köpek eğitimi

Ücretsiz Rottweiler

40 Big Dog Puppy Pictures 10

149177-377x318-Bulldoggie-eating-dinnerKöpek cinsleri arasında en çok insanların korktuğu, fakat korkmalarına gerek olmayan köpeklerden bir tanesi, Rottweiler olmaktadır. Alman kökenli bir köpek türü olup genel olarak koruma ve bekçi köpeği olarak bilinir. Birçok yerde Rottweiler köpekleri satılmaktadır, fakat sahibi değilseniz dikkat etmeniz gerekiyor. Ücretsiz Rottweiler bulmak isterseniz veterinerlerden yavru olarak alabilirsiniz, fakat eğer petshoplardan alırsanız, Rottweiler fiyatları gerçekten çok pahalı olabilir. Özel bir köpek türüdür ve bu tür köpekleri aldıktan sonra birçok sorumluluklara sahip oluyorsunuz. Rottweiler köpeğini aldıktan sonra, sadece almak ile bitmiyor. Aldıktan sonra bakımını, sağlık kontrollerini ve eğitimini düzenli olarak vermek zorundasınız. Rottweiler beslemek kolay değil, diğer normal evcil köpeklerden çok daha farklı ve çok daha zordur. Bu tür köpeklere özellikle eğitim vermek, ayrı bir zorluktur. Bu yüzden eğer Rottweiler cinsi köpekleri almak konusunda ciddi değilseniz veya sadece geçici bir heves ise, hiçbir şekilde almayın.

Bütün hayvanlarda olduğu gibi, köpeklerde çok duygusal hayvanlardır, fakat Rottweiler cinsi köpekler çok daha hassas olup kimin ona iyi davrandığını ve kötü davrandığını anında anlayabiliyor ve hatırlayabiliyor, bu sebeple Rottweiler beslerken çok dikkat etmeniz lazım. Birçok ücretsiz Rottweiler köpekleri bulabilirsiniz. Veterinerlerden aldığınız zaman, aşılarını ve bütün işlemlerini karşıladığınız sürece köpeği bedavaya alabiliyorsunuz. Sonuçta sürekli olarak köpeğin bakımını yapacaksınız. Burada tek yaptığınız bakımı için üstlenmek ve köpeğe para vermeden sahip olmak. Rottweiler ve benzeri köpeğe sahip olmak isterseniz, en mantıklısı yavru köpekleri almaktır. Veterinerler genel olarak yavru Rottweiler köpekleri için ilan koyacaklardır. Rottweiler isterseniz yavru köpek ilanları arasında arayın ve uygun bir Rottweiler bulursanız alabilirsiniz. Bu tür köpekler sahibini çok iyi tanımaktadır. Bu yüzden eğer sahibine herhangi bir şey yapmaya çalışan olursa, mutlaka saldırma moduna geçebilir.

Her gün haberlerde köpeklerin birisini saldırdığı haberi duyabiliyoruz, fakat kimse şunu söylemiyor, eğer siz köpeklere bir şey yapmazsanız, onlarda size bir şey yapmaz. Mutlaka birileri onlara bir şey yapmış oluyor ki, biranda veya hiç ummadığınız anda saldırabiliyor. Rottweiler köpekleride aynıdır, siz onlara bir şey yapmazsanız ve sadece onların iyiliği için hareket ederseniz, onlar ne kadar ürkütücü görünseler bile hiçbir şey yapmıyorlar ama siz onlara saldırmaya çalışırsanız veya taş atarsanız, onlarda mutlaka kaçmak yerine kendisini korumak adına saldırıya geçecektir. Rottweiler, Doberman, Bulldog, Pitbull ve benzeri cinslerde köpeklerin hepsi aynıdır. Kendilerini savunmak veya korumak için saldırabilirler, fakat karşısında duran insan onları severse ve onları iyiliği için hareket ederse, hiçbir şey yapmazlar.

İnternetten veya dışarıda ücretsiz Rottweiler ilanları bulabilirsiniz. Petshoplara gittiğinizde veya veterinerlere sorup araştırabilirsiniz. Ücretsiz bir Rottweiler sahibi olmak istiyorum dediğiniz zaman, sizin için bir köpek araştırması yapacaklardır ve tanıdıklarında bir Rottweiler köpeği varsa, alıp size getirecekler veya size haber vereceklerdir. Köpek alışverişi zor değil, ama maalesef kolay değil ve onlara bakmak hele ki çok zor bir iş, çünkü onlarda canlılar, fakat yardıma muhtaç canlılar. Elbette sokaklarda yaşayan köpekler kendilerine bakmasını öğrenmişler, fakat öyle köpekler var ki, sevgiye ve ilgiye muhtaç. Gönül ister ki bütün köpekler için bir şeyler yapabilelim, fakat yardıma ihtiyacı olan o kadar çok köpek sayısı var ki, hepsine ulaşmak çok zor. Bu yüzden evi müsait olanlar bir tane köpek alıp besleyebiliyor ve bütün işlemlerini yaptırabiliyor. Köpek bir ev sahibi olduktan sonra bir sağlık karnesinde sahip oluyor ve böylece resmi olarak kayıt altında tutulmuş oluyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Rottweiler

https://www.petyavru.com