köpek eğitimi

SEALYHAM TERRİER YAVRUSU

dogs pics 7

SEALYHAM TERRİER YAVRUSU

Sealyham Terrier cinsi köpekler, İngiltere ırkına sahip diğer köpekler arasında yerini almaktadır. Sadık bir köpek olan bu cins de cesaret çok fazla ön plana çıkmaktadır. Asla kavga eden ve sürekli havlayan köpeklerden değildir.Sahiplerini yormazlar ve neşe kaynakları olmayı başarırlar. Ancak bağımsız olma özellikleriyle bilinmektedirler. Dışarı oyun alanına götürüldüklerinde bağımsız birKöpek Eğitimi şekilde hareket etmeyi çok severler. Bu yüzden sahibinin itaatlerine pek fazla dışarıdayken uyum sağlamayabilirler. Yavru köpekleri eğitmek bu anlamda daha kolay gibi düşünülse de genlerinde olduğundan bahsetmek doğru olacaktır. Yabancıları gördüğü zaman gereken mesafesi hisleriyle birlikle kontrol edip sağlayabilmektedirler. Havlamayı karşı tarafa tepki değilde genlerinde olan sevmelerinden dolayı yaptıklarını söylemeliyiz. Kısacası havlama durumu tam da bu cins köpekler için geçerlidir. Yavruları ise havlamaya daha da elverişlidir. Scrli yavru eğitimli köpek düzenli eğitim ile de kontrolü zor gibidir. Ancak sahinin baskınlığı ve ses tonu zeki olduğu için bu cinsler için de önemli koşullar arasında yer almaktadır. Köpek, ailesine karşı kendisini sorumlu hisseder ve sadık kalır.

Bahçe yaşantısına çok uygun olan bu cinsler haşerelere karşıda sizi koruyucu özelliklerine hakimdir. Yani evinizin etrafında bulunan fare ve benzeri sürüngeni evinizden uzaklaştırabilmeyi bilirler.. Köpek EğitimiToplumda sürü köpeği olarak da bilinmektedirler. Ailenizin bir bireyi gibi davranmanızı bekleyebilir ve aksi halde Hassas olduğu için üzülebilir ve arkadaşlık kurmanızı bekleyebilirler. Scrli yavru eğitimli köpek hassas yapıları vardır. Özellikle yavru cinslerde daha da bakıma ve özene ihtiyaç duyarlar. Köpek, serin ortamlarda hareket etmeye bayılırlar, eviniz apartman konumundaysa kolaylıkla uyum sağlayabilirler.

Tüyü bakımından rahat edebileceğiniz bir türdür. Neredeyse hiç tüy dökmez. Böylelikle de alerjik durumunuz varsa endişelenmeden sahip olabileceğiniz bir köpektir. Yaşam süresi diğer köpeklere göre oldukça uzun olan bu cins iyi bakıldığı taktirde normal şartlarda 15 ile 17 yıl kadar yaşadığı bilinmektedir. Scrli yavru eğitimli köpek sorunsuz gayet dost canlısı ve uyumlu olan bu cinsi kKöpek Eğitimiolaylıkla evinizde bakabilirsiniz. Haftada bir evde bakım gerektirir ve veteriner ihtiyacı gerek duyulduğu ölçüde yapılmaktadır. Köpek, sorunsuz bir türdür.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SEALYHAM TERRİER YAVRUSU