köpek eğitimi

Beagle Satılık Yavru

beagle avkopegi elityavru

            Beagle satılık yavru köpek fiyatlarından bahsetmeden önce genel olarak ne gibi davranışlar sergiledikleri ve temel özelliklerine değineceğiz Beagle nasıl bir türdür? Beagle’lar iki türe ayrılırlar biri kısa tüylü diğeri ise uzun tüylü türlerdir. Kısa tüylü türler bir konuda diğerlerinden daha avantajlıdır. Bu da tüy dökme zamanlarında daha az kaşınmaları ve daha az taranma istemeleridir. Eğer evinizde fazla tüy dökmesini istemiyorsanız. Bu türü Tercih edebilirsiniz Beaglelar av köpekleridir. Genel olarak küçük boylu av köpekleri türüne mensup bir ırktır. Bu türler pek agresif değildir. Fakat oldukça hareketlidir. Bu da av köpeği olmalarından kaynaklanır. Burunları oldukça iyi koku alır ve av için gerçekten çok iyi hayvanlardır. Özellikle tavşan gibi küçük av türlerinde çok iyi olabilirler. Fakat şunu da belirtelim ki bir beagle türleri evde beslenmeyen çok uygun değildir.

 

Yapılan araştırmalara göre köpeklerin yüzde doksanı evde beslenmeye uygun türler değillerdir. Bu genel olarak Bütün av köpekleri türlerinin bir özelliğidir. Uysal hayvanlardır sahiplerine karşı sevecen ve samimi idiler fakat oldukça inatçı ve eğitilmesi de bu açıdan oldukça zor olan bir türdür. Beagle evde yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz. Her zaman yanında bir refakatçi olmasını isterler çok hareketli olan bu tür evde besleniyorsa mutlaka uzun bir süre dışarı çıkarılmalı ve değişik hayvan türleri ile sosyal ilişki kurması sağlanmalıdır. Aksi takdirde psikolojisinde bir takım bozukluklar meydana gelecek bu da hem fiziksel hem de Ruhsal hayatını sıkıntıya sokacaktır.

 

Özellikle Kara avcılığında çok iyi bir türdür. Burun yapıları hassas olması sebebiyle çok hızlı bir şekilde istediğiniz avı yakalamanız da size yardımcı olurlar. Kara avcılığının yanında deniz avcılığında da kullanılmaktadırlar. Bütün av köpeklerinde olduğu gibi kılların yaşamları da iki şekilde ayrılmalıdır. Birincisi av dönemi İkincisi ise av dönemi sonrası av dönemi sırasında Bol bol hareket eden ve bir miktar enerji kaybeden bu hayvanlar av dönemi sonrasında bu enerjilerini yeniden kazanmak için iyi beslenmeli gereken vitamin ve mineral desteği verilmeli ve bu şekilde bir dahaki döneme hazırlıklı olmalıdır. Bu köpeklerin özellikle kemik yapılarında dikkat edilmeli gerekirse belli aralıklarla veterinerlere gösterilerek gereken bakım sağlanmalı ve beslenme ihtiyaçları buna göre düzenlenmelidir.

 

Peki yavru Beagle türlerini nasıl seçmeliyiz. Şimdi bu konuda bazı bilgiler aktaralım bildiğimiz gibi yavru Beagle türü seçip de onu av için kullanacaksak dikkat etmemiz gereken temel husus genleridir Unutmayın ki bir köpeğin genleri ne kadar iyi olursa o köpek o kadar iyi bir avcı olacaktır bu doğal bir sonuçtur. Yani bir köpeğin anne ve babasını biliyorsanız. Bu anne ve baba eğitimini ise emin olun ki köpeğiniz eğitime daha yatkın olacaktır. Doğal olarak bu köpeklerin fiyatlarında da bu genlerine göre bir artış olmaktadır.

Fiyatlarındaki diğer önemli artış yaşları ile ilgilidir, köpeğin yaşı ne kadar küçük ve sağlığı ne kadar iyi olursa fiyatları da o derece yüksek olacaktır. Bu sebeple eğer eğitimi için bir köpek alıyorsanız iki aylıkken almanızı tavsiye ederiz. Bu köpeklerin erkek ya da dişi olması çok fark etmez erkek ve dişi köpek davranışları arasında çok fazla bir fark yoktur. Çok hareketli Çocuklar da iyi geçinen bu köpek türü genel olarak beyaz ve kahverengi renklerinden oluşur genelde kafası ve kulağı beyaz olan kafası kubbe biçiminde ve dili uzun dışarıda olan hayvanlardır oldukça sevecenlerdir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beagle Satılık Yavru