köpek eğitimi

Papillon Satılık Yavru İstanbul

kopus1 171

Papillon cinsi köpeğin sırtından kıvrımlı bir şekilde uzanan uzun ve tüylü bir kuyruk yapısı vardır. Bu sebeple Papillon cinsi köpeklere bir dönem Sincap Spaniel denilmekteydi. Tüy yapısı uzundur ve gösterişli beyaz kürkün üzerinde kızıl rengi hariç her renkten lekeler görülmektedir. Papillon cinsi köpeklerin beyaz kürklerinin üstündeki lekeler her iki gözü ve kulağı da her taraftan sarmaktadır. Papillon cinsi köpeklerin kulak yapası Kelebek benzeridir. Kulakları ya dik ya da düşük olmaktadır. Bu tür kulak yapısına Phalene denir. Burun yapısı ise belli olan bir beyaz burun bandı bulunmaktadır. Papillon cinsi köpeklerin duruşu zeki ve dikkatli bir ifadesi bulunmaktadır.

Papillon Cinsi Köpeğin Kökeni

Papillon cinsi köpekler Avrupa da 700 yıl öncesine kadar uzanan bir geçmişi bulunmaktadır. Bu özelli iği Avrupa’nın en eski ırklarından biri olmaktadır. Papillon cinsi köpek ilk başlar da Epagneulnain veya cüce spaniel olarak bilinmekteydi. Daha sonra ki zamanlar da ise Papilloncinsi köpekler Kontinental Toy Spaniel olarak bilinmeye başlanmıştır. Papillon Cinsi köpekler yapılan araştırmalar da 13 ve 15. yüzyıl İtalyan tabloların da görülmüştür. Rönesans dönemine ait pek çok yağlı boya tabloların da resmedilmiştir. Papillon cinsi köpeklerin gelişim süreci bu tablolardan izlenmiştir.

Papillon Cinsi Köpeklerin Yaşam Ortamları

Papillon cinsi köpekler iyi bir kent köpek cinsi olmalarına rağmen sahiplenici duygularından dolayı bazen bölgelerini korumak için agresifleşebilirler ve havlamaya başlarlar. Bu sebepten dolayı apartman da beslenmeye uygun olmayabilirler.

Papillon cinsi Köpeğin Karakteristik Özellikleri

Papillon cinsi köpekler bazen kulaklarının şekil yapısından dolayı kelebek köpeği de denilmektedir. Görüntüsü kadar narin olmayan bu köpek cinsi zeki, canlı ve sevgi dolu bir köpek ırkıdır. Dışarıya gezdirilmeye çıktığında oyun oynamaktan çok mutlu olur aynı zamanda ev içinde de sessizce sahibine hiç bir sıkıntı çıkarmadan da evde bakılabilmektedir ancak zaman zaman havlaya bilmektedir. Sahibine çok sadık bir köpek cinsi olan Papillon ırkı köpekler yabancılara karşı sahiplerini korumacı davranabilirler. Papillon cinsi köpeklerin davranışları dengeli ve sahibine itaatkardır.

Hırçın bir yapısı bulunmamaktadır. Papillon küçük hareketleri çok kolay öğrenebilir ve uygulaya bilmektedir. Çok nadir de olsa bazı Papillon cinsi köpekler agrasif davranışlar sergileye bilmektedir. Tuvalet eğitimi konusun da sıkıntı yaşamaktadırlar uzman bir eğitmen ile küçük yaşta eğitilmelidir. Papillon cinsi köpekler büyük insanlar ve olgun çocuklarla daha iyi anlaşabilmektedirler. Diğer köpek cinslerine göre biraz saldırgan olabilir. Küçüklükten beri beraber büyüdüğü kediler ile iyi anlaşabilmektedirler.

kopus1 171

Papillon Cinsi Köpeğin Bakımı

Papillon cinsi köpeklerin bakımları son derece dikkat edilmesi ve bakımın bilinçli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Papillon cinsi köpeklerin tüy yapıları uzun olduğundan dolayı haftada en az 2 – 3 kere fırçalanmalıdır. Papillon cinsi köpekler orta derecede tüy dökmektedirler ve bu yüzden tıraş edilmeye ihtiyaçları yoktur. Papillon cinsi köpekler oldukça temiz ırk olduklarından dolayı gerek duyulmadıkça yıkanmalarına ihtiyaç yoktur. Papillon cinsi köpeklerin derinleri hassas olduğundan dolayı yıkanma gereksinimi duyulduğunda kaliteli bir köpek şampuanı ile yıkanmaları önemlidir. Papillon cinsi Köpeklerin diş bakımları her gün yapılması gerekmektedir. Papillon cinsi köpeğin dişleri her gün fırçalanmalıdır. Papillon cinsi köpeklerin kulak temizliğine de önem verilmesi gereklidir. Kulaklarının için özel losyonlar ile haftada bir kere silinmelidir. Ortalama yaşam süreleri 13 ile 16 yıl arasında değişmektedir.

Papillon Satılık Yavru İstanbul fiyatları büyüklüğüne ve eğitimlerine göre değişiklik göstermektedir. Daha çok yavru iken satılan bu cins köpeklerin fiyatları ortalama 2000 TL ile 5000 TL arası değişmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Papillon Satılık Yavru İstanbul