köpek eğitimi

SEVİMLİ SURAT BOXER

Sevimli surat boxer Sevimli surat boxer özellikleri köpek bakımı köpek eğitim

Şirketimiz, soy ağacı belli scrli yavru eğitimli köpek üretme alanına uzman bir kuruluştur. Bununla beraber ırka ilişkin genel bilgileri, olası hastalıkları, yaşam tarzlarını, beslenme, üreme koşullarını, eğitimini, yavru bakımı şeklini, daha çokça konuda hizmet vermektedir. Aradığınız her cinsten köpeği bizde bulabilirsiniz. Irklar hakkında öğrenebileceğiniz maksimum bilgiyi almanız sizin için çok önemlidir. Bu detay köpek seçimindeki doğru tercihi ve sizin ile köpeğin uyumlu yaşayabilmesi süresini kısaltacaktır. Hayvanlar sanıldığının aksine uyumlu, sevgi yüklü, insanlar gibi ayrı ayrı karakter sahibi, şuurlu varlıklardır. İyi bir eğitim, ilgi, şefkat ile evinize renk ve eğlence katacak, çocuklarınıza sorumluluk almayı öğretecektir.

Örneğin boxerlar özel bir köpek cinsidir. Her cins gibi bakım şarları da özeldir.  Hayvan severlerin en büyük hatası bir köpeği beğenip kendi koşullarının, aile yapısının bu ırka uygun olup olmadığını araştırmamaktır. Sonrasında sahiplendikleri köpekten sabır göstermeden çabucak vaz geçmeleridir.  Sevgi her şeyden önce hepimizin ihtiyacıdır. Hayvanlar güneş gibi sevgi üretme kaynağıdır. Çocuklarınıza nasıl derin sevgi ve sabır gösteriyor iseniz köpeklere de göstermelisiniz.

İri, güçlü bir vücuda sahip olan Boxer, ağırlıkla kahverengi, kızıl çizgili ve beyaz benekli tüylere sahiptir. Başı vücut büyüklüğüne göre orantılıdır. Vücudu tam bir kare şeklindedir. Koyu renkli iri gözleri vardır. Çok hareketli ve oyuncu olduğundan çokça egzersiz yaptırmanız gerekir. Çok şey öğrenebilir zeka kapasitesine sahip ve boyun eğicidir. Bu neden ile bu tarz yarışmalar için ideal bir ırktır. Sadık ve korucu bu ırk, küçük yaşlardan itibaren eğitilerek asker ve polis köpeği olarak kullanılmaktadır. Dolayısı ile ideal bekçi köpeğidir. Ancak sahibinin baskın karakterini üzerlerinde hissetmeleri önemlidir. Haftalık fırçalama bakım için yeterlidir. Kaslı vücut yapısı yağ esasına dayalı olduğundan mecbur kalmadıkça yıkanmamalıdır. Başka tür ve köpek ırkları ile uyumludur. Çok uysal, oyuncu, hareketlidirler. Enteresan bir şekilde uyurken horlarlar ve sıkça salya salgılarlar. Etrafında insan kalabalığını çok sevdiğinden aile dışındakiler ile çabucak kaynaşır. En çok top gibi peşinden koşacakları oyuncakları severler. İri ve güçlü olduklarından insanların üzerine atlamaması mutlaka öğretilmelidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SEVİMLİ SURAT BOXER