köpek eğitimi

Satılık Yavru Köpek Cinsleri

pomerian

Son yılların en moda ve en popüler kültürü haline gelen evde canlı hayvan beslemek fikri çoğunlukla yavru köpeklerle birleşiyor. Siz de evinize küçük ve sevimli bir köpek yavrusu getirmeyi düşünüyorsanız, bunun için birçok yol var elbette. Satılık yavru köpek bugün birçok site satışa sunulmuş durumda ancak en doğru ve en kaliteli hayvanları en uygun fiyata almak için seçici olmalısınız. Öncelikle ne tür bir köpek yavrusu istediğinize karar vermelisiniz. Satılık olarak alacağınız türler genellikle 3 veya 2 aylık olarak satılır. Ayrıca cinsiyeti erkek mi yoksa dişi mi olacak buna da karar vermelisiniz. İstediğiniz satılık yavru köpek cinsine göre kararınızı verip sonra alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bu hizmet içerisinde birçok cins köpek ve yavru köpek bulunuyor. Aynı zamanda istediğiniz türde ve yaşta köpek de bulabilirsiniz.   

Yavru Köpek Türleri Nelerdir? 

Yavru sahiplenmeyi ve satın almayı düşünen kişiler, cinsleri oldukça merak etmektedirler. Öncelikle evde tutulması gereken köpek cinsi çok önemlidir. Evde tutulacak köpekler genellikle küçük olarak seçilir. Satılık yavru köpek ararken, köpeğin türünü göre özelliklerini de belirleyin. Yavru köpek çeşitlerini sizler için maddeleyecek olursak son yıllarda en popüler olan yavrular, terrier Maltese, French bulldog, fino köpeği gibi birçok küçük cins türü bulunmaktadır. Siz de dilediğiniz satılık yavru köpek cinslerinden birini seçebilirsiniz. Eğer büyük bir tür tutmak istiyorsanız araştırmalarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki oldukça fazla tür vardır ve evde beslenecek türler genellikle küçük ve yavru olarak seçilir. Bu nedenle, isteklerinize göre bir köpek seçebilirsiniz. Yavru köpekleri eğitmek ve kendinize alıştırmak daha kolay olacaktır. 

Yavru Köpek Fiyatları 

Köpek fiyatları konu olunca, evlerinizde sizin ve çocuklarınız için iyi bir dost olan yavru köpekler, cinslerine ve özelliklerine göre fiyat farkı gösterirler. Öncelikle tamamen satın almaya karar verdiyseniz hangi köpek ırkını alacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü ırklara, hayvanın cinsiyetine, yaşına göre değişen fiyatlarla piyasada bulabilirsiniz. Bu nedenle satın alacağınız köpeği satın almadan önce dikkatlice incelemeli ve sonrasında satın almalısınız. Uygun fiyatlı bir köpek arıyorsanız, barınak veya barınaklardan bir köpek sahiplenebilirsiniz. Tabii ki sokak köpeklerini de sahiplenebilirsiniz. Çünkü sokakta bakıma muhtaç birçok köpek var ve bu köpekler bakım verilen diğer köpeklere göre daha fazla bakıma ihtiyaç duyan köpeklerdir. Satılık yavru köpek satıcıları tarafından sağlık kontrollerinden geçirilerek satılır. Ayrıca aşıları da zamanlarına göre mutlaka yapılmıştır. Yavru oldukları için kısa sürede evinize ve kendinize alışacaklar ve uyum sağlayacaklardır. Onları eğitmek de diğerlerine göre daha kolay ve basit olacak. 

Güvenli Satılık Köpek 

Her ne kadar bir sokak köpeği de sahiplenebilirse de bunun kendince tehlikeleri mutlaka vardır. Öncelikle güven söz konusudur. Sokaktan bulduğunuz bir köpeğin bir hastalık taşıyıcısı olma ihtimali her zaman vardır. Ayrıca aşılarının yapılmamış olması da muhakkak. Bütün bunların yanında sokakta yaşamaya alışmış bir hayvanı evcil hale getirmek çok ama çok zor olacaktır ve bu süreçte farklı tehlikeler de yaşayabilirsiniz. Siz en iyisi sitemizi ziyaret ederek güvenli bir köpek almayı deneyin. 

Yavru Köpek Bakımı 

Eğer bir yavru köpek sahiplenmişseniz elbette bunun tüm bakımları ile ilgileneceksiniz ve ona sahip çıkacaksınızdır. Öncelikle onların düzenli ve sağlıklı beslenmeleri önemli. Bunun yanında sağlık kontrolleri, aşıları, rutin temizlikleri de mutlaka yapılmalıdır. Bazı yavru köpekler banyo yapmayı ve suyla oynamayı severler. Onları en az haftada bir kez yıkamalısınız. Yıkandıktan sonra tüylerinin taranması da neredeyse hepsinin hoşuna gidecektir. Ayrıca yavru köpeklerin egzersiz yapmaları size ve ailenize olan bağlılığını artıracaktır. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Yavru Köpek Cinsleri