları pislenmeye müsait olduklarından dolayı düzenli olarak kulakları temizlenmelidir. Yatakları yumuşak olmalıdır. Bull Cinsi Köpekler Ortalama 10 -13 yıl arasında yaşam süreleri vardır. Doğdukların da işitme kayıplarına karşı tahlil yapılmalıdır. BullTerrier Satılık Yavru istanbulfiyatları büyüklüklerine ve eğitim durumlarına göre farklılık göstermektedir. Fiyat Aralıkları 2500 TL ile 5000 TL arasında olmaktadır.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

BullTerrier Satılık Yavru istanbul