köpek eğitimi

Satılık Yavru Köpekler

dogs picture 21

-hayatiniz-ve-eviniz-kopek-sahibi-olmak-icin-uygun-mu--3393032Hem internetten hemde petshoplardan satılık yavru köpekler bulabilirsiniz. Köpeklerin cinsine göre fiyatları değişmektedir. İnternetten bulacağınız yavru köpekler, ya sahibinden olabilir ya da küçük yavru köpekleri satan bir işletmede olabilir. Yavru köpeklerin satışı, anneleri doğum yaptıktan, birkaç hafta sonra başlar. Köpeğin gözlerinin açılmasını ve annesinin sütünden uzaklaşması beklenir. Yavru köpeklerin bile anne sütüne çok ihtiyaçları oluyor. Bu sebeple anne sütünden ne zaman kesilirse ancak o zaman satılabiliyor. Birçok yavru köpekler bulabilirsiniz. En çok bulunanlar arasında da Golden Retreiver köpek cinsleri vardır. Yavruyken çok şirin oluyorlar ama büyüdükleri zamanda da sahiplerine çok sadık ve güzel birer köpekler haline geliyorlar. Her gün birçok satılık yavru köpeklerin ilanları oluyor. Bazen çok hızlı bir şekilde yuva bulan köpekler varken, bazıları aylarca beklemesi bile gerekebiliyor. Birçok kişinin evi köpek beslemeye müsait olmayabiliyor.

Köpek satın almadan önce, onlara bakabilip bakamayacağınıza karar vermeniz lazım. Eğer bakamayacaksanız ve bir gün onları tekrar bir veterinere verip yeni bir yuva bulmalarını isteyecekseniz, hiç almamanız tavsiye edilir. Satılık yavru köpekler, özellikle yeni bir yuva ve hayatı boyunca yaşayabileceği bir yuva arar. Bu sebeple bakamayacak veya kafasında soru işaretleri olan kişilerin çoğu zaman almalarını hiç önerilmez. Sonuçta onlarda birer canlı ve onlarda güzel bir hayatı hak ediyor, fakat köpeği alan kişi, bir gün gelip ben artık bakamayacağım derse, köpeği yarı yolda bırakmış oluyor. Alıştığı yerden çıkıp başka bir yere, başka insanlara alışması gerekiyor. Bu köpekler için bile zor bir durumdur. Bir köpek olmak nasıl bir şey, köpeklerden başka kimse veya bir şey anlayamaz. Bir gün doğuyorlar ve daha sonra başkalarına veriliyorlar veya satılıyorlar.

Bazı köpekler annelerini hatırlıyorken, bazıları hatırlamıyor bile. Köpeklerin dünyası gerçekten çok farklı ve anlaması çok zor. Biliyorsunuz ki çiftleşme döneminde bile, köpekler kendi annelerini babalarını ve kardeşlerini bile unutuyorlar. Köpeklerin dünyasıda böyle bir şey. Satılık yavru köpekler nasıl bir hayata adım atacaklarını bilemiyorlar. Kimlerin yanında büyüyecekler ve kimler onlara bakacak, uzun bir süre bilemiyorlar. Bazen katıldıkları evi çok severken, bazı köpekler sevmeyebiliyor ve bir türlü alışamıyor. Köpek satmakta almakta çok zor. Çok sağlam kararların verilmesi gerekiyor. Bazen öyle ilanlar oluyor ki, yeni bir eve taşınacağım için veya başka bir şehire gideceğim için köpeğimi vermek zorundayım diye yazanlar oluyor. Aradığınız zamanda ise köpek için para istiyorlar. Bu tür insanlara ne kadar güvenebilirsiniz, tartışılır, çünkü büyümüş ve yetişkin bir köpeği para ile satmak gerçekten çok duygusuzca bir davranıştır.

Petshoplara veya veterinerlere gittiğinizde birçok köpek ve kediler bulabilirsiniz, fakat çoğu yavru köpek ve kedilerdir. Dolayısıyla yeni bir eve gitmeye hazırlanıyorlar. Veterinerlerde sokakta bulunmuş köpekler ve kedilerde olabiliyor ve onlarda yeni bir ev arıyorlar, fakat ne petshoplarda nede veterinerlerde yetişmiş köpek ve kediler bulamazsınız. Köpekler ve kediler alındıktan sonra, yeni evlerinde büyürler ve ev halkı ile içiçe olarak yeni bir hayata adım atarlar. O zaman nasıl bu kadar çok sokak köpekleri var diye düşünenler olabilir. Hayatımızda sokak köpekleride olması gerekenler arasında yer alıyor. Çoğuda belediyeler tarafından yardım ediliyor veya yardım etmek isteyenler alıp veterinere götürebiliyor. Satılık yavru köpekler için internete bakabilirsiniz veya en sağlam yöntem, tanıdığınız veterinerlere sormak olacaktır. Veterinerlerde mutlaka satılık yavru köpekler vardır veya satılık yavru köpeği olanları tanıyanlar vardır. Unutmayın ki köpeği satın aldıktan sonra, o da ailenizin bir parçası oluyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Yavru Köpekler