köpek eğitimi

Satılık yavru köpek Sibirya

sibirya yavru kopek

YAVRU KÖPEK SİBİRYA KURDU SATIN ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Arkadaş olabilme özelliğiyle gönülleri kolaylıkla fethedebilen yavru köpek Sibirya kurdu aynı zamanda gösterişli bir güzelliğe sahiptir. Genellikle kızak çekimde görülen bu ırktaki köpek yavruları oldukça sevimli bir görünüşe sahiptirler. Ayrıca bu köpek ırkından bekçi olarak da faydalanabilinmektedir. Satılık yavru köpek Sibirya kurdu alırken ilk dikkat çeken özellikleri sevgi dolu bakışları yansıtan buz mavisi göz renkleridir.  Kendine olan güvenlerinin bütünlüğünü taşıdıkları inatçı ruhları tamamlamaktadır. Genellikle çocukların yaşamak istedikleri hayvan sevgisinde taşıdıkları hoş görüyle tercih edilen bu ırk aynı zamanda da yalnızlığı sevmeyen yanlarıyla da bilinmektedirler.

Satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri ilk olarak tam anlamıyla bir Sibirya kurdu benliğinde olup olmadıklarıdır. Oluşturduğu renklerin yayılma şekilleri ile ayırt edilebilir olmaları sebebi yüzü ve bacak kısımlarının aynı rengi yani beyaz ya da sarımtıraklık taşırken üst gövde ve baş kısımları ile beraber kulak etraflarının siyah ya da koyulu açıklı gri şeklinde şık bir görünüme sahip olmalarıdır. Satılık yavru köpek Sibirya kurdu alırken barındıracağınız ortamın sıcak iklimlerden uzak olması gerekmektedir. Fazla bir hareket halinde bulunan bu ırklar yılda iki kez tüy dökme işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Öğrenme süreçlerinin kısa olmasına rağmen sonucu kısa sürede elde etmenizi inatçı olma yapılarıyla sağlamazlar. Özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olmaları nedeniyle sonuna kadar aynı ortamda kalamamaktadırlar. Maskeye benzer yüze sahip olmaları en belirgin özellikleridir. Soğuk iklim türü köpekleri olarak bilinmelerinden dolayı tüyleri kendilerini korumaları adına oldukça sık bir yapıdadır. Fazla bir havlama olayını yaşatmayan bu ırk uluma gerçekleştirmektedirler. Genellikle kuş ve fare gibi küçük hayvanları avlamaktan oldukça hoşlanmaktadırlar.

Satılık yavru köpek Sibirya kurdu alırken gerekli olan aşıların tam anlamıyla yapılmış olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Alım yaptığınız yerin sorunsuz güvenilir ve sağlamlılık arz etmesi gerekmektedir. Edineceğin ay ya da yaş bilgisiyle yarım kalan varsa aşıları tamamlamanız açısından oldukça önemlidir. Gerekli olan veteriner rutin işlemlerinin yapılmış olmasına dikkat edilmesi gerektiği kadar fazla yavru seçeneklerini değerlendirerek doğru seçimi yapma şansınızı arttırmanız gerekmektedir. Eğer varsa genetik rahatsızlıkları hakkında bilgi edinmeli ve ona göre alım gerçekleştirilmelidir. Alıcı olarak satıcının sizlere her türlü soy bilgisini güvenilir doğrulukta olan belgeler ile sunulmasını istemeniz kalite olarak oldukça önemlidir. Genellikle asabi bir ritimlilikten uzak haylazlık bir ruhu temsil etmektedirler. Tasma kullanımıyla pek arası olmayan bu ırk bütün bağlayıcı özelliklere tahammülleri bir noktaya kadar süreklilik sağlamaktadır. Yalnızlığı sevmeyerek yalnız kalmaları durumlarında dikkat çekmek adına çeşitli eşya kemirme girişiminde bulunabilmektedirler. Yumuşak bir tüy yapıya sahip olmaları nedeniyle bakımı sağlandığı esnasında taranma eyleminde canlarının acıması sinirli bir yapıya bürünmesine neden olabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir özellikte dişi ya da erkek oluşudur. Boy ve kilo olarak aralarında farklılık göstermektedirler. Sosyal olma yapılarının yanında inatçı bir yapıya sahip olduklarını unutmamak gerekmektedir. Aldığınız yavru Sibirya kurdu sizlere iyi bir dost olabilmenin yanında eğiteceğiniz yönde sizlere bekçi konumunda eşlik edebileceği gibi sürü ve kızak köpeği olarak da eşlik edebilecek niteliklere sahiptirler.  Ömür olarak biçilen yıl ise 12 ila 15 arasındadır. Neşeli olarak bilinmeleri nedeniyle geçinilmesi oldukça kolay olan bir ırktır. Yalnızlık duygusuna karşı bir antipatileri olması nedeniyle daha rahat bir şekilde sorunsuz olmaları için satın alırken ikili olma seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Satın alırken Show köpeği olarak da değerlendirildikleri kazandıklarını unutmamak gerekmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık yavru köpek Sibirya