köpek eğitimi

SİVAS KANGAL YAVRUSU

dogs pics 20

Sivas Kangalı ülkemize ait yerli bir çoban köpektir ve adını Sivas’ın Kangal ilçesinden almaktadır. Ülkemizde çok fazla talep edilen bu ırkın ilk kökeninin Orta Asya’ya dayandığı İtaat Eğitimidüşünülmektedir. Bu tezi savunanlar, Orta Asya’dan Anadolu’ya yapılan Türk göçleri esnasında toplumların yanlarında getirmeleriyle bu ırkın ülkemize giriş yaptığını belirtmektedirler. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu döneminde de askeri birliklerin hizmeti altında bu köpeklerin kullanıldığı bilgilerine de rastlanmaktadır.

Özellikle İç Anadolu Yöresinde çokça rehavet gören bu köpekler genellikle çoban köpeği İtaat Eğitimiolarak kullanılmaktadır. Hayvancılıkla uğraşan toplumlar hayvanlarını özellikle kurtlara karşı korumak adına bu ırktan yararlanmaktadırlar. Her ne kadar çoban köpeği olarak kullanılsa da bu köpekler aynı zamanda sahip olduğunuz mekânlar için çok iyi bir koruma bekçi ve koruma köpeğidirler. İri cüsseleri sebebiyle ürkütücü bir görüntüye sahip olsalar da bir o kadar sempatik, cana yakın ve sevimlidirler. Sahibine karşı çok bağlı ve itaatkârlardır. Oyuncudurlar ama çok hareketli oldukları söylenemez. Çocuklarla olan iletişimi mükemmel denecek kadar iyidir. Böyle bir köpeğe sahip olmak isterseniz özellikle yavru iken almanızı tavsiye ederiz. Almaya karar verdiğinizde ise bunu nereden temin ettiğiniz son derece önemlidir. Zira her alacağınız Sivas kangal yavrusu safkan olmayabilir. Piyasada çok sayıda genetiği bozulmuş olan kangal köpekleri bulunmaktadır. Bu nedenle bizimle irtibat kurarak gönül rahatlığıyla böyle bir köpeğe sahip olabilirsiniz.İtaat EğitimiBizler piyasada olduğu gibi yalan dolan değil orijinal köpek üretimi ve satışı yapmaktayız.

Bizden alacağınız Sivas kangal yavrularını tercih etmeniz halinde SCR eğitim belgeleriyle birlikte de satın alabilirsiniz. Çiftliğimiz yüksek kalite standartları altında dileyen vatandaşlara SCR yavru eğitimli köpek te temin edebilmektedir. Bu eğitim belgelerine sahip bir yavru alırsanız eğer bu alacağınız köpek bazı komutlara hâkim bir şekilde elinize ulaşacaktır. Öyle ki gel, git kalk, otur gibi komutlarını siz öğretmek zorunda kalmayacaksınız. Aynı zamanda bu köpekler temel sosyalleşme eğitimlerini almış bir şekilde sizlere teslim edilecektir. Bu sayede köpeğiniz sizinle beraber gün içerisinde daha rahat bir şekilde aktivite gerçekleştirebilecek ve size eşlik edebilecektir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SİVAS KANGAL YAVRUSU