köpek eğitimi

Cane Corso

40 Big Dog Puppy Pictures 2

Siyah tüyleriyle adeta asillik simgesi olan bir hayvandır Cane Corso. İtalyanların atalarının evcilleştirdiği bir tür olan Canis Pugnax türünün evrim geçirmiş hali olarak düşünülebilir. En büyük yeteneği bekçilik olan bu köpeğin, İtalyan tablolarını süslediği görülmekte ve saf kan ırkın İtalyanlara ait olduğu kanıtlanmaktadır. Günümüzde ise saf kanlığın belirtisi scrli yavru eğitimli köpeklerdir. Seceresi belli olan köpek türleri ırkın bütün özelliklerini fazlasıyla yerine getirebilmektelerdir.

Cane Corso heybetiyle insanları kendine hayran bırakan bir türdür. Kas yapılarının gelişmiş olması kuvvetin dışardan bakıldığında belli olmasını sağlar. Kürek kemiklerinin arasındaki boşluk ise köpeğin asaletini ortaya koyar. Ayrıca scrli yavru eğitimli köpeklerin başlıca özellikleri arasında bekçiliklerinin kırma ırklara göre daha gelişmiş olmasıdır. Sert görüntülerinin altında yatan o dostluk şaşırtıcı düzeyde fazladır. Çocuklarla şaşırtıcı düzeyde iyi anlaşabilirler. Sahiplerine karşı saygıları onların bu sert duruşunu yok edip adeta sevimli bir yavru köpeğe dönüştürür. Koruyucu içgüdüsüne sahip olmaları onların yaşamımızda güven duyabileceğimiz bir ırk olmasını sağlamıştır. Bu türe mensup köpeklerin eğitimleri sosyalleşme ve itaat üzerine kurulursa sizin için sadık birer dost olma özelliği taşırlar. Ortalama ömürleri 10 ila 11 yıl arası değişen bu türün ortalama kilosu ise 45 ila 50 kilo arası değişebilir. Safkan bir Cane Corso’nun boyu 64 ila 68 cm arasında değişmektedir. Yaban avına da yatkın olan bu tür ihtiyaç dâhilinde bir av hayvanı olarak kullanılabilir. Ancak iyi bir eğitim almalı ve avcılık içgüdüsü köpeğe aşılanmalıdır.

Cane Corso cesur ve sadık oluşundan dolayı dünyada en çok sahiplenilmek istenilen türdür. Bu türe ulaşmak için köpeğin safkan olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Scrli yavru eğitimli köpek temini evinize uygun eğitim almış safkan cins türe sahip olmanın altın anahtarıdır. Firmamız uzman kadrosuyla siz değerli müşterilerimize bu konuda yardımcı olmak için elinden geleni yapmayı kendilerine borç bilir ve size en uygun yavruyu seçebilmek için elinden geleni yapmakla yükümlüdür. En uygun fiyatlarla seceresi belirli saf kan bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, uzman ekibimizle irtibata geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Cane Corso