köpek eğitimi

PUG

big dog 61

Tıknaz bir yapıya sahip olan bu köpek ırkı güçlü ve kısa bacaklarıyla ön planda durmaktadır. Gözleri yüzündeki en belirgin özellikleri arasında yer alıyor. Bu özelliği ile de neşeli ve şirin bir görüntü sergilemektedirler. Pug cinsi köpekler, mutlu hayvanlardır. Scrli yavru eğitimli köpek  oynaması, birlikte zaman geçirmesi keyifli canlılardır, bu yönleriyle de sahiplerine her daim tebessüm ettirmektedirler. Köpek eğitim bakımından sürekli rutin olarak verilmek istenen eğitim de sıkılgan davranabilmektedirler. Sıkılgan ve çabuk bıkkın hallerinden dolayı, inatçı oldukları düşünülür. Ses konusunda eğitimli olan cinsler, eğitim esnasında ses tonuna karşı duyarlı hareketler sergiler. Zeki olduklarından dolayı, istediğinizi yapma konusunda komutlar verme sırasında sesinizi ayarlamanız yeterli olacaktır. Çok yaramaz olduklarını da söylemek mümkün. Oyun oynamaya bayılırlar.

Yaşı ne olursa olsun hep oyuncu bir köpektir.

Scrli yavru eğitimli köpek  bu konuya hâkim ve köpek cinsi hakkında gerekli ve yeterli bilgiye sahip uzmanlarca alış verişi yapılmalıdır. Aksi halde temini sırasında daha güvenilir olacağını garanti edebiliriz. Köpek, dost canlısı olduğu için, bu cins oyuna duyarlı olduğundan daha da bir dost canlısıdır. Ancak çocuklu bir aile iseniz ve gerekli ilgi ve özeni köpeğinize göstermiyorsanız, alıngan ve kıskanç olduklarınızı da bilmelisiniz. İlgi ve alaka fazlasıyla kendinde olsun ister. Size bu anlamda küsebilir ve ilgiyi sürekli isteyebilir. Pug cins köpekler apartman kültürüne doğuştan hakimdirler. Dolayısıyla apartman yaşantısına kolaylıkla uyum sağlayarak, sizleri zor durumda bırakacak hareketler sergilemezler. Bu yüzden tercih etme sebeplerinizi bir yenisini de bu özelliği ile ekleyebilirsiniz. Bu cins ayrıca, sıcak ve soğuk ortamlara karşı çok duyarlı değildir. Yani çok soğuk bir ortam da hastalanabilir ve huzursuzluk çıkarabilmektedir. Aynı şekilde yoğun sıcaklarda da aynı tepkileri sergilemektedir.
Scrli yavru eğitimli köpek  kolay ve kısa sorunsuz tüylerinden dolayı bakımı çok kolay bir köpektir. Ancak yüzünde beliren kırışık bölgelerin temizliği sürekli ve düzenli yapılmaya özen gösterilmelidir. Köpek, tüy dökme sorunu da mevsimlere bağlı ve dönemsel olmasıyla kısa süreli ve geçicidir. Eğer sağlıklı ve özenli bakıldığında yaklaşık 15 sene kadar yaşadıklarını bilmelisiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

PUG