köpek eğitimi

Basset Hound Satılık Yavru

1

Basset Hound Özellikleri

 

Basset Hound ev ortamında dışarının aksine, oldukça sakin hayvanlardır. Ancak dışarıda canlı ve hareketlilerdir. Ev içerisinde fazla hareketli olmadığı için, ideal kilonun çok fazla üzerine çıkmaması gerekmektedir. Beslenme konusunda özen gösterilmesi gerekilir. Tüm canlılarla çok iyi anlaşır. Bu nedenle çocuklarına iyi bir dost olacaktır. Ancak bazı hassas noktaları bulunmaktadır. Bunların başında kulakları gelmektedir. Sarkık kulaklara sahip olan cinsin, kulakları çekilmemelidir. Diğer bir özelliği de bel kısmının aşağıya doğru kıvrık olmasıdır. Uzun beline ağırlık verilmemelidir.

 

Dışa dönük bir ırk olduğu için oldukça duygusaldır. Bu nedenle fazla yalnız bırakılmaması gerekilir. Gözlerindeki deriler sarkıktır. Aynı zamanda boyun, bacak ve bel kısmındaki deriler de göz kadar olmasa da sarkık bir deriye sahiptir. Buruşuk ayaklarının altında, büyük ayakları bulunmaktadır. Kuyruğu da vücudunun diğer bölgeleri gibi hafif kavislidir. Sakin, eğlenceli ve oyunu seven bir yapısı bulunmaktadır. Oldukça uyumlu bir ırktır. En önem verdikleri konunun başında yemek gelmektedir. Diğer bir önemli konu ise ailesidir. Ailesine oldukça bağlıdır. Her türlü ortamda rahatlıkla yaşayabilir. Ev ortamı için uygundur. Eğitimi sabır gerektirecek bir süreçtir.

 

Dikkat dağıtıcı unsurlar altında eğitimi zorlaşır. Dikkati çabuk dağılır. Yemek ile ödüllendirmek iyi bir fikir olmayabilir. Evde sakin olsa da, dışarıda oldukça enerjik bir yapıya sahiptir. Enerjisini atmasına izin verilmelidir. Bu yüzden kısa süreli yürüyüşler onun için yararlı olacaktır. Fazla kilo alması yere yakın olan vücudu için zararlı olabilir. Bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. En çok tüy döken cinslerden biridir. Bu nedenle ölü kıllar temizlenmeli, tırnakları düzenli olarak kesilmelidir. Fazla gazdan dolayı vücutta şişkinlik oluşabilir. Buna dikkat edilmelidir. Bu nedenle düzenli bir şekilde beslenmeli ve öğünlerinin yanı sıra besin fazla verilmemelidir. Birçok farklı renkte olabilir. Parlak tüylere sahiptirler.

 

Yavru Köpek Bakımı

 

Yavru köpek sahibi olmak büyük sorumluluk gerektirir. İlk verilen eğitimler oldukça önemlidir. Düzenli veteriner kontrolünden geçirilmeli ve aşıları zamanında yaptırılmalıdır. Veteriner seçerken evinize yakın ve çabuk erişilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Daha sonra evinizi ona uygun olarak düzenlemelisiniz. Onun konforunu ve rahatlığını sağlayacak bir kulübe edinmelisiniz. Köpeğinizin ırkına uygun olan bir kulübe seçilmelidir. Kulübeye aynı şekilde uygun bir havalandırma yapılmalıdır. Köpeğinizin evine alışması için ona öğretmeli ve her zaman aynı komutu vermelisiniz. Eve ilk geldiği günden itibaren evinde yatmalı ve yeri fazla değiştirilmemelidir. Köpeğiniz için her zaman hazırda su bulundurmalısınız. Yavru köpekler fazla acıkırlar ancak yetişkin köpekler kadar fazla yiyemezler. Bu nedenle fazla öğünle az şekilde beslenmeleri gerekmektedir.

 

Mutlaka yanında taze su bulundurun. Her köpek ısırmaya eğilimlidir. Çoğu bunu oyun oynamak için yaparlar. Bunun için eşyalarınızı ve halılarınızı kullanabilirler. Bunu engellemek için oyuncak edinmelisiniz. Bu sayede oyuncak ile eşyanın ayrımını yapabilir. Oyuncağın, köpeğinizin ağzında kaybolacak kadar küçük olmaması gerekir. Yumuşak bir yapıda olmalıdır. Sivri kenarları bulunmamalıdır. Evinizin düzenini de köpeğinize göre ayarlamanı gerekir. Özellikle çiçekleri köpeğinizden uzak tutmalısınız. Köpeğiniz çiçeklere ulaşır ve yerse sindirim sistemini bozabilir. Köpeğinizin yaşına ve özelliklerine göre doğru maması seçmeniz gerekir.

 

Basset Hound Satılık Yavru

 

Basset Hound yavruları, aile ortamına çabuk uyum sağlayan bir cinstir. Tam bir ev köpeğidir. Çocuklarınız için iyi bir dost olacaktır. Her köpeğin yavru olarak alınması aileye alışmasını daha kolay kılacaktır. Bu durum Basset Hound için de geçerlidir. Birçok yerde Basset Hound satılık yavru köpeklere rastlayabilirsiniz. Her ortama ayak sağlayan sakin bir köpek isterseniz aradığınız cins Basset Hound’tur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Basset Hound Satılık Yavru