köpek eğitimi

Satılık Yavru Köpek Fiyatları

Canlılara fiyat biçmek çok zor bir iş, fakat bazen yavru köpeklere bir fiyat koymamız gerekebiliyor, özellikle köpekler yeni sahiplerine satılacaksa veya petshoplara verilecekse. Birçok kişi köpekleri yavru olarak almak ister, çünkü onları küçükken alarak bütün eğitimlerini vermek ve daha sonra onlarla beraber büyümek ve yaşamak isterler. Çiftliklerde veya petshoplarda satılık yavru köpek fiyatları çok farklıdır, çünkü çiftlikler, onların asıl doğudukları yer oluyor, petshoplar ise sadece aracı ve işletme. Bu yüzden yavru köpekler satılırken, fiyat konusudan çok dikkat edilir. Köpeklerin dünyasında veya köpeklerle çalışanlarda şöyle bir durum söz konusudur. Yetişkin ve yeni bir ev arayan köpeklere genellikle bir fiyat verilmez ve sadece yeni bir ev arayışı içerisinde olurlar ama yavru köpek olduğu zaman, fiyat konularak satılıyor. Bazen ise yetişkin köpekleri para için satanlar oluyor, fakat onlar sadece parayı önemseyenler, köpekleri değil.

Satılık yavru köpek fiyatları çok fazla değişmemekle beraber, bu konuda veterinerlerden ve petshoplardan rakam bilgisi alabilirsiniz. İnternete baktığınızda da fiyat konusunda bilgi alabiliyorsunuz, fakat veterinerlerin veya petshopların size vereceği bilgi kadar sağlıklı olmayabilir. Farklı cinste yavru köpekler için farklı fiyatlar verilebiliyor, ama genel olarak standart ve düz fiyatlar sunulur. Sizde yavru köpek sahibi olmak isterseniz, veterinerleri veya petshopları araştırabilirsiniz. Hatta veterinerlere sorduğunuz zaman, satılık olsa bile bedavaya yavru köpek sahibi olabilirsiniz. Satılık yavru köpekler sadece para ile satın alınmıyor, aynı zamanda bütün işlemlerini siz üstlenirseniz, bedavaya yavru köpeğiniz bile olabiliyor. Yavru köpek sahibi olmak kolay değildir ve çok fazla sorumluluk gerektiriyor. Bu yüzden eğer gerçekten bir yavru köpek sahibi olmak istiyorsanız, hazırlıklı olmanız lazım. Yavru köpeği aldığınız dakikadan itibaren sadece kendiniz için değil, onun içinde çalışmak ve yaşamak zorundasınız.

Yavru köpek yetiştikten sonra yıllarca onunla beraber yaşayacaksınız, fakat şunu unutmayın ki köpeklerde insanlar gibi canlılardır ve onlarında bir gün dünyaya veda etme günleri gelecek. Belki sizden önce veya siz onlardan önce veda edebilirsiniz, bu yüzden köpeklerle aranızda olan bağı her zaman çok önemlidir. Yavru köpek sahibi olduğunuz zaman bunu anlayabilirsiniz. Köpeğe her zaman sevgi ile bakmanız lazım ve her zaman bakımlarını yapmanız gerekiyor ve en önemlisi ve ihmal edilmemesi gereken konu sevgi ve şevkattir. Bunlar ihmal edildiği zaman, köpekler size küsebilirler. Köpekler küser mi diye sormayın, insanlar gibi küsebiliyorlar ve kendi köşelerine çekiliyorlar. Köpekler insanlar gibi duygusal ve hassas olabiliyor. Onları incitmemeniz lazım ve kesinlikle küstüğünüzü göstermemeniz gerekir. Köpekler gerçekte, filmdeki köpeklere benzemezler. Filmlerde köpekler küsüyor, sahipleri onlara küsüyor, hatta yeri geldiği zaman birbirleri ile konuşuyorlar ve en sonunda barışıyorlar ama gerçek hayatta bu imkansız bir durum.

Gerçek olan bir şey varsa, o da köpeklerin gerçekten küsebildikleri. Her gün birçok yavru köpekler satılarak yeni evlerini bulabiliyorlar. Satılık yavru köpek fiyatları köpek severler için fark etmiyor. Kimi gerçekten sahip olmak istediği için, köpek ne kadar olursa olsun, parasını verip alabiliyor. Bazen ise para ile almak istemediği için veterinerlerden bedavaya yavru köpek sahibi olanlar bile oluyor. Yavru köpek bakımı kolay gibi görünüyor, fakat değildir. Yavru oldukları için ise daha zordur. Daha fazla sevgiye muhtaçlar. Yetişkin köpeklerden farklı olup yemek saatleri vardır. Ne fazla yemeleri gerekiyor nede az. Bunları sizin kontrol etmeniz gerekiyor. Satılık bir yavru köpeğe bakmadan önce, onlara gerçekten bakabilip bakamayacağınızdan emin olmanız lazım. Yavru köpekler sizin çocukken oynadığınız oyuncak köpekleri değildir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Yavru Köpek Fiyatları