köpek eğitimi

Terrier İskoç Satılık Yavru İstanbul

kopus1 191

Neredeyse herkesin yaşadığı bölgede bir evcil hayvan bulunuyor. Bu evcil hayvanlardan en çok rastlananlar ise köpeklerdir. Evcil hayvan almayı veya sahiplenmeyi düşünenler için küçük köpekler çok daha tercih nedeni ve ilgi çekicidir. İskoç Terrirer cinsi köpekler de bu köpekler sınıfında bir örnektir. Küçücük yapısına karşı beklenmedik bir gücü ve direnci olan bir köpek cinsidir. İskoç Terrierler cinsi köpekler 1700’lü senelerde İskoçya’da üretilmeye başlanılıyor. Üretilme işleminden sonra farklı coğrafyalarda da geliştirilerek tüm dünyaya yayılıyor. İskoçya’da tebrik kartlarının, viski şişelerinin, belirli oyuncakların ve kültürel tılsımların üstlerinde resimleri kullanılıyor. Tavşan, Samur ve tilki gibi çeşitli hayvanları yakaladıkları için çevrelerinde akılda kalıcı bir şekilde nam salmıştır. Avcılık güdüleri diğer köpeklere göre uç noktadadır. Bu cins terrier İskoç satılık yavru İstanbul bölgesinde de kolaylıkla bulunacak bir köpek cinsi olarak listelerde yerini alıyor.

kopus1 191

Terrier İskoç Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

İskoç Terrier cinsinde bulunan köpeklerin tüylerinin uzunluğu nedeniyle bacakları çok fazla gözükmez. Ancak tüylerinin kesilmesi durumunda bacakları gözükerek ne kadar kısa olduğu görülür. Güçlü olduğu kadar bir o kadar şaşırtıcı ve ilginç bir yapıya sahip olan bu köpekler ülkemiz de de oldukça fazla rağbet görmüş bulunuyor. Tüyleri oldukça sıktır. Bunun dışında tüyleri sert bir halde durur. Renk olarak bakıldığında bu cinslerde genel olarak siyah renkte bulunurlar. Yaşadıkları ortamlara ve hava şartlarına göre buğday sarısı renginde de bu cins köpekler bulunabilir. Kulakları dik bir yapıda bulunur. Köpeklerin kulaklarının bu şekilde bulunması genel olarak köpeğin sanki bir şey düşünürmüş gibi durmasına neden olur. Yüz bölümünde burun yapısı oldukça büyüktür. Gözleri koyu bir siyah rengindedir. Kuyruk kısmı düz veya kıvrak bir şekilde gözüküyor. İskoç Terrierlerin erkek cinslerinde ve dişilerinde yaklaşık olarak boyları 23cm – 28cm arasında değişiklik gösterir. Bu cins köpekler kilo bakımından erkeklerde 9kg ve 10kg iken dişilerde ise 8kg ve 10kg aralığında değişiklik gösterir. Ortalama olarak ömürleri 11 ile 13 yıl arasında değişiklik gösterebilir.

Terrier İskoç Köpekler Evde Beslenir Mi?

Boyutlarının küçük olmasında dolayı evde beslemeye uygundurlar. Bu neden herhangi bir bahçe şart değildir. Bu cins köpekler genel olarak yapılarından dolayı sert iklime sahip yerleri çok daha fazla severler ve kendilerini oralarda mutlu hissederler. Eğer bahçeli bir eviniz var ve orada bakmayı düşünüyorsanız köpekler koşu işlemlerini sevdikleri için bahçede kendilerini büyük bir keyifte hissedeceklerdir.

Terrier İskoç Cilt Bakımı

Bu cins köpekler çok detaylı, güzel bir bakım istiyorlar. Tüyleri oldukça uzun ve sık bir şekilde olduğu için düzenli bir şekilde bakıma ihtiyaç duyabiliyorlar. Aynı anda senede bir kaç defa yoğun bir tüy dökme problemi yaşarlar. Bu neden ile yoğun bakıma ihtiyaç hissederler. Gerektiği zamanlar haricinde banyo yaptırılmaması lazım. Eğer banyo yaptırılırsa cilt problemleri ile köpeğiniz karşılaşabilir. Bu cins köpekleri kendiniz tıraş etmeyecekseniz konusunun uzmanı kişilere götürüp tıraş ettirmeniz gerekiyor. Özel olarak köpek kuaförlerinde kolaylıkla köpeğinizin bakımını yaptırabilirsiniz.

Terrier İskoç Genel Özellikleri

İskoç Terrier cinsi köpeklerin genel olarak koruyucu bir yapıları bulunur. Bu yapılarını yüz ifadesine baktığınızda kolaylıkla anlayabilirsiniz. Genel olarak şefkat ve sevgi dolu bir köpektir ve oyun oynamaya bayılır. Azarlanma ya da övgü dolu olan sözcüklere çok duyarlıdırlar ve çevrelerinden kendilerine genel her türlü hisleri hissederler. Genel olarak farklı bir karakteristik özellikleri bulunur. Yaşları ilerledikçe çok fazla sert davranışlarda bulunabiliyorlar. Bekçilik konusu ele alındığı zaman gayet yeteneklidirler. Ayrıca iyi özelliklere sahip olan bu köpekler evde beslenmesi için en çok tercih edilen köpekler arasında yer alırlar. Bu nedenle de evde bakılmaya gayet uygundurlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Terrier İskoç Satılık Yavru İstanbul