köpek eğitimi

Satılık Chihuahua

chihuahua 21

Satılık Chihuahua

  Chihuahua’lar soğuğu hiç sevmeyen, soğuğa karşı hassas köpeklerdir. Hemen titremeye başlayabilirler. Bir Chihuahua sahibi olursanız köpeğinize soğuk havalarda uygun bir kazak giydirmeniz çok yerinde olur. Satılık Chihuahua, çok şirin ve minik bir köpektir. Onun sahibi olduğunuzda dilediğiniz gibi kucağınızda taşıyabilir ve rahatlıkla istediğiniz yere götürebilirsiniz. Bu köpek türü minik de olsa yine de düzenli şekilde yürümesini sağlarsanız çok daha sağlıklı ve mutlu bir köpeğe sahip olursunuz. Chihuahua’ların bakımını yaparken gözlerine ve kulaklarına su gitmemesi için de dikkatli olmalısınız. Ayda bir kere köpeğinizi yıkamanız yeterli gelecektir. Köpeğinizin tırnaklarını zamanı geldiğinde kısaltmalı ve kulaklarının içini düzenli bir şekilde kontrol etmelisiniz. Chihuahua cinsi köpekler orta seviyede tüy dökmektedir.

Satılık Chihuahua, size çok iyi şekilde eşlik etmeye uygun bir köpektir. Size karşı sevgi dolu bir köpek olduğu gibi aynı sevgiyi sahibinden de bekler. Son derece atılgan ve cesur olan bu köpekler aynı zamanda çok da hayat dolu olduğundan ilgileri üzerlerine toplarlar. Ayrıca köpeğiniz küçük diye endişelenmeyin, yanınızda dolaşsa bile çok çevik bir köpek olduğundan hızlı bir şekilde çekilir ve ayakaltında kalmaz. Ailesine son derece bağlı olan Chihuahua ırkı köpekler bu yüzden ailelerini kıskanabilirler. Bu köpekler sevgilerini sahiplerinin yüzlerini yalayarak belli edebilir, bu nedenle köpeğinizin bu tip sevgi gösterilerine karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Yabancılara karşı dikkatli olan bu köpekler, yabancıların yanında sahiplerine daha da yakın olmak isteyerek, onları takip edebilirler.

Kimilerine göre eğitimi zor gelse de aslında biraz sabır ve sevgiyle eğitime yanıt verecek, zeki köpeklerdir. Ayrıca bu küçük dostlarımızın çocuklar tarafından kızdırılmamasına özen göstermeliyiz. Ufak olup kaçamadıklarından ısırmayı tercih edebilirler. Yine küçüklüğüne bağlı olarak kendini savunmak için dişlerine güvenir. Bu nedenle çocuklar için çok uygun bir köpek türü değildir. Satılık Chihuahua diğer büyük cüsseli köpeklere karşı da kendini savunmasını gayet iyi bilen bir köpektir. Apartmanda yaşanabilir fakat egzersiz ihtiyacını karşılamak için apartman katında sürekli kapalı bir halde tutulmaması gerekir. Bir Chihuahua alacaksanız tuvalet eğitiminde de elbette ki sabırlı olmalısınız. Bu nedenle köpeğinize tuvalet eğitimi verirken gazete kâğıdını siz de diğer birçok kişi gibi tercih edebilirsiniz.

Chihuahua diğer köpekler ve yabancılara karşı soğuk ve şüpheci yaklaşabilir ancak dilerseniz köpeğinizi iyi bir eğitimle sosyalleştirmeniz mümkün. Satılık Chihuahua bakımı son derece kolay ve ekonomik, şirin mi şirin bir ev köpeğidir. Kimi insanların avucunun içine sığabilecek kadar küçüktür. Ayrıca ülkemizde de çok tercih edilen bir köpek türüdür. Küçük olmasına bağlı olarak süs köpeği kategorisinde sayılmaktadırlar. Havlama hariç ev içinde çok sorun yaratan köpekler değillerdir. Biraz ürkek ve çekingen bir yapıya sahiptirler. Satılık Chihuahua, ailenize katılsın isterseniz köpeğinize iyi bir eğitim vermeden 12 yaşından küçük çocukların eline vermemeye dikkat etmelisiniz.

Çok etkili olamamalarına rağmen sahiplerini korumak için ellerinden geleni yapan sadık ve sevimli köpeklerdir. Enerjik halleri ve dayanıklı yapıları ile dikkat çeken Chihuahua’ların dayanıksız olduğu tek nokta bahsettiğimiz gibi soğuk hava koşullarıdır, ayrıca açık alanlarda yaşayamayan ırklardandır. Satılık Chihuahua, sıcak ortamlarda bulundurulması gereken bir köpektir. Eğitimine her ne kadar zor dense de eğitim için istekli köpeklerdir. Yapmanız gereken tek şey sabır göstermek ve şiddete başvurmadan köpeğinizi eğitmek olacaktır. Bir Chihuahua’nın ömrü yaklaşık olarak 14 ile 18 yıl arasındadır. Sevimli, eğlenceli, enerjik, ufak bir ev köpeği isteyenler için Satılık Chihuahua mükemmel bir dost olarak sizleri bekliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Chihuahua

https://www.petyavru.com