köpek eğitimi

Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

a 1

Köpek bakımı sorumluluk isteyen ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. Bu sorumluluğu almak istemeyenler ya da alsa bile tam olarak yerine getiremeyen bireyler yavru köpeklerini ücretsiz olarak sahiplendirmek isterler. Bunun yanı  sıra köpeklerin doğum yaptığında çok fazla yavru doğurduğu da bir gerçektir, yavru sayısı arttıkça bakım ve maddi sorumluluk da artmaktadır. Bu etken de köpek sahiplerinin yavrularını bedava olarak vermelerinde etken bir durumdur. Bu durum köpek sahibi olmak isteyen bireyler için birer avantaja dönüşmektedir ve yavru haldeyken aldıkları köpekleri eğitmek daha kolay hale gelecektir.

Sahiplendirilmek istenen köpeklerin dışında sokak köpeklerinin doğum yapmasıyla beraber doğan yavru köpekler de sahiplenilmek istenir. Sokak köpeklerinin yiyecek bulmakta zorlanması ve bakımsız kalarak ölmesi gibi durumlar göz önüne alındığında pet dükkanları gibi yerlerden satın almak yerine bir sokak köpeği edinmek daha doğru görülmektedir. Bu durumda anne köpeğin türü de göz önüne alınarak, yavru köpeklerden bir veya birkaçını alıp bedava yavru köpek sahibi olabilirsiniz. Sokak köpeklerinin bu şekilde sahiplendirilmeye çalışılması da hayvanların zorlu şartlar yerine sıcak bir evde büyümesini sağlayacaktır. Bir sokakta yetişen hayvanların ilgisiz kalması, aç bırakılması, davranışlarının kontrolünü sağlayan bir eğitim almamaları, insana yakınlık duymaması da onu daha çok hırçın bir hayvan haline getirmektedir. Sahiplenilen bir köpek ise bu olumsuzluklardan uzak kalacak ve insanın en iyi dostlarından biri olma özelliğini yitirmeyecektir.

Sosyal ağların kullanımının her geçen gün yaygınlaşmasıyla herhangi bir iş için örgütlenmek, haberleşmek  daha da kolaylaşmıştır. Sahiplendirmek istediği bir köpeği olan kişiler facebook, twitter gibi sosyal medya kollarında bunları duyurup yavru köpeklerine sahip bulabiliyorlar. Bunun dışında bedava yavru köpek etiketi ile birlikte oluşturulan birçok site sayesinde de köpekler sahiplendiriliyor. Facebook içerisinde bulunan sayfalar başlığında ”ücretli – ücretsiz köpek verenler” adı ile aratıldığında istenen köpek türüne ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra sosyal medya kullanmadan da arama motorlarından ücretsiz köpek aradığınıza dair bir sözcükle arama yaptığınızda, ücretsiz köpek veren kişilerin oluşturdukları ilanlara ulaşabilirsiniz. Bunun için oluşturulan birkaç siteyi biz sizin için derledik. Bu siteler petarkadas.com, mihav.com, sahibinden.com, evcil.info, sahibimolurmusun.org, elookat.com başta olmak üzere köpek sahiplendirme başlığı açmış olan sitelerdir. Bu sitelere girerek istediğiniz yavru köpek cinsi ve yaşına göre de yavru köpek edinebilirsiniz. Tüm bu fırsatlara ek olarak, oturduğunuz şehrin belediyesinin açtığı hayvan barınaklarına uğramayı da ihmal etmeyiniz. Orada da bulunan birçok hayvan türü vardır ve doğum yaptıktan sonra yavrular yine barınakta kalmaya devam etmektedir. Buradaki yavru köpekleri ineleyebilir, istediğiniz türü alabilirsiniz. Böylece barınakta kalması gereken diğer köpeklere imkan vermiş hem de bir köpeğe ev ortamında yaşama şansı tanımış olursunuz.

Köpek sahibi olmak istiyorsanız ve bir yavru bakımı üstlenebilecekseniz, bunun için   mutlaka çok fazla para verip de pet dükkanlarından ya da köpek sahibi insanlardan almanıza gerek yoktur. Her zaman elinizin altında bulunan sosyal medya, internet siteleri gibi alanlardan bedava yavru köpek veren insanlara veya kurumlara ulaşabilir, hatta aradığınız bir kritere uygun köpek varsa onu da edinebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yaşadığınız yere yakın yerlerde bulunan hayvan barınaklarına göz atıp burada daha yeni doğan köpeklerden dahi edinebilirsiniz. Bu sizin onunla bağ kurmanızı, kolayca eğitmenizi, size alışmasını, ilk evinin sizin yanınız sanmasını ve korkmamasını sağlayacaktır. Böylece küçük dostunuza bir ücret ödemeden ve kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Füdun öztotay
  3 yıl önce

  Evde bakabileceğim sakin ırk arıyorum

  yorum beğen
 • serdar
  7 yıl önce

  s.aleykum ark uçretsiz köpek istiyorum pomeranian boo yavru ilgilenlere bana ulaşsın 05307777070

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Köpek Sahiplendirme