köpek eğitimi

Rottweiler Fiyatları

40 Big Dog Puppy Pictures 19

Birçok kişi farklı türden köpeklere sahip olmak isterler ama sahip olmak istedikleri köpeklerin cinsi mutlaka farklı olmaktadır. Bazıları Goldan gibi çok daha sakin ve sevecen köpeklere sahip olmak isterken, bazıları süs köpekleri isterler, ama bazıları ise Rottweiler ve benzeri türden, koruyucu ve bekçi türü köpekler isterler. İnternete baktığınızda, köpeklerin fiyatlarını görebilirsiniz, fakat bazen internette bedava köpek yavrusu verenler bile olabiliyor. Genelde bunu veterinerler yaparlar ve siz aşılarını ve bütün işlemlerini karşıladığınız sürece, köpeği bedavaya alabiliyorsunuz. Bu bütün köpek türleri için geçerlidir, yeterki köpek bir yavru olsun. Rottweiler fiyatları çok ucuz değildir. Net fiyatlarını veterinerlerden veya petshoplardan öğrenebilirsiniz. Eğer bulabilirseniz Rottweiler çiftliklerinden de net bir fiyat alabilirsiniz. Rottweiler özel bir köpektir ve bu yüzden onlara konulan fiyatlar ucuz olmayacaktır. Bunu birazda Sivas Kangalı gibi düşünebilirsiniz.

Sivas Kangalları Türkiye’nin en önemli köpek türlerinden bir tanesi olduğu için fiyatlarıda oldukça yüksektir. Rottweiler içinde aynı şey geçerli olup Alman kökenli ama gerçekten çok özel bir köpektir. Bazı ülkelerde Rottweiler köpeklerine eğitim verilir ve polis köpeği olarak hazırlanırlar. Rottweiler köpeklerine iyi davrandığınız sürece ve bütün ihtiyaçlarını karşılayıp sevginizi gösterdikten sonra, hiçbir sorun yaşamazsınız. Onları normal köpeklerle karıştırmayın. Rottweiler sahibi olmak gerçekten yürek ister ve köpekleri ciddi anlamda sevmeniz lazım. Eğer bir gün alıp bir süre sonra çiftliklere veya veterinere bakamayacağınızdan dolayı verecekseniz, almayın, çünkü yarı yolda bırakıldıklarını hissederler ve sizinle kendi arasına mesafe koyacaktır. İstediğiniz kadar köpeği ziyaret edin, hiçbir işe yaramayacak. Bu tür köpekler gerçekten çok duygusal oluyorlar ve anında hissedebiliyorlar. Rottweiler gibi köpeklerin beş duyuları çok kuvvetlidir ve onlardan kaçamazsınız.

Rottweiler fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz internetten bilgi alabilirsiniz veya veterinerlere gidip sorabilirsiniz. Rottweiler alabilmek için pazarlığa bile girmek zorunda kalabilirsiniz, çünkü her zaman yavruları bulunmayabiliyor veya olan köpeklerin ise sahipleri oluyor. Rottweiler Türkiye’ye has bir bekçi köpeği olmadığı için kolay kolay bulamayabiliyorsunuz. Rottweiler köpekleri, hem sahiplerini çok koruyan ama aynı zamanda bir şey olduğunda anında saldırabilen köpeklerdir ve onlardan kurtulabilmek için özel yetenek gerekir, çünkü ısırmaya başladığı zaman kurtulmanız neredeyse imkansız bir hale geliyor. Rottweiler köpeklerinin nasıl olduklarını ve neden özel olduklarını internet üzerinden araştırıp anlayabilirsiniz. Neden birçok kişinin bu köpek cinsini istediğini okuyabilirsiniz. Herkesin aklında neden insanlar Golden Retreiver veya bir Terrier köpekleri gibi sakin köpekleri tercih etmeyip Rottweiler veya Doberman gibi köpekleri isteyebilir diye düşünüyorsunuz. Herkesin köpek zevki farklıdır. Kimi sakin köpeklere sahip olmak isterken, kimi ise saldırgan ve koruyucu köpeklere sahip olmak istiyor.

Belki televizyonlarda veya filmlerde birçok Rottweiler köpekleri görmüşünüzdür. Orada onların sahiplerini nasıl koruduklarını ve onlar için siper olduğunu bile görebilirsiniz. Bu yüzden zaten birçok kişi Rottweiler gibi köpekleri tercih ediyor ve onların fiyat araştırmasına başlıyor. Yavruyken aldığınız zaman, sizin elinizde büyüyeceği için, size karşı çok şirin olurken, tanımadıkları veya yabancı birini gördükleri zaman, tanıyana kadar hırlayabilirler veya saldırgan bir gözle bakabilirler. Rottweiler fiyatları için Rottweiler köpek çiftliklerine, veterinerlere veya internete başvurabilirsiniz. Fiyatlarda fark olacaktır, çünkü özel köpekler ve herkes ona göre fiyat vermek isteyecektir. Bu sebeple sizin için en uygun fiyatı kafanızda belirleyip ona göre Rottweiler alışverişine yaklaşmanız lazım. Siz belki beş yüz liraya bir köpek ararken karşınıza onun iki veya üç katı bir fiyatta köpek çıkabilir ve alamayabilirsiniz veya daha ucuz Rottweiler köpekleri çıkacaktır ve anında alırsınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler Fiyatları