köpek eğitimi

Yavru Köpek Çiftliği

Image of the Cutest Puppies in The World

img04Biliyorsunuz ki birçok köpek çiftlikleri bulunuyor, fakat normal köpek çiftliklerin yanı sıra, aynı zamanda yavru köpek çiftlikleride bulunmaktadır. Bu çiftliklerde sadece yavru köpekler bulunur. Bazen koruma altına alınması gereken yavru köpekler oluyor, bazen ise yeni bir yuva arayan yavru köpekler veya bazen çiftlik sahibi sadece yavru köpeklere sahip olmak istediği için yavru köpekler alabiliyor. Birçok farklı nedenler var ama yavru köpek çiftliklerine gittiğiniz zaman, o kadar çok şirin varlıklarla karşılaşacaksınız ki inanılmaz. Yavru köpek çiftiği elbette köpeğin bütün ihtiyaçlarını gidermektedir. Gerektiği zaman eğitimleri verilir, zamanı geldiğinden aşıları yapılır ve ilaçları verilir, oyunlar oynanır, gezerler ve bütün gerekli olan bakımları yapılmaktadır. Bu tür çiftlikleri aslında binevi yavru köpek kreşi olarak bile görebilirsiniz. Küçük köpekler oradan oraya koşturuyor. Bu çiftlikleri sadece gerçekten köpekleri seven, onlar için bütün fedakarlıkları yapabilen kişiler bakabilir.

Bir çiftlik kurmak zor değil ve paranız varsa birkaç tane yavru köpek alarak başlayabilirsiniz veya öncelikle birkaç tane yetişkin köpek alıp çiftleşme dönemi geldiğinde, çiftleştirip daha sonra birçok yavru köpeklere sahip olabilirsiniz. Yavru köpek çiftliği gerçekten çok eğlenceli bir yerdir ve birçok kişi çocukları ile beraber yavru köpeklere bakmaya gelirler. Onlara bakmak bile ayrı bir zevktir. Yavru köpek çiftliğine bakanlar, köpeklerin mamalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Mamaların yavru köpeklere uygun olması lazım. Yavru köpekler ve yetişkin köpekler farklı yemekler yemektedir, bu yüzden özellikle yavru köpeklere yetişkin köpeklere verdiğiniz mamaları vermemeniz gerekiyor. Yavru köpek çiftliği kurmak ve bakmak kolay bir iş değildir, fakat köpek severler için güzel bir meslektir ve olabilecek bir şeydir. Kesinlikle imkansız değildir. İnternette birçok yavru köpek çiftlikleri bulabilir ve resimlerini görebilirsiniz. O kadar çok varlar ki gerçekten sayamazsınız.

Sizde köpekleri seviyorsanız ama özel sebeplerden dolayı evinizde besleyemeyecekseniz, yavru köpek çiftlikleri ile anlaşarak düzenli bir şekilde onlara yardımcı olabilirsiniz ve yardım ederkende yavru köpekleri sevebilirsiniz. Mutlaka evinizde köpek beslemeniz gerekiyor diye bir kural yok, besleyemiyorsanız ama illa ki köpek bakmak isterseniz ve onları sevmek istiyorsanız, ev dışında da bunu yapabileceğiniz çok yer ve imkanlar var. Eğer gerçekten köpekleri seviyorsanız bu yerleri ve imkanları en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Sizin ve köpeklerin çok mutlu olacağınızdan emin olabiliriz. Maalesef birçok kişi evinde bakamadığı için köpeklere yakın olmak adına bu yolu seçiyor ve böylece hem yavru köpekler hemde köpek severleri çok mutlu oluyor. Mutlu olmak için onu aramanız gerekiyor. Sadece durduğunuz yerden mutlu olamazsınız. Ona ulaşmanız ve bulmanız lazım. Köpek severler, evlerinde besleyemedikleri halde onlara nasıl yakın olabileceklerini düşünerek mutluluğa yaklaşmaya çalışıyorlar.

Herkesin hayatında mutlaka olması gereken şeylerden bir tanesi belki köpektir, çünkü köpekler insanları anlıyor. Bazen insanlar, köpeklerin anlamadığını ve duygusuz olduklarını düşünüyorlar, fakat çok alakasız bir düşünce, çünkü bütün hayvanların duyguları vardır, fakat hayvanlar arasında en duygusal olanların arasına köpekler girmektedir. Yavru köpek çiftliği birçok yavru köpeklerle doludur ve onlar ne kadar anlayabilir veya duygusal olabilir, elbette bu tartışılır, fakat o köpekler büyüdüğü zaman gerçekten çok sadık, uysal ve duygusal olabiliyorlar. Onlara en iyi şekilde eğitim verildiği zamanda ise kendi sahiplerini canları pahasına olsa koruyorlar. Bazen insanların yapamadığını onları yapıyor. Yavru köpek çiftlikleri boşuna kurulmuyor, fakat kurarken fedakarlık ve sevgi gerekiyor. Bunlar varsa ilk başta sadece birkaç tane yavru köpek ile başlayıp zamanla köpeklerin sayısını arttırabilir ve herkesin köpekleri sevmeye gelmelerini sağlayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yavru Köpek Çiftliği