köpek eğitimi

Presa Canario

Tam adıyla Perro de Presa Canario, büyük bir tipe sahip molosser tipi köpektir. Kanarya yakalama köpeği anlamına gelen bir ismi vardır. Bu köpek ilk olarak kanarya adalarında görüldüğü için bu adı almıştır. Sahip olunabilecek en kral köpek olarak tanımlanabilir. Kendilerine has duruşları vardır etrafa korku saçabilirler fakat ‘’saldır’’ emri almadan saldırmaz. Saldırınca karşısında kimse dayanamayabilir. Sahibi yanındayken etrafı kolaçan eden, bir tehlike ve ya tehdit unsuru gördüğü an dikkatli duran ve o tehdit unsurundan bir an bile bakışlarını ayırmaz ve sahibinden emir bekler. Eğer bizden Scr’li ve eğitimli yavru köpek almayıp ben eğiteceğim de derseniz hem fiziki hem de karakter yönünden güçlü olmalısınız yoksa köpek size sıkıntı yaratabilir.

Tüy rengi siyah, açık kahve, turuncu ve gri gibi renkler olabilir. Kafa yapısı, son derece güçlü, uzun ve geniştir. Yüz ifadesi oldukça korkutucudur. Ama sahibine de bağlı bir köpektir. Göğüs kısmı derin ve geniş bir görünümdedir. Bu cins Scr’li ve eğitimli yavru köpek bizden gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Türkiye’de ki en iyi yavru köpek üreticisi firmasıyız. Bizden temin etmek için istediğiniz özellikleri ve cinsini bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu köpek zaten yakın koruma olarak bilinen köpeklerden en iyileri arasındadır isteğiniz üzere köpeğinizi ona göre size verebiliriz. Bizdeki köpekler her türlü sağlık kontrolünden geçmiştir.

Bu cins köpek ortalama 45 ila 62 kilogram arasındadır, boyları ise 57 ile 66 cm arasındadır. İtaat etmesi isteniyorsa küçüklükten eğitim verilmesi gerekmektedir. Bu yüzden Scr’li ve eğitimli yavru köpek en mantıklı bir yol olarak bilinir. 16ncı ve 17nci yüzyıllar da türün nüfusunda büyük bir artış gözlemlenmiştir. O dönemde çoğunluklu kasaplar tarafında sürüyü ve ya sürüleri kontrol etmek amaçlı da kullanılmıştır. Yani O dönemden bugüne kadar bu ırktaki köpekler özelliklerini kaybetmeden gelmişlerdir. Günümüzde hala koruma amaçlı kullanılıyorlar. Bu ırk bir köpek almak istiyorsanız bizim firmamız sizin açınızdan daha iyi olabilmektedir. Çünkü köpeklerimiz özel olarak bakılmakta ve her şeylerine önem gösterilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Presa Canario