köpek eğitimi

Yorkshire Terrier yavru

dogs pics 18

YORKSHİRE TERİER CİNSİNİN ASİL DURUŞU

İşletmemiz, soy ağacı kayıt altına alınmış scrli yavru eğitimli köpek üreterek hizmet etmek ile beraber diğer yandan, çok değerli varlık olan köpekleri eğitiyoruz. Aradığınız tüm cinsleri bizde bulabilirsiniz.  Tüm hayvan dünyası n da olduğu gibi karakterli, eğitilebilir, uyumlu bir cins almadan önce firmamız ile mutlaka görüşünüz. Her biri kendi konusunda uzman arkadaşlarımız ailenize, evinize en uygun tür hakkında detaylı bilgi vereceklerdir. Bir tür hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz tercih ve uyum sürecini o kadar kısaltırız.

Özel bir köpek demek, çok özel şartlar sağlamanız gerekiyor demektir.  Bir köpeği almayı ve bakmayı düşünüyor iseniz, çok detaylı araştırmak gerekmektedir.  Yorkshire Terier cinsi,  apartman hayatı yaşayan çoğunluğun tercih edeceği bir türdür. Çok asil görünümlü, çok hassas bir tür olarak, doyumsuz bir görsel güzelliği vardır. Bir köpeğe sahip olmak onun ile beraber pek çok sorumluluğu kabul etmek demektir. Bu da ancak sevgi, sabır ve ilgi ile olur.

Ev hayatına en uyumlu cins olarak, Yorkshire Terrier yavrusu parlak ve iki yana salık tüyleri ile dikkat çeker. Çelik mavisi renk vücudunun bütününü ve kuyruğunun tamamını sarar. Diğer tarafları ten rengidir. Siyah yuvarlak ve orta büyüklükte bir burnu vardır. Kulaklar dik ve V şeklindedir. Köpeği başındaki uzun tüyler görüne ve yemesine engel olacağından ya kısaltılır veya genelde toka ile tutturulur. Bu cins soğuğa karşı hassas bir bünyeye sahiptir. Çok fazla gezi ve egzersiz istememek ile beraber gezini veya egzersizin tadını sonuna kadar çıkarır. Bu kadar uzun tüy yapısına rağmen nerede ise hiç tüy dökmez. Ancak dişler sürekli temizlik ister. Diğer köpekler ya da hayvan gurupları ile çok uyumlu olduğu söylenemez. Çocuklara uyum sağlaması için çok küçük yaşta alınmalıdır. Çok zekidir ve kolayca eğitilir. Aile üyelerine itaatkar, sevgi dolu olmasına rağmen diğer insanlara karşı çekingendir. Oyun oynamayı hayi sever ama nerede ise hiç ses çıkarmaz. Tüy yapısından ötürü sıkça banyo ve tıraş ister ve sever de. Tuvalet alışkanlığı vermek zor olduğundan korumacı bir anlayış ile eğitilmemelidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yorkshire Terrier yavru