köpek eğitimi

Yavru Köpekler İlanı

dogs picture 18

1346951112190Bugünlerde görebileceğimiz ilanlar arasında yavru köpek ilanları oluyor. Hem internet üzerinde görebilirsiniz, hemde dışarıdaki duvarlarda ve ağaçların üzerinde asılı ilanlar görebiliyoruz. Yavru köpekler ilanı herkesin gözüne çarpan bir ilan türüdür, çünkü resimleri bile çok şirin oluyor. Özellikle ve öncelikle çocuklar ve gençler olmak üzere, herkes bir yavru köpeğe sahip olmak ister ama onlara sahip olmak büyük bir sorumluluktur. Onların bakımı ve onları büyütmek gerçekten büyük bir fedakarlık istiyor. Eğer sizde bu fedakarlığı yapabilecek bir durumdaysanız ve sorumlulukları alabilecekseniz, bir yavru köpek sahibi olabilirsiniz. Yavru köpekler gerçekten büyümeden önce çok tatlı oluyorlar. Çoğu büyüdükten sonrada tatlı olabiliyor, fakat yavru köpekler olunca daha çok onlarla oynamak istiyorsunuz, onlarla daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz. Bir yavru köpek sahibi olduğunuz zaman, öncelikle bütün aşılarını ve ilaçlarını tamamlamanız gerekiyor.

Bir ailenin bir çocuğu vardır ve bir tane yavru köpek ilanı görmüştür. Anne ve babasının başının etini yemeye başlar, bende yavru bir köpek istiyorum diye. Çocuk ve köpek beraber büyürler. Elbette çocuk küçükken, köpeğin sorumluluklarını alamaz, fakat bazen öyle çocuklar oluyor ki, köpeğe karşı o kadar çok sevgi gösteriyor ki, sorumluluk sahibi olabileceklerini gösteriyorlar. Köpek sahibi olmak gerçekten çok zor. Öncelikle nerede yaşadığınız önemli, gelir durumunuz önemli, çünkü bir tanede köpek beslemeye başlayacaksınız, onlara ne kadar vakit ayırabileceğiniz önemli. Bütün bunları yapabilecek bir durumda olursanız, neden bir köpek sahibi olmayasınız. Köpeği aldıktan sonra değil, almaya karar verirken ve düşünürken birçok hesap yapmanız gerekiyor. Sadece bir heves olarak değil, gerçekten bakabilecekseniz almanız lazım. Elbette yavru köpekler ilanı gördüğünüz zaman çok şirin görünürler ve sizde bir köpek sahibi olmak istersiniz, fakat sadece istemek yetmiyor, bütün sorumluluklarını üstlenmeniz gerekiyor.

Şunu unutmayın ki köpekler büyüdükleri zaman daha fazla ilgi isterler. Yavruyken elbette ilgi ve sevgi göstereceksiniz, fakat büyüdükleri zaman daha fazla anlıyorlar ve daha duygusal bir hale geliyorlar. Bu yüzden yavru köpekleri büyütürken büyük bir sorumluluk altına giriyorsunuz, fakat büyüdükleri zamanda ise onlara sevgi ve şevkat göstermek en büyük göreviniz oluyor. Günlük birçok kişi yavru köpekleri için ilan hazırlayıp asabiliyor veya internete koyabiliyor ama önemli olan, ilana bakan kişilerin doğru olması. O kadar çok insan var ki, kimi köpeklerden nefret ediyor, kimi çok seviyor, kimi ise seviyor ama yaklaşamıyor. İlanı koyduktan sonra veya astıktan sonra kimin arayacağıda belli olmuyor. Malum köpek severler olduğu kadar düşmanlarda var. Köpeği satacak olan kişi ve alacak olan kişilerin çok dikket etmeleri gerekiyor. Bazen kendi veterinerlerine söyleyip kliniğinin web sayfasına ilan koymalarını rica edenler bile olabiliyor.

Köpeklere ev bulmak artık gerçekten çok daha zor bir hale geldi. Veterinerlere gittiğiniz zaman birçok ev bekleyen kedi ve köpeklerle karşılaşabilirsiniz. Bazı veterinerlerin kedi ve köpek alım sınırları olduğu için, bazen onlara götürseniz bile kabul edemiyorlar veya sizde dursun, biri isterse haber veririz diyorlar ve haber gelene kadar sizde kalmak zorunda kalıyor ama bu süreçte de siz onlara alışıyorsunuz. Yavru köpekler ilanı birçok yöntemle verilebilir. Gazeteye ilan koyabilirsiniz, internetin birçok web sitesine koyabilirsiniz, veterinerinizin web sayfasına koyabilirsiniz, petshoplar izin verdiği sürece kapılarına asabilirsiniz. Gerekirse duvarlara ve ağaçlara bile yapıştırabilirsiniz. Yavru köpeklerin öyle küçük olmaları gerekiyor ki, siz ve onlar size alışmadan yeni ve sıcak bir ev bulabilsinler. Alıştığınız zaman çok zor bir durum oluyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yavru Köpekler İlanı