köpek eğitimi

Yüzyılın İcadı Piqapoo

Piqapoo

Yüzyılın İcadı Piqapoo
Köpek sahiplerinin en büyük uğraşı, köpeklerinin büyük tuvaletlerini dışarıya yapmaya alıştırmaktır. Çoğu insan elinde kocaman poşetlerle köpeklerinin peşinde dolaşırlar. Sürekli izlenmek de köpeği tedirgin eder ve tuvalet yapmasını zorlaştırır. Yapılan tuvalet temizlense dahi (özellikle isal dışkılarda) yerde mutlaka izi kalır. Bu sorunları piqapoo tamamen çözüyor.

Piqapoo Nedir?
Piqapoo, her cins köpek için kullanılabilen, ülkemizdeki ilk ve tek klipsli dışkı torbasıdır. Firma ürünü satışa çıkarmadan önce, her tür köpek çeşidinde yüzlerce defa denemiş, kısa bir alıştırma süresi sonucunda hepsinde olumlu sonuçlar almış.

Özellikleri Nelerdir?
Ürün, çok hafif olmasına rağmen, her tür dışkıyı taşıma kapasitesine sahip olacak kadar dayanıklı malzemelerden üretilmiştir. Ürün kesinlikle sızdırma yapmaz ve içindeki dışarıdan görülemez. Klipsi ise silikondan üretildiği için, çok hafif ve köpekleri rahatsız etmeyecek bir yapıya sahiptir. Klips köpeklerin cins ve büyüklüğüne uygun olarak ayarlanabilir. Klips köpeği rahatsız etmeyeceğinden, dışkı yapma süresi uzasa da takılı olarak kalmaya devam edilir. Poşetlerden daha küçük ebatta olduğu için çevreye zarar verme oranı da çok düşüktür. Torbalar 5 ile 25 kg için (küçük boy) ve 25 ile 55 kg için (büyük boy) iki çeşittir. Ürünü kullanabilmek için, köpeğin kuyruğunun en az 5 cm olması gerekir.
Piqapoo, veteriner hekimler gözetiminde imal edildiğinden, köpekler için hiç bir zararı bulunmuyor. Klips en az bir yıl dayanabiliyor, su ile yıkanabiliyor ve kir tutmuyor. Mavi, turuncu ve yeşil renkleri mevcuttur.

Faydaları Nelerdir?
Piqapo, dışkının yerle temasını engelleyerek, dışkıdan bulaşabilecek hastalıkları ve oluşabilecek kokularla kötü görünümleri engeller. Köpeği gezdiren kişi dışkıyla kesinlikle temas etmez, klipsten tutarak torbayı kolayca çöpe atabilir. Yürüyüş yaparken sürekli köpek izlenmez ve bundan dolayı tedirginlik olmaz. Köpeğin istenmeyen yerlere tuvalete yapması engellenmiş olur. Çöp tenekesi bulunana kadar elde poşet gezdirilmemiş olur.

Nasıl Kullanılır?
Ürünün kullanımı oldukça basittir. Öncelikle torba klips üzerindeki mandala yerleştirilir, köpeğin kuyruğuna uygun şekilde takılır ve köpek dışkı yaptıktan sonra klips çıkarılır ve torba mandala basılarak atılır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yüzyılın İcadı Piqapoo