köpek eğitimi

Bobtail Satılık Yavru

kopek 177

Sağlıklı bir evcil hayvanı elde etmek için, arka bahçesinde yetiştiriciden, köpek yavrusu fabrikasından veya evcil hayvan mağazasından hiçbir zaman bir köpek satın almayın. Onu yetiştiren köpekleri genetik sağlık koşulları ve iyi mizaç için test eden saygın bir damızlıkçı bulun. Yavruların safkan olmasına ve ırkının bütün özelliklerini taşımasına özen gösterin. Yavruların aşıları yapılmış olmalı ve aşı karneleri ile birlikte verilmelidir.

Bobtail Özellikleri

Bobtail açık, gölgelikli, büyük, atletik bir köpek ırkıdır. Bobtail, tarihsel olarak bir çiftçinin sığır ve koyunlarını pazara sürmesine yardım eden bir avcıydı. Bugün, iyi huylu Bobtail ev yaşamının rahatlığını yaşıyor ve halen konformasyon, itaat, çeviklik ve sürtüşme denemelerinde yarışıyor. Kolayca hareket edebilen uyarlanabilir, akıllı bir köpektir. Oldukça tıraşlanmış, Bobtail çocukların televizyon şovlarında ve filmlerinde favori bir yer tutuyor.

kopus1 193

Bobtail rahat, eğlenceli, akıllı bir köpektir. 25 ile 35 kilo ağırlığında büyük bir köpektir. Mavi-gri ve beyaz onun bol tüylü olması onu daha da büyük görünmesini sağlar. Harika mizacıyla bilinen güçlü, sağlam ve çalışkan bir köpektir. Onu tanıyan ve sevenler mizah duygularını bilirler. Ailenin koruyucusudur. Bobtail çok uyarlanabilir. Arka bahçesinde besleyecekler için iyi bir aday değildir. Ailesiyle birlikte olmak ister ve çok uzun zaman yalnız kalması halinde ayrılma kaygısı çekebilir. Bobtail eğitilebilir. Nazik ve tutarlı sahibine iyi yanıt verir. Diğer köpekler ve evcil hayvanlarla iyi geçinir. Tüylü paltosu, keskin zihni ve saplı kuyruğu ile Bobtail, kendisine bakım yapacak zaman ve sabrı olan her aileye mükemmel bir ektir. Başlangıçta sığır ve koyun sürmek için yetiştirilen Bobtail çok fazla egzersiz gerektiren aktif bir ırktır. Erkekler 59-61 cm boyunda ve 29 kg ağırlığındadır. Dişiler 51 cm boyunda ve 27 kg ağırlığındadır.

BobtailKişilik

Bobtail ailesi ve mahalle çocuklarıyla gezinmeyi seven eğlenceli, sevecen bir köpektir. Aslında, Bobtail’in ergenliği genellikle üç yaşına kadar uzanır. Zeki bir cins olan Bobtail hızlı bir öğrencidir, her zaman ilginç ve eğlenceli bir şeyler ararlar. Sürtüşme, çeviklik, itaat ve arama kurtarma da dahil olmak üzere çok sayıda görevi yerine getirebilir. Bu cins önemli fiziksel ve zihinsel egzersiz gerektirir. Düzgün bir şekilde yetiştirilen Bobtail iyi huylu ve naziktir ve bu onu mükemmel bir çocuk arkadaşı ve süper aile köpeği yapan şeydir. Bazen dadı olarak da bilinir. Yabancılar evine geldiğinde havlayabilir.

BobtailSağlık

Bobtail genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık koşullarına da eğilimli olurlar. Bobtail bu hastalıkların herhangi birini veya tümünü almaz ancak bu cinsi düşünürseniz bunların farkında olmanız önemlidir.

Köpek kalça displazisi, kalçanın kalça eklemine tam oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpekler bir veya her iki arka bacakta ağrı ve topallık gösterir, ancak kalça displazisi olan bir köpekte herhangi bir rahatsızlık belirtisi fark etmeyebilirsiniz. Ancak köpek yaşlandığında artrit gelişebilir.

Kataraktlar, gözün objektifi üzerinde opaklığa neden olur ve zayıf görme ile sonuçlanır. Köpeğin gözleri bulutlu bir görünüme sahip olacak. Katarakt genellikle yaşlılıkta ortaya çıkar ve bazen görmeyi iyileştirmek için cerrahi olarak çıkarılabilir.

Sağırlık oldukça yaygındır ve hem köpek hem de ev sahibi için birçok zorluk oluşturabilir. Sağırlık ve işitme kaybının bazı biçimleri ilaçla ve ameliyatla tedavi edilebilir, ancak genellikle sağırlık tedavi edilemez. Sağır bir köpeğe sabır ve zaman verilmelidir, sizin ve köpeğinizin hayatını kolaylaştırmak için titreşen yaka gibi birçok yardımcı vardır.

BobtailBakım

Onun çalışma kökenleri nedeniyle, Bobtail etkinliği seviyor. Bobtail rutinin bir parçası olarak günlük egzersizi bir ile iki saat arasında şekillendirin. Tabii ki, köpeğinizin ihtiyaçları yaşa göre değişiklik gösterecektir. Ancak, hava sıcak olduğu zaman açık havada egzersizi kesin. Bobtail yoğun tüyleri son derece sıcak tutar ve köpek çabucak ve kolayca aşırı ısınabilir.

İtaat eğitimi, tüm köpekler için, ancak özellikle Bobtail gibi büyük bir cins için teşvik edilir. Temel komutlar (“otur”, “aşağı”, “gel” ve “kal”) herhangi bir köpekle gündelik yaşam için önemlidir. Bobtail çok akıllıdır ve hızlı bir şekilde öğrenir. Kaldırım gibi çok sert yüzeylerde koşmamalı ve oynamamalıdır. Çimdeki normal oyun iyidir. Köpek en az iki yaşına kadar ve eklemleri tamamen oluşturulana kadar sert yüzeylerde zorla atlama veya koşu yapmaktan kaçınılmalıdır

BobtailBesleme

Önerilen günlük miktar günde 2.5 ila 4.5 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bobtail Satılık Yavru