köpek eğitimi

Satılık Bichon Frise

bichon

Satılık Bichon Frise

Bu köpek 7 ya da 10 cm uzunluğunda yumuşak ve ipeksi yapıya sahip olan çift katlı kürke sahiptirler. Tam bir tüy yumağı olan köpeklerdir. Bu köpeğin tüyleri alerjik yapıda değildir. Genellikle bu köpekler tamamen beyaz renklidirler. Ama gri ya da kayısı rengi olan tüy yapıları olanlarda vardır. Bu köpek ırkının tüy bakımları köpeğe yuvarlak olan bir görüntü verecek tarzda yapılmaktadır. Bu köpek ırkının yüzü ucu sivrileşmeyen orta uzunlukta olan bir yüz yapısına sahiptirler. Bu köpekleri alınlarındaki çıkıntı belirli belirsiz göze çarpmaktadır. Bu ırkın dişleri makas gibi kapanır. Yuvarlak olan ve koyu renkli olan gözlere sahiptirler, bol tüylü bir yapıya sahip sarkık olan kulak yapıları vardır. Boyun yapıları uzundur ve göğüs yapıları gelişmiştir. Bu ırkın köpeğinin kuyruğu sırtta kıvrık bir biçimde taşınmaktadır. Bu köpekler insan ile birlikte olmayı çok sevmekte olan sevimli bir yapıları olan küçük bir köpek ırklarındandır.

Bağımsız ruha sahiptirler. Sevgi dolu, canlı, zeki ve cesur olan bir yapıları vardır. Bu göz alıcı bir güzelliğe sahip olan bu köpekler nedensiz olarak havlayan köpeklerden değildirler. Hayat dolu bir yapısı olan bir ırktır. Eğitimleri oldukça kolaydır. Mutlu olabilmeleri için insan ihtiyaç duymaktadırlar. Sosyal olan bir köpek ırkıdır ve bakılmakta olduğu ailenin bir ferdi bir parçası oldukları zaman çok mutlu olurlar. Diğer evde bakılmakta hayvanlar ve köpekler ile ve hatta çocuklu olan ailelerde bile mutlu olan bir yapılar vardır. Tuvalet eğitimi alırlarken birazcık zorlanabilirler. 1980′ de çok popüler olan bu küçük ırk köpeği kucak köpeklerinden birisiydi. Para kazanabilmek amacı ile dikkatsiz bir biçimde üretilmekte olan köpekler bu nedenden dolayı ısırmaya eğilimli huysuz bireyler tarafından yetiştirilmiş olan bir köpektir. İşte bu yüzden bu köpekten almak istediğiniz takdirde dikkatli olan bir üreticiden bu köpek ırkından almanız tavsiye edilmektedir.

Bu köpek ırkı onlara yeterli egzersiz olanakları sağlandığı sürece mutlu bir şekilde apartman dairesinde bile rahatça yaşayabilirler. Bu köpek ırkı evde çok hareketli değildirler bahçesiz olan bir evde bile mutlu olabilen bir yapıları vardır. Bu köpek ırkı oldukça aktif bir yapıya sahiptir. Bu köpek ırkı oyun oynarken bile günlük olarak yapması gerekmekte olan egzersiz gereksiniminin yarısından oğlunu karşılayabilirler. Bu köpek ırkı bunların yanı sıra açık alanda yürüyüş yapmayı v e koşturmayı çok severler. Bunlar büyük bir keyif alırlar. Bu köpek ırkının tüyleri sık sık taranması gerekmektedir ve ayda bir kere yıkanmalıdırlar. Bu köpek ırkı 1 ayda bir de profesyonel bir tiraj olmaları gerekmektedir. Bu köpek ırkının göz ve kulak çevreleri küt uçlu olan bir makas ile kırpılması gerekmektedir ve bu köpek ırkının göz çevresinin lekelenmesini engellemek amacı ile düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bu köpek ırkı neredeyse hiç tüy dökmemektedirler.

Bu köpek ırkı tüy dökmediğinden dolayıdır ki alerjik olan kişiler içinde uygun olan bir köpektir. Bu köpek ırkı ilk kez Barbet Su Spaniel’ i ve Poodle melezi olarak 14. yüzyıl zamanlarında görülmeye başlamış olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkı İspanyol olan tüccarlar tarafından Fransa’ya getirilmiş olan bir ırktır ve 16. yüzyıl zamanlarında Fransız sarayında çok sevilmiş ve sarayın maskotu olmuş olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkı popüler olan gösteri köpeğidir. Bu köpek ırkı genel olarak eşlik ve yarışma köpeği olmaktadır. Bu köpeğin ortalama olarak yaşam süresi 15 yıl ya da daha fazla yıl yaşayabilmektedirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Bichon Frise