köpek eğitimi

SHAR PEİ

40 Big Dog Puppy Pictures 26

Sahibine olduğundan fazla sadık ve korumacı olma özelliği ile Köpek Eğitimiön planda olan bu Shar Pei cins köpekler, at tüyü ve fırça tüyü şeklinde iki farklı ırk olarak karşımıza çıkmaktadır. Scrli yavru eğitimli köpek Geniş yanakları vardır ve yumuşak görünüme sahiptirler. Yüzünün kırışık olması yaşının genç olduğunu gösterirken, yaşlandıkça yüzündeki kırışıklar azalmaktadır. Köpek her komuta uyum sağlama gibi bir durum söz konusu değildir. Yani zeki bir hayvandır ve düşünerek komutlara itaat ederler. Sakin bir cinstir. Sahibine bağımlı yaşar ve ona göre hareketlerini belirler. Sahibinin Köpek Eğitimiiçinde bulunduğu sosyal ortama göre hayatının şekillenmesine asla sorun çıkarmaz kısacası uyumlu bir hayvandır.

Evinizde kolaylıkla besleyebilirsiniz. Dost denilebilecek cinsler arasında yerini alıyor. Ancak scrli yavru eğitimli köpek bilinen ve güvenilen adreslerden tercih edilir. Böylelikle sorunsuz ve güvenilir bir köpeğe sahip olursunuz. Köpek, oldukça cesurdur. Oyun oynamayı diğer köpekler gibi çok sever. Ancak dediğimiz gibi sahibine uyum sağlar. Oyun zamanı oyun evde oturma zamanı da evde sorun çıkarmaz. Bu köpeğe sahip olmadan önce üreticisinin kesinlikle bilir kişilerce ve güvenli olmasına Köpek Eğitimiekstra özen göstermelisiniz. Salyalı bir cins olduğu için, üretici yerin önemi de bu cins için oldukça önem arz ettirir. İnatçı olduklarından dolayı ses tonunuz ile disiplini iyice empoze etmenizi öneriyoruz. Kararlılığınız ve ses tonunun bu cinsler için çok önemlidir. Çok zeki olduklarını hatırlatmakta fayda vardır. Tuvalet konusunda kolaylıkla öğrendiğinden asla sorun yaşamazsınız.

Scrli yavru eğitimli köpek bilmeniz gereken önemli özellikleri arasında asla çok sıcak havalarda sosyal ortamlarda bulunmamalıdırlar. Köpek sıcak hava da çok bunalır. Böyle durumlarda evde bakım daha doğrudur. Zaten havlama gibi yönleri çok olmaktan bu cinste apartman içerisinde çok rahat edersiniz. Apartman konumuna çok uygun köpekler arasında ilk sıralarda olduğunu bilmelisiniz. Çok fazla sportif değillerdir ancak yürüyüş onlar için yeterlidir. Yaklaşık ömür biçmek gerekirse de 8 ile 10 sene kadar yaşadıklarını söyleyebiliriz. İyi ve sağlıklı ortamlarda bakıldığı taktirde 10 yıl yaşarlar. Bakım konusunda da çok sık yıkama gerektirmez.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SHAR PEİ