köpek eğitimi

SharPei Satılık Yavru İstanbul

kopus1 179

SharPei ırkı köpekler nasıl köpeklerdir?

SharPei oldukça cesur köpeklerden olup dominant bir karaktere sahiptir. Vefalı ve sevecen bir ırktır. Yaşadıkları çevreye ve ailelerine karşı son derece korumacı bir tutum sergilerler. Buruşuk bir deri yapısına sahip oldukları için onlara baktığımız zaman üzgünmüş izlenimine kapılabiliriz, ancak ilerleyen yaşlarda buruşukluklar azalmaya başlamaktadır. SharPei karakterleri nedeniyle her komuta körü körüne uymayacak kadar zeki köpeklerdir.

SharPei sahibi olmak istiyorsanız…

kopus1 179

SharPei birlikte yaşadığı aile ile hemen bağ kurarlar ve sahiplerine tamamen bağlanırlar. İlk defa gördüğü bir yabancıya ya da yakınınıza karşı saldırgan tavırlar göstermezler ancak havlayabilirler. Henüz yavruyken köpeğinizi yeterince sosyalleştirmeyi başarabilirseniz diğer hayvanlarla ve çocuklarınızla da çok iyi anlaşacaktır. Tam da bu yüzdenSharPei Satılık Yavru İstanbul içinde oturuyorsanız, henüz yavru olduğundan sizin için iyi bir seçim olabilir.

SharPei sahibi olacaksanız köpeğinizin düzenli egzersiz ihtiyacını karşılayabildiğiniz takdirde köpeğiniz apartmanda da yaşayabilir fakat serin ortamları tercih edecektir. SharPei cinsi köpeğinizin eğitimleri sırasında göstereceğiniz istikrar ve sabır yararlı olacaktır, çünkü bu ırkın köpekleri eğitilirken çabuk sıkılabilmektedirler. Bu nedenle eğitimini ilgi çekici hale getirip bölümlere ayırırsanız bu eğitimlerden daha fazla verim alırsınız. SharPei dışarıda egzersizlere bir hayli ihtiyaç duyar. Onunla yapacağınız günlük yürüyüşler ve oynayacağınız oyunlar hem sizi hem de köpeğinizi mutlu edecektir.

SharPei Satılık Yavru İstanbul içindeki sahibini bulduktan sonra, eğer bu kişi siz olacaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da elbette ki köpeğinizin bakımı olacaktır. Derisini sık sık kontrol etmeli ve gerekli temizliğini yapmalısınız. Köpeğinizin tüylerini haftada bir olmak üzere tımar etmenizde fayda var. Eğer köpeğinize gerekli özeni ve bakımı düzenli olarak gösterebilirseniz dışarıda da yaşayabilir.

SharPei son derece cesur ve oyuncu bir karaktere sahip olduğu için aileniz için eğlenceli bir üye haline gelecektir fakat köpeğe eğitimini verecek olan kişinin de en az bir SharPei kadar lider ve dominant bir karaktere sahip olması gerekir. Çünkü bu köpek türü, siz onu yönetmeye çalışırken kontrolü ele alabilir ve tam tersi şekilde o sizi yönetebilir. Bu köpekler aile içinde liderliğini kanıtlamamış kişilerin komutlarına pek kulak asmayacaktır. Siz de böyle lider ruhlu bir köpeğe sahip olmayı istiyorsanız SharPei Satılık Yavru İstanbul bünyesinde sahip olabileceğiniz harika bir dosttur.

SharPei çok iyi bir koruma köpeği olarak karşımıza çıkar. Ayrıca son derece temiz bir ırk olup ona vereceğiniz tuvalet eğitimini hızlı bir şekilde kavrayacaktır fakat genel olarak sudan hoşlanmazlar. Bu köpeğe henüz yavruyken sahip olacağınızdan ve yavrular hızlı bir şekilde büyüme-gelişme gösterdiğinden beslenmesine çok dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra sıcağa karşı duyarlı olduklarından sıcak havalarda egzersiz yaptırmamanız, bilhassa koşturmamanız köpeğiniz için daha iyi olacaktır.

Diğer köpeklerle iyi anlaşabilmesi için söylediğimiz gibi yavru iken sosyalleştirilmesi gerekir, bunun dışında eğer köpeğinizi yürüyüşe çıkaracaksanız diğer köpeklerle kavga etmesinin önüne geçmek için tasma ile dolaştırmalısınız. Yıl içinde belirli miktarda tüy dökmesi olası bir köpek ırkıdır. Bunun nedeni alt tüylere sahip olmamalarıdır. Siz de tüm bu özelliklere sahip oyuncu, zeki, sadık, aktif, lider ruhlu bir SharPei sahibi olmak istiyorsanız, henüz yavru iken köpeğinizi alabilir, gereken eğitimleri ona kazandırarak siz ve aileniz için mükemmel bir dost edinebilirsiniz. SharPei Satılık Yavru İstanbul ilindeki sahibini bekliyor.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Maria Özfidan
  1 yıl önce

  Yavru veya yetiškin shar pei ilgileniyoruz.. Bilgi için teşekkür ederiz

  yorum beğen
 • Kosat Gürler
  2 yıl önce

  Merhabalar elimizde dışı yavru veya büyük shar pei varmıdır

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

SharPei Satılık Yavru İstanbul

https://www.petyavru.com