köpek eğitimi

STANDART SCHNAUZER

40 Big Dog Puppy Pictures 39

EVDEKİ NEŞEMİZ:STANDART SCHNAUZER  VE YAVRUSU

Köpekler, öncelikle insanoğluna faydalı ve onlara ilgi ve bakım derecelerine göre bağlılık ve koruyuculuk özellikleri olan hayvanlardır. Günümüzde 400’dan fazla ırk çeşidi olduğu bilinmektedir. Bu hayvanlardan, ırkının özelliklerini içeren  scr’li bir çeşidi de Standart Schnauzer ırkıdır.

Standart Schnauzer ırkı, genellikle anlaşması kolay bir ırktır. Şayet bu ırkla yeterli iletişim kurulur ve ilgi gösterilirse sorun yaratmaz. Köpek yeterli iletişim sağlandığında ,eğlenceli bir hal alır. Enerjik bir yapıya sahip olduklarından, eğlenmek ve hoş görünmek için hareketli bir yaşamı severler. Ev içerisinde rahatlıkla bir yaşam sürerler. Bu onların tabii bir özelliğidir. Orijinal bir tür olmaları dolayısıyla seçkin bir ırktır. Gri ve siyah olmak üzere 2 renklidirler. Ömürleri 13-15 senedir. Kökenleri Almanya olan bu köpekler hayat dolu, sahibine bağlı, iyi huylu, eğitilebilir ve zeki hayvanlardır. Boyları 47-50 cm. olup, 14-20 kg. arası bir ağırlıktadırlar. Köpek ırkının eğitilmesi doğuştan başlar. Tabii ki eğitim için yeterli bilgiye sahip olunmalıdır. Doğuştan itibaren scr’li bir yavruda, nasıl bir eğitim metodu izleneceği, köpeğin özellikleri dikkate alınarak tesbit edilmelidir. Bu tür köpeklerin yavrularının eğitimi de, seçkin ırk olmaları dolayısıyla önem arzeder. Eğitimlerinde fazla bir zorluk yoktur. Eğitimin kalitesine ve öğreticinin bilgilerine paralel olarak, eğitime iyi cevap veren akıllı bir türdür. Bu yavruları eğitirken öncelikle heyecanlı ve eğlenceli bir ortam hazırlanmalıdır. Aksi halde bu türlerin canı sıkıldığı zaman, bakımı ve eğitimi zorlaşacaktır. Standart Schnauzer yavrusu, enerjik yapısı dolayısıyla, devamlı egzersiz yapmak ve hareketli olmak ister. Ancak yavruların kas ve kemik gelişmesi tamamlanmadan, ağır egzersizler yaptırılmamalıdır. Ağır egsersiz yerine, uzun ve yorucu olmayan yürüyüşler tercih edilmelidir. Bu köpeklerin en karakteristik özelliği  sakallarıdır. Çeneleri de oldukça kuvvetlidir.

Standart Schnauzer  yavrusu , anlatılan özellikleri dolayısıyla tercih edilen bir ırktır. Şayet böyle bir köpek edinmek istiyorsak, öncelikle yavrunun SCR  belgesinin  varlığını kontrol etmek yerinde olacaktır. Ayrıca, satıcılardan ve köpek eğitimi ile ilgilenen bazı hayvansever kuruluşlardan , köpeğin özelliklerini çok iyi öğrenmek gerekmektedir. Sahip olduğumuz köpeğin, kalıtsal davranış ve yaşamsal özelliklerini ne kadar iyi bilirsek , onunla beraber yaşamak o derece kolaylaşacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

STANDART SCHNAUZER